Reklama

Niedziela Sandomierska

Tarnobrzeg

Współpraca z uczelnią

Zespół Szkół nr 1 został objęty patronatem Wojskowej Akademii Technicznej.

Porozumienie o współpracy zostało podpisane pod koniec listopada przez dr. hab. Monikę Szyłkowską prorektor ds. studenckich WAT oraz dr. Marcina Pilarskiego dyrektora ZS nr 1. Wojskowa Akademia Techniczna to uczelnia przyszłości, która kształci studentów w poczuciu odpowiedzialności za Polskę, umacnianiu zasad demokracji i poszanowania praw człowieka. Akademia będzie wsparciem dla „Prymasówki” w kształtowaniu osobowości i światopoglądu uczniów zgodnie z hasłem: Bóg, Honor, Ojczyzna. W ramach porozumienia młodzież tarnobrzeskiej szkoły będzie mogła korzystać z bogatej oferty wykładów on-line organizowanych przez uczelnię, uczestniczyć w szkoleniach edukacyjnych a także dniach otwartych. Przyszli absolwenci będą mogli zasilić szeregi studentów uczelni na studiach wojskowych i cywilnych. Dyrekcji „Prymasówki” zależy na tym, by stwarzać nowe możliwości dla młodzieży, dlatego też zamiarem dyrektora jest utworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego przy kierunku technik informatyk z obsługą dronów. Taki kierunek to przyszłość, szansa na kształcenie na elitarnych uczelniach. Planem dyrektora jest również podpisanie kolejnych porozumień o współpracy z przedsiębiorstwami branży wojskowej. Dzięki tym przedsięwzięciom uczniowie będą mogli poznać nowatorskie technologie zbrojeniowe, systemy ogniowe i bezzałogowe, by kiedyś zasilić Siły Zbrojne RP lub objąć wysokie stanowiska na globalnym rynku pracy.

2021-12-07 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czaputowicz: podjęliśmy decyzję o utworzeniu formatu współpracy trójstronnej - Trójkąta Lubelskiego

[ TEMATY ]

ministerstwo

współpraca

msz.gov.pl

Jacek Czaputowicz

Jacek Czaputowicz

Podjęliśmy decyzję o utworzeniu formatu współpracy trójstronnej - Trójkąta Lubelskiego, który stworzy możliwości współpracy między Polską, Litwą i Ukrainą - powiedział we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefami resortów dyplomacji Litwy i Ukrainy.

Po spotkaniu z ministrami spraw zagranicznych Litwy Linasem Linkevicziusem i Ukrainy Dmytro Kułebą w Lublinie polski minister przypomniał, że 1 lipca 1569 roku podpisano umowę pomiędzy Królestwem Polskim a Wielkim Księstwem Litewskim zwaną Unią Lubelską.

CZYTAJ DALEJ

Przepis na radosne życie według ks. Jana Bosko

[ TEMATY ]

św. Jan Bosko

www.salezjanie.pl

Święty Jan Bosko zasłynął, jako genialny wychowawca, nauczyciel młodzieży, pisarz i publicysta, założyciel zgromadzeń zakonnych. Często zachęcał swoich uczniów mówiąc: „bądźcie zawsze radośni, bardzo radośni!”. Radość w jego wydaniu nie oznacza jednak ciągłego, bezmyślnego uśmiechu na twarzy. Radość to postawa ducha, nastawienie wobec życia. 

Jan Bosko przyszedł na świat 16 sierpnia 1815 roku w ubogiej wiejskiej rodzinie w Becchi niedaleko Turynu, we włoskim Piemoncie. Rodzice, Franciszek Bosko i Małgorzata Occhiena, dali mu na chrzcie dwa imiona: Jan, Melchior. Kiedy chłopiec miał dwa lata, umarł mu ojciec. Wychowaniem Jana i dwóch jego braci zajęła się matka, która zaszczepiła w nich chęć do nauki i pobożność.

CZYTAJ DALEJ

Sukces ministra Ziobry w uruchomieniu elektronicznego dozoru skazanych

2023-01-31 17:35

[ TEMATY ]

sukces

skazany

Zbigniew Ziobro

PAP/Paweł Supernak

- Dzięki przepisom przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości coraz więcej skazanych odbywa kary poza więzieniami, w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE). Rozszerzamy działanie tego skutecznego systemu. Jego maksymalna dobowa pojemność wzrośnie do 10 tys. miejsc – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszej (31 stycznia br.) konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że system przeznaczony jest dla tych, którzy nie są sprawcami najcięższych przestępstw, nie są mocno zdemoralizowani, lecz popełnili w życiu błąd, który mają szansę naprawić.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję