Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Świąteczna pomoc

Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju zorganizował kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez swoich podopiecznych.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 1/2022, str. I

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

kiermasz

Joanna Ferens

Przed biłgorajskim kościołem

Przed biłgorajskim kościołem

Ozdoby wykonane przez uczniów można było kupić przy kościele św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Na co zostaną przeznaczone zebrane środki – wyjaśniała Aldona Kozak, dyrektor placówki. – Stroiki i kartki przygotowane zostały przez naszych uczniów i nauczycieli. Wszystkie wykonane zostały ręcznie, przy olbrzymim wkładzie serca naszych wychowanków. Z pozyskanych środków chcemy wesprzeć uczniów potrzebujących. Dofinansowane zostaną m.in. wycieczki, wyjazdy oraz różnego rodzaju terapie. Nasi podopieczni chętnie się angażują w tę akcję, ale wiele zależy także od indywidualnych możliwości każdego z nich. Są osoby sprawne manualnie, które wykonują bardziej skomplikowane elementy czy dekoracje. Z kolei ci, którzy tych możliwości mają mniej, wykonują to, na co pozwala im ich choroba czy stopień niepełnosprawności. Jesteśmy dumni z każdego ich osiągnięcia, z pokonania kolejnej bariery czy nauczenia się nowej, nawet najmniejszej umiejętności. Cieszymy się, że nasze ozdoby pojawią się w domach mieszkańców Biłgoraja i będą prawdziwym, namacalnym świadectwem ich dobroci – powiedziała Aldona Kozak.

– Co roku kupuję coś na tym kiermaszu, bo wiem, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi, szczególnie takiemu, który jest chory i potrzebuje naszego wsparcia. Przypominam o tym wydarzeniu sąsiadom. Wszyscy chcemy się dołożyć, wesprzeć dzieci i młodzież niepełnosprawną, gdyż dzięki naszej, nawet najmniejszej pomocy mają oni szansę na regularną rehabilitację i różne formy terapii – mówiła jedna z kupujących.

– Misją naszej szkoły jest przygotowanie uczniów i wychowanków do samodzielności i aktywności, uwzględniając ich indywidualne możliwości i potrzeby. Pragniemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, godności, pewności siebie i sukcesu. W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów terapii m.in. terapia behawioralna, psychologiczna, ruchowa, dogoterapia, komunikacja alternatywna i wspomagająca. Dziękujemy ks. proboszczowi Witoldowi Batyckiemu za możliwość organizacji kiermaszu – dodała dyrektor placówki.

Na kiermaszu można było zaopatrzyć się we własnoręcznie wykonane ozdoby, tj.: małe choinki, stroiki, dekoracje i kartki świąteczne. Warto dodać, iż wykonanie takiego stroika trwa nawet miesiąc.

2021-12-28 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza jakość

Niedziela bielsko-żywiecka 1/2022, str. IV

[ TEMATY ]

kiermasz

MR

Prezentacja atrakcji kiermaszu

Prezentacja atrakcji kiermaszu

W różnych europejskich sklepach z pamiątkami jeśli na jakimś wyrobie pisze „handmade”– „wykonane ręczne”, to wiadomo, że jest to wyjątkowe i będzie słono kosztować. Na hałcnowskim kiermaszu bożonarodzeniowym wszystkie zgromadzone rzeczy miały charakter rękodzieła, na szczęście były cenowo dostępne dla wszystkich.

W Domu Parafialnym 19 grudnia można było znaleźć wszystko, co pomoże piękniej przeżyć święta Bożego Narodzenia. Były elementy dekoracyjne, obrazy, chusty, ceramika, słodkie wypieki oraz całe mnóstwo potencjalnych prezentów: począwszy od stworzonych na szydełku maskotek, kończąc na grach ćwiczących pamięć. Wśród wystawionych na sprzedaż przedmiotów znalazły się rękodzieła wykonane przez siostry serafitki. Gipsowe odlewy Dziecięcia przywędrowały z klasztoru w Białce Tatrzańskiej, świece z Frydrychowic, zaś minichoinki z białoruskich Sopoćkiń.

CZYTAJ DALEJ

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

2022-11-27 16:23

[ TEMATY ]

Qumran

Domena publiczna

Należą one do najważniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku: 75 lat temu, w 1947 roku, Beduin odkrył w Qumran na Zachodnim Brzegu słynne Zwoje znad Morza Martwego. Podczas poszukiwania zbiegłej kozy, według popularnej opowieści, w trudno dostępnej jaskini na północno-zachodnim brzegu Morza Martwego natknął się na gliniane dzbany zawierające tajemnicze fragmenty papirusu.

Inni eksperci zakładają, że opowieść o przypadkowym znalezisku to bajka. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, mówią, że Beduini byli bardzo dobrze zaznajomieni z jaskiniami i po prostu dopiero wtedy przynieśli pisma do antykwariusza. Jedno jest pewne: 29 listopada 1947 roku pierwsze cztery zwoje z Qumran zostały nabyte przez izraelskiego uczonego. 12 kwietnia 1948 roku w brytyjskim "Timesie" pojawiła się pierwsza relacja o sensacyjnym znalezisku, ale dopiero w 1949 roku odbyły się pierwsze wykopaliska prowadzone przez archeologów. Do końca lat 50-tych XX wieku teksty i fragmenty zostały odzyskane w sumie z jedenastu jaskiń. Do dnia dzisiejszego miały miejsce kolejne znaleziska.

CZYTAJ DALEJ

Mężnie wyznawać wiarę

2022-11-27 17:31

Ks. Michał Powęska

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbyły się rekolekcje powołaniowe.

Dwunastu młodych mężczyzn odbywało ćwiczenia duchowe, mające pomóc rozeznać powołanie życiowe oraz pomóc umocnić wiarę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję