Reklama

Niedziela Częstochowska

Któż jak Bóg

Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła stanowi skuteczny duchowy oręż w walce ze złem.

Niedziela częstochowska 13/2022, str. I

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Marian Florek/Niedziela

Ks. Bernard Kozłowski zaprasza na rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem

Ks. Bernard Kozłowski zaprasza na rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem

Zastanawiałem się nad tegorocznymi wielkopostnymi rekolekcjami. Prosiłem Ducha Świętego o natchnienie, w jaki sposób mam je przeprowadzić i przyszedł mi taki pomysł, że skoro modlimy się codziennie po każdej Mszy św. do św. Michała Archanioła, to dlaczego nie można by przeprowadzić rekolekcji właśnie z nim. Siłą rzeczy postanowiłem zaprosić do poprowadzenia rekolekcji siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Siostry bardzo chętnie przyjęły moją propozycję. Dodatkowym powodem do radości była też udzielona zgoda księży michalitów na nakładanie szkaplerza św. Michała Archanioła w naszej parafii – powiedział ks. Bernard Kozłowski, proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie.

Swoją radość wyraziła też parafianka Żaklina Ligor-Serwa: – Moje życie jest związane z Michałem Archaniołem. Czuję, że jestem pod jego opieką i bardzo często doświadczam jego obecności. Od paru lat codziennie modlę się do św. Michała Archanioła i poświęcam mu całą moją rodzinę. Wierzę, że zawsze jest przy mnie i mnie ochrania. Cieszę się, że będę mogła w czasie rekolekcji przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Z tego powodu jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna księdzu proboszczowi.

Dla ks. Kozłowskiego kolejnym powodem, by się radować rekolekcjami, jest zadeklarowana obecność uczniów częstochowskich liceów na wielkopostnych naukach.

– Zaprosiłem na rekolekcje dwa częstochowskie licea ogólnokształcące: im. Romualda Traugutta i im. Władysława Biegańskiego. W ostatnim dniu nauk będzie odprawiona dla nich specjalna Msza św. z zawierzeniem św. Michałowi Archaniołowi szkół, nauczycieli i uczniów.

Jak mówi ks. Kozłowski, dziwnym trafem parafialne rekolekcje zbiegły się z licealną inicjatywą „Solidarni z Ukrainą”.

– Kiedy zapraszałem LO im. Władysława Biegańskiego, dyrekcja poinformowała mnie, że szkoła organizuje w przededniu naszych rekolekcji spotkanie solidarnościowe z Ukrainą i wyraziła zadowolenie, że zaraz po tym szkolnym wydarzeniu uczniowie będą mogli przyjść do kościoła, żeby zawierzyć się św. Michałowi Archaniołowi. Tym bardziej jest to znaczące, że jest to patron Ukrainy i Kijowa.

Reklama

Ksiądz Stanisław Mendakiewicz, który współpracuje z parafią, chwali pomysł: – Warto, by św. Michał Archanioł w parafii był i bronił nas przed szatanem, który mocno obecnie szaleje, bo potrzeba nam dzisiaj szczególnej pomocy z Nieba.

– Bardzo serdecznie zapraszam na rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie tylko parafian, ale też wszystkich częstochowian. Zaczniemy je od poświęcenia figury św. Michała Archanioła na pierwszej Mszy św. 27 marca o godz. 8. Rekolekcje potrwają do 29 marca – zachęca ks. Kozłowski.

2022-03-22 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbiają Boga z Aniołami

Niedziela małopolska 39/2019, str. 7

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Małgorzata Czekaj

Ewa Świerczyńska, Anna Pecha-Kołodziejczyk, Adam Kołodziejczyk wraz z opiekunem Zastępu, o. Maciejem Majdakiem OCist

Ewa Świerczyńska, Anna Pecha-Kołodziejczyk, Adam Kołodziejczyk wraz z opiekunem Zastępu, o. Maciejem Majdakiem OCist

– W obliczu współczesnego świata, w którym zło pragnie opanować każdą sferę życia człowieka, potrzebna jest nieustanna walka o dobro ze słabościami, z pokusami i codziennością, w której łatwo jest zapomnieć o tym, co Boże. Walczymy modlitwą i postem – mówią rycerze Świętego Michała Archanioła z Zastępu w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile

Anna Pecha-Kołodziejczyk wraz z Ewą Świerczyńską stały się członkiniami Rycerstwa 25 października 2009 roku. – Czyli w tym samym dniu, w którym, z inicjatywy naszego animatora Wincentego Podobińskiego, powstał nasz Zastęp – tłumaczy Anna. Ewa interesowała się tematyką anielską od dawna; Anna uważała, że w swoim życiu religijnym nie musi niczego zmieniać. – Od dziecka byłam pilna w sprawach wiary; uczestniczyłam co niedzielę w Eucharystii, odmawiałam pacierz dwa razy dziennie. Uważałam, że to wystarczy – wspomina dzisiaj. Sytuacja zmieniła się, gdy przeczytała książkę „Walczmy z szatanem” ks. Mariana Polaka CSMA (współzałożyciela Rycerstwa Świętego Michała Archanioła w Polsce), a potem obejrzała film o egzorcyzmach Anneliese Michel. – Uświadomiłam sobie, że mimo iż wypełniam pilnie obowiązki, pojawia się w moim życiu wiele rzeczy niepochodzących od Boga: zdenerwowanie i złość, złe nastawienie, złe myśli. Postanowiłam z tym walczyć, a najlepiej jest zacząć od siebie. Wstąpiłam do Rycerstwa – mówi.

CZYTAJ DALEJ

Nakazane święta kościelne w 2023 roku

[ TEMATY ]

Nakazane święta kościelne

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2023 roku.

Ustalanie daty Paschy Ojcowie Soboru w Nicei (325 r.) zlecili patriarsze Aleksandrii, dlatego że miasto to słynęło z wysokiego poziomu studiów w dziedzinie astronomii. Biskup Aleksandrii miał każdego roku przekazywać dokładnie ustaloną datę Wielkanocy do Rzymu, skąd przesyłano ją pozostałym Kościołom, aby te z kolei mogły ją ogłosić w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zwyczaj ten przetrwał w Kościele aż do dnia dzisiejszego.

CZYTAJ DALEJ

Morawiecki: obniżki cen biletów PKP co najmniej do poziomu z 2022 r.

2023-02-03 10:55

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PKP

Karol Porwich/Niedziela

Chcę, aby obniżki cen biletów PKP były co najmniej do poziomu, jaki obowiązywał w roku 2022 – powiedział w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki był pytany, czy jest szansa na obniżki cen biletów PKP.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję