Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

50 lat „papieskiego” przedszkola

Złoty jubileusz swojej działalności przeżywa wrocławskie Przedszkole nr 41 im. św. Jana Pawła II.

Rocznicowe obchody zainaugurowano Mszą św. sprawowaną w paulińskim kościele św. Mikołaja. Liturgii przewodniczył o. Marcin Wirkowski, modląc się w intencji dzieci, pracowników i absolwentów tego przedszkola. Dzień później odbyło się uroczyste jubileuszowe spotkanie z udziałem przedstawicieli miejskich władz samorządowych oraz organizacji i instytucji współpracujących z tą placówką.

– Możliwość spotkania, zobaczenia Ojca Świętego, to było jedno z największych przeżyć. Kiedy do auli wchodził Jan Paweł II, wszystkie dzieci musiały do Niego przyjść, aby je przytulił i pobłogosławił. Ojciec Święty nikogo nie pominął – mówił proboszcz paulińskiej parafii, o. Maksymilian Stępień.

Dyrektor przedszkola Małgorzata Szychowiak podkreśliła: – Współczesne przedszkole jest inne niż to z 1972 r. Jednak to, jak dziś wygląda, jest efektem pracy wielu ludzi, ich entuzjazmu, kreatywności, wrażliwości na potrzeby dziecka, które zawsze w tym miejscu było, jest i będzie najważniejsze. Uroczystość nadania imienia odbyła się 22 października 2005 r. Placówka należy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, wspiera Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W przedszkolu organizowane są obchody Dnia Papieskiego, uroczystości upamiętniające m.in. beatyfikację i kanonizację Ojca Świętego.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To już/dopiero 50 lat parafii w Czerwonej Wodzie

[ TEMATY ]

parafia

Czerwona Woda

jubileusz 50 lecia

ks. Piotr Nowosielski

W dniu 2 maja 2022 r., parafia Wniebowzięcia NMP w Czerwonej Wodzie, świętowała wspomnienie wydarzenia, które miało miejsce 12 kwietnia 1972 r.

Z archiwum

CZYTAJ DALEJ

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Hebrajski komentarz do niedzielnej Ewangelii

2022-12-04 08:46

[ TEMATY ]

KUL

rozważanie

Centrum Heschela KUL

„Nawrócić się” – ma dwa różne znaczenia w Biblii. Hebrajskie „Szuw” oznacza zawrócić ze złej drogi i zwrócić się ku Bogu. Zaś greckie „metanoeite” tłumaczy się dosłownie „zmieńcie myślenie” – pisze w komentarzu na II Niedzielę Adwentu biblista ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, wicedyrektor Centrum Heschela KUL.

Kiedy mówimy słowo „nawrócenie”, to w danym języku ma ono zdefiniowane znaczenie. W Biblii jest większe bogactwo znaczenia tego słowa, ponieważ zawiera ono w sobie zarówno znaczenie z języka hebrajskiego jak i greckiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję