Reklama

Niedziela na lato

Diecezja bydgoska

Góreckie Rekolekcje Maryjne

Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają na 7-dniowe rekolekcje do sanktuarium w Górce Klasztornej.

Niedziela na lato 27/2022, str. XII

[ TEMATY ]

rekolekcje

Przemysław Jahr/Wikimedia Commons

Bazylika NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej

Bazylika NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej

To najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, gdzie Matka Boża objawiła się w 1079 r. i uświęciła swoim zjawieniem wodę w studzience, która nabrała mocy uzdrawiających. Podstawą rekolekcji są: skupienie, modlitwa (codzienna Msza św., medytacje słowa Bożego, adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje o Matce Bożej i szkoła modlitwy z Maryją) oraz korzystanie z cudownej wody wsparte pełnowartościową dietą warzywno-owocową (1,5 tys. kal), sporządzoną z najwyższej jakości nieprzetworzonych regionalnych produktów.

W ramach rekolekcji są również: cykl spotkań z dietetykiem, codzienna poranna gimnastyka i spacery z kijkami w Gaju Góreckim wśród prastarych dębów i grabów. Ponadto będzie możliwość skorzystania z masaży (odpłatnie), ale przede wszystkim – ze spowiedzi i z kierownictwa duchowego u księży posługujących w sanktuarium, a także rozmowy z egzorcystą.

Wszystkie spotkania duchowe będą się odbywać w bazylice przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Góreckiej.

Reklama

Wakacyjne terminy rekolekcji: 10-17 lipca oraz 7-14 sierpnia.

Więcej informacji na stronie: www.gorkaklasztorna.com .

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Portugalia: rekolekcje na rowerze przed ŚDM

[ TEMATY ]

rekolekcje

ŚDM w Krakowie

rower

josef.stuefer / Foter.com / CC BY

Około 40 młodych Lizbończyków udało się na trzydniową pielgrzymkę rowerową związaną ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Zakończone w poniedziałek wydarzenie stanowiło formę rekolekcji przed lipcową imprezą.

Jak poinformował KAI, Ricardo Oliveira, wchodzący w skład lizbońskiego komitetu ŚDM, akcję zorganizowała młodzież ze stołecznej parafii Matki Bożej Żeglarzy. – Trasa pielgrzymki biegła między Lizboną, Fatimą i Nazare, czyli ważnymi ośrodkami religijnymi w naszym kraju. Wydarzenie stanowiło okazję nie tylko do duchowego przygotowania się do wyjazdu do Krakowa, ale też do zebrania środków na transport do Polski dla bezrobotnej młodzieży – powiedział KAI Ricardo Oliveira.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Czaja przebywa w szpitalu. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę

2023-01-31 15:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Czaja

Karol Porwich /Niedziela

Ordynariusz diecezji opolskiej od kilku dni temu skarżył się na gorsze samopoczucie. Przewieziono go do szpitala na badania. Biskupi pomocniczy proszą kapłanów i wiernych o modlitwę o jego zdrowie.

Ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinforomwa, iż ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Na miejscu trwają badania, z pomocą których lekarze chcą ustalić przyczyny infekcji.

CZYTAJ DALEJ

Chrześcijanin tańczy i się świetnie bawi

2023-02-01 12:59

ks. Łukasz Romańczuk

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Trwa karnawał, to dla wielu osób okazja do zabawy. Wielu osobom dobra zabawa kojarzy się z alkoholem. Tymczasem świetna zabawa może odbywać się bez tego trunku, a wszystko zależy od tego, co organizatorzy wydarzenia przygotowują dla swoich gości. Kluczową rolę ma w takich sytuacjach osoba prowadząca daną imprezę. Dlatego specjalnie dla czytelników Niedzieli Wrocławskiej doświadczeniem swojej pracy dzieli się Jarosław Kalinowski - wodzirej.

Ks. Łukasz Romańczuk: Na początku naszej rozmowy chciałbym powrócić do swoich prymicji i faktu, że jako wodzirej prowadziłeś zabawę prymicyjną, która mimo upływającego czasu, została dobrze zapamiętana przez uczestników tego wydarzenia. Był to efekt twojej pracy i wielu przygotowań? A jak wyglądały początki twojego wodzirejowania? Było to coś, o czym marzyłeś, a może na swojej drodze spotkałeś wodzireja, który swoim zaangażowanie sprawił, że podjąłeś się tego zadania?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję