Reklama

Niedziela Legnicka

Krzeszów

Podpisanie umowy partnerskiej

Między Fundacją Europejska Perła Baroku a Politechniką Wrocławską została podpisana umowa o współpracy. Obie strony widzą w tym szereg korzyści.

Niedziela legnicka 50/2021, str. III

[ TEMATY ]

współpraca

umowa

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Sygnatariusze umowy i towarzyszące wydarzeniu osoby

Sygnatariusze umowy i towarzyszące wydarzeniu osoby

Współpraca będzie polegała na tym żeby studenci, jako przyszli inżynierowie budownictwa, konstrukcji lub sztuki, przyjeżdżali do Krzeszowa i uczyli się jak cystersi w dawnych wiekach, potrafili zrealizować takie obiekty – mówi podpisujący umowę kustosz ks. Marian Kopko.

W imieniu uczelni podpis złożyła prof. Barbara Gronostajska dziekan Wydziału Architektury. – W tym projekcie chcemy zaangażować studentów i pracowników do współpracy. Opactwo stworzy np. możliwość praktyk inwentaryzacyjnych, ale planujemy też projekty koncepcyjne, które mogłyby umożliwić dalszą promocję tego miejsca. Mamy w planach wydawanie wspólnego czasopisma, które przysłuży się do popularyzacji Krzeszowa, a naszym pracownikom umożliwi publikację ich prac – mówiła pani dziekan.

– Politechnika Wrocławska jest uczelnią wielobranżową. Dlatego będzie można w Krzeszowie organizować np. plenery malarskie, specjalistyczne konferencje, praktyki studentów przy pracach renowacyjnych, a także realizować program badawczy – dodaje towarzyszący temu wydarzeniu dr hab. Jerzy Detyna, a podpisujący umowę w imieniu Fundacji Grzegorz Żurek stwierdza: – otwieramy poligon do różnorakich działań.

2021-12-07 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czaputowicz: podjęliśmy decyzję o utworzeniu formatu współpracy trójstronnej - Trójkąta Lubelskiego

[ TEMATY ]

ministerstwo

współpraca

msz.gov.pl

Jacek Czaputowicz

Jacek Czaputowicz

Podjęliśmy decyzję o utworzeniu formatu współpracy trójstronnej - Trójkąta Lubelskiego, który stworzy możliwości współpracy między Polską, Litwą i Ukrainą - powiedział we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefami resortów dyplomacji Litwy i Ukrainy.

Po spotkaniu z ministrami spraw zagranicznych Litwy Linasem Linkevicziusem i Ukrainy Dmytro Kułebą w Lublinie polski minister przypomniał, że 1 lipca 1569 roku podpisano umowę pomiędzy Królestwem Polskim a Wielkim Księstwem Litewskim zwaną Unią Lubelską.

CZYTAJ DALEJ

Papież w Kinszasie: ceremonia powitania i spotkanie z prezydentem DRKonga

2023-01-31 17:51

[ TEMATY ]

pielgrzymka

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

W pałacu Narodu w Kinszasie odbyła się oficjalna ceremonia powitania papieża Franciszka. Następnie Ojciec Święty złożył kurtuazyjną wizytę prezydentowi Demokratycznej Republiki Konga.

U wejścia do pałacu powitał papieża prezydent Félix Tshisekedi. Odegrano hymny Watykanu i Demokratycznej Republiki Konga. Franciszek przywitał się z przedstawicielami władz, a prezydent z osobami towarzyszącymi papieżowi w podróży.

CZYTAJ DALEJ

Podzielili się miłością. Koncert dla cieszyńskiego hospicjum

2023-01-31 20:59

[ TEMATY ]

hospicjum

koncert kolęd

Mariusz Jaszczurowski

Podziękowania dla chóru Gorol z Jabłonkowa.

Podziękowania dla chóru Gorol z Jabłonkowa.

Zespoły kolędowały dla hospicjum.

W kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie odbył się Koncert Kolęd, który miał charakter charytatywny. Zespół Regionalny Istebna oraz Chór Gorol z Jabłonkowa zaśpiewały na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję