Reklama

Głos z Torunia

Razem w Sercu Boga

– Te warsztaty były odpowiedzią na moje modlitwy – to chyba jak dotąd najkrótsze tak mocne świadectwo, jakie usłyszeliśmy.

Niedziela toruńska 29/2022, str. VII

[ TEMATY ]

rekolekcje

Agnieszka Komorowska

Rekolekcje w kameralnym gronie pozwalają lepiej usłyszeć siebie nawzajem

Rekolekcje w kameralnym gronie pozwalają lepiej usłyszeć siebie nawzajem

Tajemnicy ukrytej w tych słowach zapewne nigdy nie odkryjemy, ale te i inne słowa przekonują po raz kolejny, jak nagląca jest potrzeba ewangelizacji i formacji małżeństw. Właśnie dlatego, nawet zupełnie spontanicznie, potrafimy zdecydować się na organizację kolejnej Kany. Owocem tej decyzji były kameralne warsztaty, które odbyły się w dniach 25-26 czerwca w gościnnych progach domu rekolekcyjnego oo. franciszkanów na toruńskim Podgórzu.

Powrócić do początku

Jak każde wydarzenie organizowane przez Przymierze Miłosierdzia, warsztaty Kana nie są typowymi rekolekcjami. Jest to czas przygotowany przez małżonków dla małżonków, wydarzenie potwierdzające fakt, że nastaje w Kościele czas świeckich, którzy we współpracy z kapłanem prowadzą innych świeckich do serca Kościoła, a przede wszystkim – do samego Serca Boga (jest to zresztą zawołanie naszej wspólnoty: jesteśmy razem w Sercu Boga! ). Jest to czas świadków, a zarazem czas mocnego, bezpośredniego działania Ducha Świętego.

Także i tym razem przekonaliśmy się, że silne doświadczenie pewnych prawd jest potrzebne każdemu, bez względu na staż małżeński. To naprawdę zachwycające, jak Duch Święty zaprasza każdego we właściwym momencie, współpracując z nami i przejmując kontrolę nad naszym pragnieniem ewangelizacji. – To było bardzo potrzebne zatrzymanie, czas na refleksję – zauważył Darek, uczestnik warsztatów – Bo gdzie dziś znajdziesz kogoś, z kim porozmawiasz na ważne tematy? W pracy? Kluczowe okazuje się żywe świadectwo, otwartość, jaka jest możliwa w atmosferze wspólnoty. Otwartość rodzi otwartość, a nawet pozwala na odrobinę szaleństwa (ale nie będziemy zdradzać naszych sekretów!). Ważne, że, jak mówi inna z osób uczestniczących, można powrócić do początku wspólnej historii, do pierwszego zachwytu, odświeżyć pamięć o tym, co gubi się w codzienności.

Boże zwycięstwo

Reklama

Czas przeżywany we wspólnocie daje możliwość przejrzenia się w sobie nawzajem jak w lustrze, co prowadzi do krzepiącego spostrzeżenia: „które małżeństwo jest poukładane?”. Ale to nie wszystko! Jak zauważyła Ewa, „te warsztaty pokazują, że nie jesteśmy sami z problemami, że wszyscy tak mają – i że ze wszystkim można wygrać z mocą Bożą”. Faktycznie, dla wielu Kana stała się początkiem takiego zwycięstwa. Uczestnicy ostatnich warsztatów przed pandemią dziś głoszą razem z nami i dają świadectwo, że konkretne postanowienie będące owocem tego czasu zapoczątkowało „powrót do normalności”.

I to jest piękna puenta – najwyższy już czas, żeby harmonia życia dana nam przez Boga stała się normalnością w życiu rodzin. O to się modlimy i o to zabiegamy. I dlatego nie ograniczamy się do warsztatów organizowanych raz na jakiś czas. Staramy się spotykać w każdym miesiącu w ramach Niedzieli dla Rodzin. Chcemy, żeby były to spotkania otwarte, dlatego zapraszamy do śledzenia naszej strony na facebooku (@przymierzemilosierdziatorun) i do bezpośredniego kontaktu. Wierzymy, że tylko żywe spotkanie z Chrystusem ma moc przemiany rzeczywistości. Wierzymy i wiemy – bo widzimy na własne oczy cuda Bożego miłosierdzia.

2022-07-12 12:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup nominat przeżywał rekolekcje w Rokitnie

[ TEMATY ]

rekolekcje

Rokitno

biskup nominat

Ks. Adrian Put

Kamil Krasowski

Biskup nominat Adrian Put zakończył pięciodniowe rekolekcje w sanktuarium w Rokitnie

Biskup nominat Adrian Put zakończył pięciodniowe rekolekcje w sanktuarium w Rokitnie

Biskup nominat ks. kan. Adrian Put przygotowuje się do sobotnich święceń biskupich w zielonogórskiej konkatedrze.

Dziś w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie zakończył pięciodniowe rekolekcje:


CZYTAJ DALEJ

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Sukces ministra Ziobry w uruchomieniu elektronicznego dozoru skazanych

2023-01-31 17:35

[ TEMATY ]

sukces

skazany

Zbigniew Ziobro

PAP/Paweł Supernak

- Dzięki przepisom przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości coraz więcej skazanych odbywa kary poza więzieniami, w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE). Rozszerzamy działanie tego skutecznego systemu. Jego maksymalna dobowa pojemność wzrośnie do 10 tys. miejsc – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszej (31 stycznia br.) konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że system przeznaczony jest dla tych, którzy nie są sprawcami najcięższych przestępstw, nie są mocno zdemoralizowani, lecz popełnili w życiu błąd, który mają szansę naprawić.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję