Reklama

Kościół

Zaadoptuj krzyż!

Ruszyła akcja „Crucem Tuam”.

Niedziela Ogólnopolska 50/2021, str. 7

[ TEMATY ]

krzyż

Akcja Katolicka

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Karol Porwich/Niedziela

Włącz się w akcję, której celem jest zwrócenie uwagi na to, czy w twojej okolicy znajduje się krzyż, który potrzebuje renowacji lub odnowienia – zachęcają członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Świdnickiej i Archidiecezji Częstochowskiej.

W oświadczeniu organizatorów czytamy, że zasadniczym celem akcji jest „podkreślenie obecności krzyża w przestrzeni publicznej jako nie tylko trwałego elementu naszej kultury, ale miejsca chwały i zwycięstwa Chrystusa”.

Inicjatywa składa się z trzech etapów:

Reklama

1. ZNAJDŹ – to pierwszy krok, który trzeba wykonać: dostrzeżenie, odnalezienie krzyża w swojej okolicy.

2. ODNÓW – porozmawiaj ze swoim księdzem proboszczem, zachęć innych, jeśli wymaga tego sytuacja, przemyśl, sposób, w jaki można dokonać renowacji.

3. ZAADOPTUJ – zaopiekuj się krzyżem, nie tylko jednorazowo, ale długofalowo.

Na koniec podziel się tym dziełem – zrób zdjęcie, dodaj je i oznacz na interaktywnej mapie.

Zachęcisz w ten sposób innych do włączenia się w akcję. Na stronie: crucemtuam.pl/index znajdują się szczegółowe informacje dotyczące naszej inicjatywy.

Akcję symbolicznie zainaugurował w wigilię niedzieli Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada) krajowy asystent Akcji Katolickiej –biskup świdnicki Marek Mendyk.

2021-12-07 11:15

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

III edycja akcji Polak z Sercem dobiegła końca – padł kolejny rekord

Prawie 100 tysięcy złotych zebranych w trakcie akcji pozwoliło na wydanie 13 tysięcy gorących posiłków i pomoc 250 polskim rodzinom z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Za nami finał III edycji akcji Polak z Sercem, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Przekazywanie artykułów i środków czystości w tym roku było innowacyjne. KSM uruchomiło eDaromat, czyli wirtualną platformę do przekazywania darów.

CZYTAJ DALEJ

Święci Archaniołowie

29 września świętujemy dzień Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela, którym Bóg powierzył specjalne misje wobec ludzi. Archaniołowie nigdy nie byli ludźmi, jednak zaliczani są do świętych. W początkach chrześcijaństwa zbyt pochopnie oddawano cześć siedmiu Archaniołom, wymienianym w apokryfach. Synody w Laodycei (361 r.) i w Rzymie (492 r. i 745 r.) zezwoliły, by otoczyć kultem liturgicznym tylko św. Michała, św. Gabriela i św. Rafała, ponieważ tylko o tych Archaniołach mamy wyraźne świadectwo w Piśmie Świętym.

Imiona Archaniołów mają charakter teoforyczny. Wskazują na ich powiązanie z Bogiem. Określają również istotę misji pełnionej przez nich z woli Bożej. Michał - z hebrajskiego Mika´el znaczy - "któż jak Bóg" (tzn. któż może równać się z Bogiem?). Imię Gabriel - z hebrajskiego Geber´el - składa się z dwóch wyrazów: geber - silny oraz el - Pan Bóg. Imię to tłumaczone jest wiec jako "mąż Boży", "wojownik Boży". Rafał to również imię pochodzenia hebrajskiego Rapha´el i oznacza "Bóg uzdrawia", "Bóg uleczył".

CZYTAJ DALEJ

Oszuści podszywają się pod komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości

2022-09-29 11:53

[ TEMATY ]

oszustwo

slaska.policja.gov.pl

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości przestrzega przed nowym sposobem oszustwa wykorzystywanym przez cyberprzestępców. Rozsyłają oni e-maile wykorzystując wizerunek Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, a także Policji.

Z treści wiadomości wynika, że wobec osoby, która ją otrzymała toczy się postępowanie w związku z popełnieniem przestępstwa i powinna ona zapoznać się z zarzutami, które opisane są w załączniku. W załącznik należy kliknąć i pobrać go na swoje urządzenie. W rzeczywistości może to być złośliwe oprogramowanie, za pomocą którego internetowi oszuści będą mogli wykraść nasze dane.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję