Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Szczebrzeszyn

Z myślą o starszych i samotnych

Już po raz drugi świąteczne paczki trafiły do seniorów.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 52/2021, str. III

[ TEMATY ]

wolontariat

Boże Narodzenie

Bożena Korkosz

Wolontariusze podczas zbiórki paczek

Wolontariusze podczas zbiórki paczek

Akcję pomocy dla podopiecznych Domu Seniora i Domu Pomocy Społecznej pod Modrzewiami w Szczebrzeszynie zorganizowało Szkolne Koło CARITAS przy miejscowej Szkole Podstawowej nr 1.

Okres świąt Bożego Narodzenia wszystkim kojarzy się z ciepłem, dobrocią i rodzinną atmosferą. Natomiast święta w Domu Pomocy Społecznej na pewno są uroczyste, ale też niezwykle trudne. W wigilię, kiedy pracownicy idą do swoich domów, większość osób tam zostaje. Siedząc przy szybach, wypatrują czegoś lub kogoś w dali. Mamy nadzieję, że dzięki tym prezentom nasi seniorzy, osoby chore i niepełnosprawne, mimo wszystko, poczują świąteczną atmosferę i będą wiedzieli, że o nich pamiętamy. Mieszkańców cieszy samo zainteresowanie nimi, gdyż nie mają oni dużych wymagań, ani marzeń. Drobne gesty, płynące z serca są dla nich najważniejsze. Spełnienie tych marzeń dało wolontariuszom i ludziom o wielkim i dobrym sercu wiele satysfakcji.

W naszą akcję włączyli się również wolontariusze z innych szkół: ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie, Szkoły Podstawowej w Wielączy i Katolickiej Szkoły Podstawowej im św. Ojca Pio w Zamościu. Osiemdziesięciu podopiecznych w/w domów napisało listy. Przepiękne chwytające za serce. I ruszyła lawina dobra. Listy przesłano przez media społecznościowe tym, którzy wykazali chęć wykonania takich paczek. Paczki zebrali wolontariusze SK CARITAS w szkole. Wyglądały przepięknie. Ogromne, zawierające wszystko to, co chcieli autorzy listów i dużo, dużo więcej... Nasze zdumienie i radość przepełniała duma, jak pięknie zostały zrealizowane słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

2021-12-20 20:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież na wystawie „100 żłóbków”

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Franciszek

żłóbek

BOŻENA SZTAJNER

Papież Franciszek obejrzał dziś po południu wystawę „100 żłóbków”, otwartą 8 grudnia w Sali Piusa X w pobliżu Watykanu. Po podpisaniu 1 grudnia w Greccio listu apostolskiego „Admirabile signum” dał w ten sposób kolejny znak swej dbałości o tę tradycję wiary.

Papieżowi towarzyszył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella, który przedstawiał Ojcu Świętemu kolejne dzieła. Franciszek indywidualnie witał się z twórcami żłóbków, towarzyszącymi im artystami i ich rodzinami. Na koniec wspólnie z nimi odmówił modlitwę i udzielił im błogosławieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Do Rokitna pielgrzymował Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

2023-02-04 16:17

[ TEMATY ]

Rokitno

pierwsza sobota miesiąca

Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

Karolina Krasowska

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Nie straszne im śnieg, deszcz i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Od trzynastu lat, niestrudzenie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca pielgrzymują z Międzyrzecza do Rokitna, wypełniając warunki nabożeństwa, o które Maryja prosiła w Fatimie.

4 lutego do Maryi Cierpliwie Słuchającej przybył Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi. Za każdym razem uczestnicy pielgrzymki wypełniają cztery warunki, o które Matka Boża prosiła w Fatimie, a więc spowiedź, Komunię świętą wynagradzającą, Różaniec oraz medytację nad jedną tajemnicą różańcową w duchu wynagrodzenia za bluźnierstwa i grzechy przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu. Dziś, w obecności bp. Tadeusza Lityńskiego, pielgrzymi odnowili akt zawierzenia Maryi, a pasterz diecezji udzielił im na trud pielgrzymowania i wynagradzania w duchu fatimskiego testamentu swojego pasterskiego błogosławieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję