Reklama

Głos z Torunia

Radość rodziny parafialnej

Diecezjalne Dni Rodziny w Lubawie 1-2 lipca zakończyły peregrynację ikony Świętej Rodziny w diecezji. Parafialny Dzień Rodzin odbył się w wielu miejscach, także na toruńskim Rubinkowie.

Niedziela toruńska 27/2022, str. I

[ TEMATY ]

rodzina

parafia

Lubaczów

Archiwum parafii

Boże Nutki pod batutą sióstr terezjanek

Boże Nutki pod batutą sióstr terezjanek

Trudu organizacji podjęła się rada parafialna wraz z proboszczem ks. Andrzejem Kowalskim i Robertem Olkowskim, wiceprezesem Stowarzyszenia Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej „Wspólnota” w Toruniu. Patronat nad wydarzeniem objął bp Wiesław Śmigiel, marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Prowadzenia spotkania pod hasłem „Niech nasza droga będzie wspólna” podjęli się Maciej Korzeniowski i Michał Naleśniak. Na placu przykościelnym 11 czerwca nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dorosłych, ale przede wszystkim dla całych rodzin. Można było podziwiać występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27, scholi parafialnej Boże Nutki, zaopatrzyć się w ekologiczne wyroby lokalnych wytwórców, podziwiać wozy bojowe wojska oraz straży pożarnej, zaznajomić się z działalnością Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w zakresie rodzin adopcyjnych, był symulator dachowania obsługiwany przez WORD w Toruniu, zjeżdżalnie dla najmłodszych, malowanie twarzy, znakowanie rowerów prowadzone przez Policję, nauka zasad bezpieczeństwa prowadzona przez Straż Miejską oraz segregacji śmieci prowadzone przez MPO. Można było dowiedzieć się o działalności miasta i województwa, a także wysłuchać wspaniałego koncertu Orkiestry Wojskowej z Torunia wraz z solistami; śpiewali także Kamil Czeszel, Mario Samsolo i Katarzyna Wiśniewska.

W trakcie festynu trwała loteria fantowa, w której wygrywał każdy los. Dochód przeznaczony został na powstające centrum integracji dzieci i młodzieży w parafii oraz na organizację i pomoc osobom z niepełnosprawnościami prowadzoną przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej „Wspólnota” w Toruniu.

Wszystkim instytucjom i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do powrotu festynu na Rubinkowie serdecznie dziękujemy!

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafia w sieci

Niedziela lubelska 49/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

parafia

internet

Ks. Mieczysław Puzewicz

w sieci znajdujemy wiele wartościowych treści

w sieci znajdujemy wiele wartościowych treści

Sytuacja wywołana przez pandemię stawia przed duszpasterstwem nowe wyzwania.

Z powodu pandemii mniej osób może bezpośrednio uczestniczyć w Liturgii w kościele. W związku z tym parafie wprowadzają dodatkowe Msze św. w niedzielę, a parafia Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie zachęca do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia. Część parafii w czasie ograniczeń prowadzi intensywne duszpasterstwo przez internet.

CZYTAJ DALEJ

"A przed maturą pojedziemy na Jasną Górę"

2023-01-31 23:21

Adobe Stock

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza wszystkich maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej o tym wydarzeniu opowiada ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka jest doskonałą okazją, aby prosić o opiekę Matkę Bożą na czas pisania egzaminu dojrzałości. - Przez jakiś czas słychać było powiedzenie: „Chcesz zdać maturę, jedź na Jasną Górę”. My nie traktujemy pielgrzymki jako jakiegoś amuletu, który ma pomóc maturzystom w zdaniu matury, bo wszystko zależy od tego, ile pracy włożą w przygotowanie. Nie mam jednak wątpliwości, że Boże wsparcie oraz opieka Matki Bożej jest w tym czasie potrzebna - zaznacza ks. Rozpędowski.

CZYTAJ DALEJ

Chrześcijanin tańczy i się świetnie bawi

2023-02-01 12:59

ks. Łukasz Romańczuk

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Trwa karnawał, to dla wielu osób okazja do zabawy. Wielu osobom dobra zabawa kojarzy się z alkoholem. Tymczasem świetna zabawa może odbywać się bez tego trunku, a wszystko zależy od tego, co organizatorzy wydarzenia przygotowują dla swoich gości. Kluczową rolę ma w takich sytuacjach osoba prowadząca daną imprezę. Dlatego specjalnie dla czytelników Niedzieli Wrocławskiej doświadczeniem swojej pracy dzieli się Jarosław Kalinowski - wodzirej.

Ks. Łukasz Romańczuk: Na początku naszej rozmowy chciałbym powrócić do swoich prymicji i faktu, że jako wodzirej prowadziłeś zabawę prymicyjną, która mimo upływającego czasu, została dobrze zapamiętana przez uczestników tego wydarzenia. Był to efekt twojej pracy i wielu przygotowań? A jak wyglądały początki twojego wodzirejowania? Było to coś, o czym marzyłeś, a może na swojej drodze spotkałeś wodzireja, który swoim zaangażowanie sprawił, że podjąłeś się tego zadania?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję