Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Jubileusz spotkań

Ośrodek Spotkań Małżeńskich świętował jubileusz 40-lecia.

Niedziela wrocławska 49/2023, str. III

[ TEMATY ]

Wrocław

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Z koncertem wystąpił ks. Bartłomiej Kot

Z koncertem wystąpił ks. Bartłomiej Kot

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ztej okazji w Centrum historii Zajezdnia z koncertem wystąpił ks. Bartłomiej Kot z zespołem profesjonalnych muzyków, a spotkaniu towarzyszył wernisaż fotografii ptaków autorstwa Tomka Szeptyckiego. Było to także wydarzenie charytatywne, które wsparło leczenia właśnie Tomka Szeptyckiego, wieloletniego animatora Spotkań Małżeńskich.

Ruch małżeństw dla małżeństw powstał w 1987 r., a ośrodek wrocławski jako drugi w Polsce. Swoim przykładem starają się zainspirować innych do dialogu. – Od 18 do 20 listopada 1983 r. w Trzebnicy miał miejsce pierwszy weekend małżeński Wrocławskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich. W tych trudnych czasach została podjęta piękna inicjatywa małżeńska i nowatorska forma – początki wspominali Anna i Olgierd Unoldowie, liderzy ośrodka wrocławskiego.

Obecnie ośrodków diecezjalnych w Polsce jest ponad 30, a ruch działa praktycznie od Stanów Zjednoczonych po Syberię. W ośrodku wrocławskim – jednym z największych w Polsce – służy ponad 40 małżeństw animatorów. Przez lata z pomocy ośrodka wrocławskiego skorzystało około 15 tys. par małżeńskich i narzeczeńskich. – To, co robicie, jest wielką sprawą. Bardzo dziękuję wam wszystkim tworzącym od 40 lat Spotkania Małżeńskie. Dziękuję w imieniu całego Kościoła wrocławskiego, Ludu Bożego, który pragnie pięknego życia i pięknego małżeństwa. A to nie zawsze jest łatwe – mówił podczas jubileuszu bp Maciej Małyga.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-11-28 12:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: drugi dzień 42. Europejskiego Spotkania Młodych

"Ludzka wrażliwość na innych, braterstwo, należą do wartości najważniejszych" – tym przesłaniem podzielił się z młodymi brat Alois, przeor Ekumenicznej Wspólnoty z Taizé podczas wieczornej modlitwy w drugim dniu 42. Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu. Jego uczestnicy modlili się dziś podczas niedzielnych Mszy św. w ponad 100 wrocławskich parafiach, odwiedzili miejsca, w których pomaga się potrzebującym a także wzięli udział w 22 spotkaniach tematycznych, poświęconych duchowości, życiu Kościoła, społeczeństwa, a także powiązaniu między sztuką a wiarą. Tegoroczne Spotkanie przebiega pod hasłem „Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni”. Bierze w nim udział ok 15 tys. młodych z ponad 60 krajów Europy i innych kontynentów.

W niedzielę 29 grudnia, w drugim dniu 42. Europejskiego Spotkania Młodych, uczestnicy wzięli udział w celebracjach eucharystycznych w ponad 100 goszczących ich parafiach archidiecezji wrocławskiej.

CZYTAJ DALEJ

Św. Kazimierz

4 marca obchodzimy święto naszego rodaka św. Kazimierza, królewicza, drugiego z kolei syna króla Kazimierza Jagiellończyka i jego żony Elżbiety. Żył w latach 1458-84, a kanonizowany został w roku 1521. Jak wyjaśnia ks. Piotr Skarga w swych „Żywotach Świętych Starego y Nowego Zakonu”: „Imię to zmieniło się w vżywaniu iedną literą i. postaremu z Słowieńska mianowało się Każemir: to jest roskazuie pokoy: Nie Kaźimir iakoby psował pokoy. Mir, to iest, co pokoy y przymierze zowiem”.

Atmosfera rodzinnego domu

CZYTAJ DALEJ

Komu w tym Wielkim Poście ja mam przebaczyć?

2024-03-05 06:45

[ TEMATY ]

rozważania

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

„Bóg uczynił Go [Jezusa Chrystusa] ołtarzem przebłagania. Przez wiarę, w Jego krwi objawił swoją sprawiedliwość, aby odpuścić grzechy popełnione uprzednio w czasie cierpliwości Bożej. Również w obecnym czasie objawia swoją sprawiedliwość, ponieważ jest sprawiedliwy i usprawiedliwia wszystkich wierzących w Jezusa” (Rz 3, 25n). Zostaliśmy usprawiedliwieni mocą Krwi Chrystusa. On odpuszcza nam nasze grzechy, ilekroć przychodzimy z ufnością dziecka i szczerym sercem je wyznajemy. Pamiętajmy, że dotyczy to każdego człowieka. Jezus w dzisiejszej Ewangelii (Mt 18, 21-35) uczy wzajemnego przebaczania „siedemdziesiąt siedem razy”. Tyle razy mi przebaczono, komu w tym Wielkim Poście ja mam przebaczyć?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję