Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

Gość Opus Dei

Była to historyczna chwila. Po raz pierwszy w mieście był obecny prałat Opus Dei – powiedział ks. Andrzej Ziombra.

Niedziela legnicka 27/2022, str. III

[ TEMATY ]

Wrocław

Opus Dei

Papieski Wydział Teologiczny

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Przed Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu

Przed Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu

W dniu 22 czerwca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Fernando Ocáriz Brana, prałatowi Opus Dei, Wielkiemu Kanclerzowi Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie.

Po uroczystości we Wrocławiu prałat, wraz z osobami towarzyszącymi w drodze do Poznania, odwiedził miejsce Wydarzenia Eucharystycznego w sanktuarium św. Jacka w Legnicy. Został tu przyjęty przez kustosza miejsca ks. Andrzeja Ziombrę oraz grono członków i sympatyków Opus Dei.

Kustosz przypomniał gościom historię wydarzenia, które zapoczątkowane zostało w 2013 r., a także zaprosił do adoracji relikwii. Był też czas na osobistą modlitwę i medytację przed Najświętszym Sakramentem.

Reklama

Po krótkim zwiedzeniu miejsca i spotkaniu ze zgromadzonymi ks. Fernando Brana otrzymał z rąk kustosza pamiątkowy obraz, będący kopią obrazu z głównego ołtarza kościoła, przedstawiający postać św. Jacka.

– Była to historyczna chwila. Bo po raz pierwszy w Legnicy, był obecny prałat Opus Dei, który odpowiada za organizację Opus Dei na całym świecie – mówi ks. Andrzej Ziombra, wyrażając radość z tego spotkania.

Ksiądz Fernando Ocáriz urodził się w Paryżu, w rodzinie hiszpańskiej. Prałatem Opus Dei jest od 23 stycznia 2017 r.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: Księga Henrykowska na liście UNESCO

[ TEMATY ]

kultura

Wrocław

Archiwum Adrianny Sierocińskiej

Księga henrykowska

Księga henrykowska

"Księga Henrykowska" – przechowywane we wrocławskim Muzeum Archidiecezjalnym dzieło, zawierające pierwsze zdanie zapisane w języku polskim znalazło się w prestiżowym spisie ksiąg ważnych dla ludzkiej cywilizacji.

Kilka miesięcy temu kilkunastostronicowy wniosek w tej sprawie, adresowany do Krajowego Komitetu Programu UNESCO „Pamięć świata” podpisał abp Józef Kupny. Hierarcha zwrócił uwagę, że „Księga Henrykowska to unikatowe w skali światowej źródło do poznania procesów wymiany kulturowej, które w dojrzałym średniowieczu zadecydowały o kształcie przyszłej Europy”.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Kalisz: odpust ku czci św. Mikołaja - patrona katedry

2022-12-04 14:56

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

Kalisz

wikipedia.org.pl

Katedra w Kaliszu

Katedra w Kaliszu

Współcześnie św. Mikołaj stał się symbolem prostego i łatwego dostatku dającego człowiekowi chwilowe poczucie samozadowolenia, które nierzadko zabija głos sumienia – mówił o. Arnold Chrapkowski, generał zakonu paulinów, który przewodniczył sumie odpustowej w katedrze kaliskiej mającej za patrona św. Mikołaja.

Witając wiernych proboszcz kaliskiej katedry wskazał, że św. Mikołaj prawie 770 lat jest patronem tej świątyni. - Wpatrujemy się w przykład jego życia. Od niego uczymy się miłości do Boga i bliźnich. Wzywamy wstawiennictwa naszego świętego patrona, abyśmy podobnie jak on w codziennym życiu realizowali Ewangelię Chrystusa oraz potrafili troską otoczyć ludzi biednych, potrzebujących duchowego i materialnego wsparcia – powiedział ks. prał. Adam Modliński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję