Reklama

Aspekty

Młodzi pod płaszczem Maryi

W Rokitnie 16-17 czerwca odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Pokój wam”.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 26/2022, str. V

[ TEMATY ]

Rokitno

Diecezjalne Dni Młodzieży

Karolina Krasowska

W czasie ddM młodzież diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zawierzyła się Matce Bożej Rokitniańskiej

W czasie ddM młodzież diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zawierzyła się Matce Bożej Rokitniańskiej

Pierwszy dzień był tradycyjnie spotkaniem liderów różnych grup, wspólnot i stowarzyszeń. Czasem modlitwy i wymiany doświadczeń, nowego rozpalenia się do posługi. Tego dnia, w Boże Ciało, w rokitniańskiej bazylice odbyło się Uwielbienie Młodych, które poprowadził zespół Full of Grace. Kolejnego dnia był czas na integrację młodzieży, konferencję ks. Piotra Bartoszka nawiązującą do hasła spotkania w Rokitnie oraz na przedstawienie teatralne Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Pasterz diecezji nawiązał do sceny z Ewangelii, gdy Zmartwychwstały Chrystus ukazuje się zalęknionym Apostołom, przynosząc im słowa „Pokój wam”. – Mija dwa tysiące lat, dziś także jesteśmy trochę wylęknieni, z brakami wiary, miłości, a nadzieja na lepsze jutro może gdzieś w nas słabnie. Ale Pan Jezus przychodzi dzisiaj i mówi „Pokój wam”. Eucharystia to najważniejsza chwila naszego dnia, bo to chwila spotkania z Bogiem. Pragnę wam podziękować, że nie odrzuciliście tego zaproszenia, że pomimo wielu innych możliwości, jesteście tutaj w Rokitnie, u naszej Mamy, której możemy wszystko powiedzieć, która nas wysłucha, ale również za nas się modli, Ona woła w naszej intencji. Potrzebujemy silnej więzi z Matką Bożą – tego nas uczył i ciągle uczy św. Jan Paweł II – powiedział Pasterz diecezji w słowach skierowanych do młodzieży. – Dzisiaj staje tutaj młody Kościół ze wszystkimi swoimi słabościami, ale po to, aby w mocy Ducha Świętego wyjechać stąd z mocniejszą wiarą, z jeszcze mocniejszą miłością – do Boga, do drugiego człowieka, ale także do siebie i także z nadzieją – dodał bp Lityński.

– Przyjechaliśmy, żeby zachęcić młodych do pogłębiania swojej wiary, żeby poznali innych ludzi, zobaczyli, że nie są osamotnieni w swojej wierze, żeby poczuli wsparcie i umocnienie – powiedział Karol z parafii św. Józefa w Żarach, który przyjechał na to spotkanie z ministrantami i młodzieżą. – Bardzo się cieszę, że pod czujnym okiem Maryi, pod Jej bezpiecznym płaszczem, możemy się spotykać jako młody Kościół diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Myślę, że jest to dobra przestrzeń, żeby odnawiać kontakty, które przerwała pandemia, oraz żeby odnawiać to życie Boże, które mamy w sobie – powiedziała Dorota, która w czasie DDM ewangelizowała wśród młodzieży.

2022-06-21 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lekarz dusz i ciał

Niedziela toruńska 31/2019, str. 4-5

[ TEMATY ]

Diecezjalne Dni Młodzieży

Ewa Jankowska

Młodzi dzielili się radością z bp. Wiesławem Śmiglem

Młodzi dzielili się radością z bp. Wiesławem Śmiglem

Odkrywać uzdrawiającą moc Boga – po to spotkali się młodzi ludzie podczas Diecezjalnych Dni Młodzieży w Hartowcu. Chrystus – lekarz dusz i ciał – zebrał ich w jednym miejscu, aby zaświadczyć o swojej miłości, o tym, że czeka na każdego, komu jest ciężko

Tegoroczne hasło: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy…” (Mt 11,28) oraz tematy konferencji i świadectw pokazywały, że każdy ma szansę znalezienia ukojenia w Bogu, jeśli tylko przyjdzie do Niego z ranami serca. Wszyscy, czyli każdy, kto jest radosny i ma czyste serce, oraz ci, którzy, będąc pogrążeni w ciemnościach grzechu, nie mają siły, by stanąć na nogi. Wszystkie wysłuchane słowa łączyły się i podprowadzały uczestników do zrozumienia i przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

CZYTAJ DALEJ

Symbole i zwyczaje Adwentu

Niedziela podlaska 49/2002

[ TEMATY ]

adwent

Karol Porwich/Niedziela

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Wieniec adwentowy

CZYTAJ DALEJ

Dynia nie tylko do ozdoby

2022-11-29 19:09

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

Tym razem ks. Witold Hyla, proboszcz parafii NMP Królowej Polski we Wrocławiu - Kleicinie proponuje czytelnikom Niedzieli Wrocławskiej potrawy z dyni.

Jesienią w naszych domach bardzo często pojawiają się dynie. Najczęściej wykorzystywane są one do dekoracji, ale przecież dynia jako warzywo jest przede wszystkim najlepsza do jedzenia. - Do naszej dyspozycji są różnego rodzaju dynie. Wśród nich także dynia Hokkaido, piżmowa, makaronowa i muszkatołowa, które możemy sami uprawiać w naszych ogródkach. Dynia jako warzywo ma wiele cennych składników pożytecznych dla naszego organizmu - zaznacza ks. Hyla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję