Reklama

Niedziela Łódzka

Tomaszów Mazowiecki

Odpowiedzieli na wezwanie

W drugi piątek Wielkiego Postu mieszkańcy przeszli ulicami miasta medytując mękę i śmierć Chrystusa.

Niedziela łódzka 12/2022, str. II

[ TEMATY ]

Wielki Post

Tomaszów Mazowiecki

Paulina Dębiec

Jezus pozwala odkryć istotę krzyża

Jezus pozwala odkryć istotę krzyża

Wydarzenie, przy licznym udziale wiernych, rozpoczęło się wieczorem w kościele Świętej Rodziny, a zakończyło w parafii NMP Królowej Polski. Kierując się słowami Jezusa wypowiedzianymi do św. Faustyny: „jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369), zebrani pragnęli wziąć krzyż na swoje ramiona i wyruszyć w drogę, do ostatecznego zwycięstwa.

W rozważania Drogi Krzyżowej zaangażowało się wiele grup i osób m.in: kapłani tomaszowskich parafii, nauczyciele, młodzież, wolontariusze parafialnych Kół Caritas, Rycerze Kolumba, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii, Wojownicy Maryi, Domowy Kościół, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Rycerstwo Niepokalanej, koła różańcowe i przedstawiciele asysty, Skauci Europy oraz harcerze.

Tomaszowianie modlili się szczególnie w intencji zaprzestania wojny, a także o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Oddając się modlitwie, chcieli duchowo wspierać siostry i braci zza wschodniej granicy. Jest to odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, aby okres Wielkiego Postu był sposobnością do osobistej i wspólnotowej odnowy prowadzącej do Paschy Jezusa Chrystusa, w której i my znajdujemy zmartwychwstanie i życie. Ojciec Święty zwrócił uwagę, że post czyni nas ubogimi i otwiera nasze serca na potrzeby innych. Dlatego niech wierni z Tomaszowa Mazowieckiego będą dla nas zachętą do głębszego wejścia w ten wyjątkowy czas.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wieki Post 2020: propozycje rekolekcji wyjazdowych

Jakie rekolekcje wybrać? Gdzie się odbywają? W jakim terminie? Z roku na rok propozycji na rekolekcje wielkopolskie przybywa. Zwykle są organizowane przez zgromadzenia zakonne, duszpasterstwa, ale i świeckie stowarzyszenia oraz ruchy katolickie. Prezentujemy niektóre z nich.

„Jezu, Eucharystio, życie mej duszy” – to tytuł rekolekcji, które odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w terminie 27-29 marca 2020 r. Jak podkreślają organizatorzy ze Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum", będą to dni spędzone w atmosferze ciszy i modlitwy, by umożliwić uczestnikom osobiste spotkanie z Jezusem Miłosiernym - podczas Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, na modlitwie Słowem Boży, a także przy refleksji nad tekstami z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

CZYTAJ DALEJ

Londyński „bohater deskorolki” na drodze do świętości

2023-01-29 18:19

[ TEMATY ]

święty

Hiszpania

stock.adobe.com

W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 39-letniego Hiszpana, zwanego „bohaterem deskorolki”. Oddał swoje życie za innych, próbując powstrzymać terrorystów podczas ataku w centrum Londynu w 2017 roku.

Zanim sam został zabity, Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi. Do dramatu doszło 3 czerwca 2017 r. na Borough Market, największym targu spożywczym w Londynie, przy London Bridge. Ignacio był w drodze do skateparku, by spotkać się z przyjaciółmi, gdy zauważył mężczyznę, który z nożem rzucił się na policjanta, a następnie zaatakował kobietę. Wcześniej bandyci wjechali w tłum furgonetką. Ignacio chwycił deskorolkę i uderzył nią jednego z napastników, dzięki czemu kilkoro ludzi zdążyło uciec. Wtedy zobaczył drugiego terrorystę, atakującego policjanta. Zanim ruszył w jego stronę, został dwukrotnie pchnięty nożem w plecy. Zmarł z powodu odniesionych ran.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: 30-lecie kaplicy w Caritas

2023-01-30 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Gdybyśmy nie obchodzili tej rocznicy, to nie rozumielibyśmy, skąd się bierze czyn miłosierny Caritas. Nie ma kaplicy – nie ma doświadczenia spotkania z Panem, to byśmy byli takim kościelnym MOPS- em. Ci wielcy, o których mówi pierwsze czytanie osiągnęli to, co osiągnęli przez wiarę! Wiara i relacja z Bogiem owocowała przez nich wielkimi czynami. To miejsce – kaplica - jest kluczem do zrozumienia Caritas. Caritas to jest wiara owocująca przez miłość! – mówił abp Ryś podczas jubileuszu 30 – lecia erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Gdańskiej 111.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję