Reklama

Niedziela plus

Gniezno

Nie marnujcie jedzenia!

Dożynki w Janikowie z ogólnopolskim przesłaniem.

Niedziela Plus 37/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Gniezno

Adobe Stock

Nie zabraknie nam chleba i nie może zabraknąć, gdy lepiej zrozumiemy, że żywności nie wolno marnować, bo żywność, którą się wyrzuca, jest niejako żywnością kradzioną ze stołu ubogich – zaznaczył abp Wojciech Polak podczas dożynek archidiecezjalnych w Janikowie. Prymas potępił też wykorzystywanie inflacji do nieuczciwych praktyk handlowych. W kontekście dożynkowego dziękczynienia zwrócił też uwagę na godność i sens ludzkiej pracy, której – jak podkreślił – nie wyczerpuje jedynie gromadzenie, posiadanie i używanie dóbr. – Uważajcie i strzeżcie się chciwości, bo życie nie zależy od tego, co posiadamy – powtórzył za św. Łukaszem, tłumacząc, że sama zamożność nie jest czymś złym, zgubny jest natomiast sposób traktowania tego, co posiadamy.

2022-09-06 12:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Czaja: nie marnujmy świadectwa chrześcijan ginących na współczesnych arenach

[ TEMATY ]

Gniezno

diecezja.opole.pl

O przebudzenie chrześcijan Europy, która coraz bardziej wypiera się Chrystusa apelował bp Andrzej Czaja podczas Nieszporów ku czci św. Wojciecha, rozpoczynających doroczne uroczystości świętowojciechowe w Gnieźnie.

„Prześladowani chrześcijanie to nadzieja chrześcijaństwa, to nowy posiew chrześcijaństwa. My jesteśmy im winni wsparcie duchowe i to materialne. Trzeba za nimi orędować u Boga, ale i wstawiać się u możnych tego świata, wołając o wolność religijną” – mówił bp Czaja.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: ufność w Bogu podstawą podejmowania dobrych decyzji

2022-12-07 09:30

[ TEMATY ]

Franciszek

materiał prasowy

„Ważne jest to, że naszą ufność pokładamy w Panu wszechświata, który ogromnie nas miłuje i wie, że możemy z Nim zbudować coś wspaniałego, coś wiecznego” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez poświęconych rozeznaniu papież wskazał, że jednym ze znaków potwierdzających słuszność podjętej decyzji jest pokój wewnętrzny i ufność w Panu, pozwalająca zrealizować także ambitne cele, wymagające sporego wysiłku.

Franciszek zaznaczył, że jedną z cech wyróżniających dobrego ducha jest fakt, że przekazuje on pokój, który trwa w czasie. Wskazał na powiązanie i poszerzanie się dobra w dziedzinie życia duchowego, ogarniającego z czasem także pozostałe dziedziny naszego życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję