Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Post w intencji powołań

Akcja „Razem szturmujemy niebo” to wyraz troski o nowe powołania kapłańskie do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej. Przez cały Wielki Post kapłani i wierni będą podejmowali całodzienny post o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań.

Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Borykamy się z problemem braku powołań kapłańskich, dlatego rozpoczynający się okres Wielkiego Postu niech będzie w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji czasem modlitwy i pokuty w tej intencji, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2022”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich dla naszej diecezji. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście – zachęca inicjator akcji ks. Michał Borda.

We wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej wystawione są listy, na które można się wpisać, by w Wielki Czwartek, podczas Mszy Krzyżma św., w sosnowieckiej bazylice katedralnej złożyć je w duchowym darze. Już od kilku lat w diecezji sosnowieckiej trwa także „Sztafeta modlitwy o powołania kapłańskie”, w ramach której codziennie inna parafia ofiaruje Mszę św. oraz modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań kapłańskich.

– Początkowo w akcji brali udział tylko kapłani na czele z biskupem diecezjalnym. Obecnie do inicjatywy zaproszeni są wszyscy wierni, by razem wypraszać łaskę powołania do służby Bogu i ludziom dla młodych, którzy rozpoznają drogę swojego życia. W Piśmie Świętym prorok Joel wołał: „Ogłoście post!”, przynaglony do tego przez samego Boga (Jl 1, 14). Był to post podjęty w godzinie wielkiego zniszczenia i utrapienia, jakie towarzyszyło narodowi wybranemu. Prorok, pod natchnieniem Ducha Bożego, próbował skłonić ludzi do pokuty i skruchy, aby Bóg zlitował się i zesłał na nich swoje błogosławieństwo (Jl 2, 14). My też przez post i modlitwę chcemy wyprosić nowe powołania – dodaje ks. Michał Borda.

2022-03-01 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Post Daniela z o. Adamem Szustakiem

[ TEMATY ]

film

Wielki Post

Zapraszamy do wspólnego przeżycia Postu Daniela od Środy Popielcowej z o. Adamem Szustakiem. W filmie zakonnik wyjaśnia o co w tym wszytkim chodzi.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy Lewandowskiego

2022-11-26 18:02

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/EPA/Friedemann Vogel

Zwycięstwo Polski nad Arabią Saudyjską 2:0 ocenione zostało w Skandynawii jako pokaz zimnej krwi polskich piłkarzy, zwłaszcza Wojciecha Szczęsnego, który w przełomowym momencie meczu popisał się szaloną, podwójną obroną rzutu karnego.

Gra polskiej drużyny została oceniona jako solidna i opanowana, która sprowadziła na ziemie Arabię Saudyjską z euforii po sensacyjnym pokonaniu Argentyny kilka dni wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem

– Trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem – powiedział abp Wacław Depo. W I niedzielę Adwentu metropolita częstochowski przewodniczył w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 18 osobom.

W homilii przypomniał, że rozpoczynający się rok duszpasterski w Kościele w Polsce przeżywamy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zaznaczył, że zadaniem na ten czas jest na nowo uwierzyć w Kościół jako wspólnotę zjednoczenia ludzi z Bogiem i zjednoczenia ludzi ze sobą oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie, „w jaki sposób mamy sobie pomóc, żeby wejść w głęboką osobistą więź z Chrystusem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję