Reklama

Niedziela plus

Maturzyści na Jasnej Górze

Tradycyjnie w oktawie Wielkanocy na Jasną Górę przyjechali maturzyści, by zawierzyć Matce Bożej siebie i swoje wybory życiowe.

Niedziela Plus 18/2022, str. IX

[ TEMATY ]

Jasna Góra

episkopat.pl

RADOM Maturzyści diecezji radomskiej uczyli się od bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, co znaczy w życiu „wszystko postawić na Maryję”.

Prymas Tysiąclecia to patron na trudne czasy, za jego wstawiennictwem prosimy o pokój na Ukrainie i modlimy się za Polskę – podkreślali młodzi. 20 kwietnia do sanktuarium przybyło ponad tysiąc uczniów. Biskup Marek Solarczyk, ordynariusz radomski, życzył im, by Jasna Góra była dla nich miejscem spotkania z Bogiem, by mogli powiedzieć: „myśmy spotkali Chrystusa”.

OPOLE O tym, że Jezus Zmartwychwstały uczynił ich swoimi świadkami, usłyszeli na Jasnej Górze maturzyści diecezji opolskiej.

Reklama

Przyjechało ok. pół tysiąca uczniów. Mszy św. w jasnogórskiej bazylice przewodniczył biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała. Przypomniał on młodym, że obok matury mają do zdania jeszcze jeden bardzo ważny egzamin – ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.

Bydgoszcz Hasłem pielgrzymki maturzystów diecezji bydgoskiej stał się tytuł gry komputerowej – Follow me.

Zaczęli od muzycznej rozgrzewki: wysłuchali świadectwa księdza rapera, obejrzeli pantomimę. To tylko niektóre punkty pielgrzymki. 21 kwietnia na Jasną Górę przybyło pół tysiąca uczniów z Kujaw. Ordynariusz bydgoski bp Krzysztof Włodarczyk życzył młodym, by ich wybory były trafne i przynosiły szczęśliwe życie, a matura pomogła im odnaleźć cel życia.

2022-04-26 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Rakoczy odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

[ TEMATY ]

Jasna Góra

BPJG

Jasnogórski kapelan żołnierzy niepodległości o. Eustachy Rakoczy odznaczony został Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Zakonnik od lat sześćdziesiątych XX w. aktywnie współtworzy dzieje niepodległościowego ruchu kombatanckiego w Polsce. Paulin w tych dniach obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa. - Dziękuję szczególnie za gorące polskie serce – napisał w liście gratulacyjnym do o. Rakoczego prezydent RP Andrzej Duda.

W 1975 roku Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński mianował o. Rakoczego Jasnogórskim Kapelanem Żołnierzy Niepodległości. W latach 70-tych i 80-tych XX w. był organizatorem duszpasterstwa kombatantów, wśród których posługuje od ponad czterdziestu lat. W 1994 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii.

CZYTAJ DALEJ

Miesiąc Najdroższej Krwi

[ TEMATY ]

Krew Chrystusa

Przenajdroższa Krew Chrystusa

Karol Porwich/Niedziela

Lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W rozważaniach, chcemy pokazać dar, jakim było i jest przelanie przez naszego Odkupiciela drogocennej Krwi.

Boży Syn nie tylko w czasie Męki, ale dużo wcześniej przelewał Krew, by odkupić rodzaj ludzki. Przypominają nam o tym nabożeństwa, które mają na celu uczczenie Meki Pańskiej, ale też te szczególnie poświęcone Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Znany biblista w 43. rocznicę pierwszego lotu do Izraela: Był to najpiękniejszy czas w moim życiu

2022-07-04 20:01

[ TEMATY ]

Izrael

ks. prof. Waldemar Chrostowski

polskifr.fr

ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski,

ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski,

Dziś mijają dokładnie 43 lata od czasu, kiedy po raz pierwszy przybyłem do Tel Awiwu i stąd na studia na Uniwersytecie Hebrajskim i Papieskim Instytucie Biblijnym w Jerozolimie (…). Przede mną natomiast były dwa semestry nauki. Był to najpiękniejszy czas w moim życiu, najpiękniejszy pobyt – powiedział portalowi polskifr.fr ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski, znany biblista i teolog, który 4 lipca br. udał się do Ziemi Świętej, dokładnie 43 lata po pierwszym locie do Izraela.

Ks. prof. Chrostowski podkreślił, że po upływie 43 lat rzeczywistość znacząco się zmieniła. „Był to zupełnie inny czas. Podróż była z Warszawy najpierw do Bukaresztu; tam nocleg i właśnie dzisiejszego dnia z Bukaresztu samolotem Rumuńskich Linii Lotniczych, bo to były chyba jedyne linie lotnicze, które w czasach tzw. demokracji ludowej latały do Tel Awiwu, właśnie przyjechałem tutaj” – zaznaczył w rozmowie teolog i biblista.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję