Reklama

Niedziela Przemyska

Zaproszenie na wakacyjne oazy

Jak co roku Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej proponuje swoim członkom udział w wakacyjnych rekolekcjach formacyjnych. Zaproszenie dotyczy zarówno dzieci, młodzieży, jak i małżonków i dorosłych.

Niedziela przemyska 21/2022, str. I

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Łukasz Sztolf

Uczestnicy wakacyjnej oazy podczas Dnia Wspólnoty

Uczestnicy wakacyjnej oazy podczas Dnia Wspólnoty

Przemyska Oaza swoje rekolekcje wakacyjne kieruje nie tylko do młodych, ale ofertę formacji połączonej z letnim odpoczynkiem znajdzie osoba w każdym wieku, dzięki chociażby rekolekcjom dla rodzin, które formują się w ruchu i o tej formacji nie zapominają też w czasie wakacji. – Będziemy przeżywać konkretne tajemnice z życia Jezusa i Maryi, które pokazują nasze wnętrze. Oddalimy się on naszej codzienności, zgromadzimy się jako mała wspólnota i pod przewodnictwem moderatora i animatorów będziemy przeżywać taki czas we wspólnocie – mówił ks. Bartłomiej Zakrzewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Rekolekcje będą niezwykłą okazją do zatrzymania się i skupienia na relacji z Bogiem i rewizji własnych poglądów i zachowań, rozważań nad tym, czy nasze życie toczy się w jednej linii z tym, do czego zaprasza nas Chrystus. Nie zabraknie wspólnej modlitwy podczas codziennych Eucharystii i adoracji, a szczególną pomocą na drodze do pogłębienia wiary będą konferencje i rozmowy. Jak dodał ks. Zakrzewski, motywem przewodnim rekolekcji będzie „Życie w Świetle”, które jest hasłem trwającego w Oazie roku formacyjnego: – Temat wskazuje nam na Światło, którym jest Jezus. To On mówi „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie chodzi w ciemności, lecz będzie mieć światło życia”. Chcemy rozważać ten temat w czasie tegorocznych rekolekcji, co to znaczy żyć w świetle? Może się okazać, że żyjemy w ciemności. Oczywiście chodzi o nasze życie wewnętrzne.

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej przygotował dla swoich członków prawie 30 turnusów rekolekcyjnych, zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych, jak też wspólnych dla całych rodzin, formujących się we wspólnocie. Wakacyjne oazy będą odbywać się w różnych domach rekolekcyjnych w regionie: w Rzepedzi, Heluszu, Lipniku, Myczkowie, Zboiskach, Starej Wsi, Przemyślu i Miejscu Piastowym, ale także w szkołach w Adamówce, Ropience, Nowej Sarzynie i Jelnej. Wyjątkowym czasem będzie turnus pielgrzymkowy, czyli wyjazd na rekolekcje do Medjugorie.

Czas wakacyjnych oaz nie tylko czas rekolekcji i wysiłku duchowego, ale także czas odpoczynku, poznania nowych ludzi i spotkań z wcześniej poznanymi osobami. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad swoim udziałem w rekolekcjach i podjąć decyzję o swoim zgłoszeniu na jeden z wybranych turnusów. Szczegóły na temat rekolekcji wakacyjnych można znaleźć na stronie oaza.przemyska.pl.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół żywy

Niedziela sandomierska 10/2016, str. 8

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Domowy Kościół

Grzegorz Makowski

Podczas zwiedzania Sandomierza

Podczas zwiedzania Sandomierza

W jednej z piosenek śpiewamy: „Kościół żywy i prawdziwy, to jest serc wspólnota”. Taką wspólnotę w sandomierskim ośrodku rekolekcyjnym „Quo vadis” w dniach 12-28 lutego tworzyły rodziny zrzeszone w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. W Sandomierzu, oprócz przedstawicieli naszej diecezji, gościły rodziny z całej Polski, od Pomorza, przez Wielkopolskę i Śląsk, aż po Lubelszczyznę.

CZYTAJ DALEJ

Odnowa na wakacjach

2022-08-16 10:00

Materiały organizatorów

Podczas uwielbienia

Podczas uwielbienia

Już od 14 lat wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym spotykają się na rekolekcjach wakacyjnych w Lewinie Kłodzkim. Wspólnota Płomień Pański od lat organizuje wakacyjny wyjazd modlitewno-ewangelizacyjny dla rodzin i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Bp Adrian Put zamieszka w Gorzowie

2022-08-16 13:13

[ TEMATY ]

diecezja

gorzów

Bp Adrian Put

Kamil Krasowski

Bp Adrian Put urodził się w 1978 r. Szczecinie, jednak od 12. roku życia wraz z rodzicami zamieszkał w Gorzowie

Bp Adrian Put urodził się w 1978 r. Szczecinie, jednak od 12. roku życia wraz z rodzicami zamieszkał w Gorzowie

Bp Adrian Put wkrótce zamieszka na plebanii katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Taką wiadomość przekazał ks. Zbigniew Kobus 15 sierpnia na zakończenie uroczystości odpustowych w gorzowskiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. – Przyjmujemy księdza biskupa Adriana z radością, sądząc że jego obecność w Gorzowie będzie korzystna zarówno dla duszpasterstwa, jak i pozwoli na nowe impulsy duszpasterskie dla północnej części diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – powiedział proboszcz katedry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję