Reklama

Niedziela Częstochowska

Nasz Rok Modlitwy

Nasi czytelnicy dzielą się z nami, jak przeżywają Rok Modlitwy ogłoszony przez papieża Franciszka.

Niedziela częstochowska 9/2024, str. I

[ TEMATY ]

archidiecezja częstochowska

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa to sztafeta pokoleń

Modlitwa to sztafeta pokoleń

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wielu wiernych w naszych parafiach odnalazło swoje miejsce w różnych grupach modlitwy. Oczywiście, bardzo ważne są koła Żywego Różańca, a także grupy adoracji Najświętszego Sakramentu. – Nie wyobrażam sobie dnia bez adoracji Najświętszego Sakramentu, chociaż kilka minut. To mi daje siłę na cały dzień. Bardzo się cieszę, że jest ogłoszony Rok Modlitwy. Jest tak dużo spraw i intencji, które każdego dnia przedstawiam Bogu. Dla mnie ten Rok Modlitwy to jeszcze większa mobilizacja do tego, by również innych zachęcić do modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – podkreśla p. Anna.

Z różańcem w ręku

W naszej archidiecezji działają m.in.: Grupy Modlitwy Ojca Pio, Apostolat Margaretka i Bractwo Eucharystyczne. Wielu wiernych sięga po różaniec, chętnie odmawia Nowennę Pompejańską. – Jakiś czas temu odkryłam Nowennę Pompejańską. Ta modlitwa jest bardzo wymagająca, ale nie wyobrażam sobie, bym jej nie odmawiała. Odmawiać każdego dnia wszystkie tajemnice Różańca to coś niesamowitego. Bardzo pomaga mi ta modlitwa. Zaczęłam też więcej czytać na temat Nowenny Pompejańskiej. Niesamowicie mnie to wciągnęło. Bardzo polubiłam modlitwę różańcową. Bardzo dobrze, że jest Rok Modlitwy. Trudno sobie wyobrazić życie bez modlitwy, bez spotykania się z Bogiem i rozmowy z Nim – mówi nam p. Zofia z parafii św. Jakuba Apostoła w Częstochowie. I dodaje: – Rok Modlitwy przeżywam również z lekturą duchową. Czytam Dzieje duszy św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zaczęłam na początku Wielkiego Postu. A przede mną jeszcze trochę lektur duchowych. Chciałabym przeczytać Wyznania św. Augustyna. Ostatnio odkryłam, jak piękny jest obraz z wizerunkiem Maryi Rozwiązującej Węzły. Cieszę się, że mam go u siebie w domu. Myślę, że w Roku Modlitwy odmówię Nowennę do Maryi Rozwiązującej Węzły – przyznaje p. Zofia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Modlitwa Pismem Świętym

Oczywiście, modlitwa jest ważnym wymiarem życia dla członków różnych stowarzyszeń i wspólnot, takich jak: Rycerstwo Niepokalanej, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Domowy Kościół, Krucjata Wyzwolenia Człowieka. – U nas bardzo ważne jest spotkanie ze słowem Bożym, tzw. Namiot Spotkania. Dla mnie osobiście jest to głębokie przeżycie – opowiada Niedzieli Kasia, która działa w Ruchu Światło-Życie. – Zawsze modlitwa była mi bardzo bliska, ale kiedy odkryłam Namiot Spotkania, to bardzo ważną częścią mojej modlitwy stała się lektura Pisma Świętego. Ciągle rozważając słowo Boże, zastanawiam się, co Bóg chce mi powiedzieć przez konkretny fragment Pisma Świętego – podkreśla Kasia.

Rok Modlitwy jest zachętą do modlitwy za kapłanów i seminarzystów, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Tak jak czyni to Apostolat Margaretka.

2024-02-27 11:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafia z kulturą

Kultura jest zawsze dodatkiem do parafialnej działalności, w której podstawowa praca koncentruje się na sakramentach i oddawaniu czci Panu Bogu zgodnie z norwidowską zasadą: „Bo piękno na to jest, by zachwycało/ Do pracy – praca, by się zmartwychwstało”.

Kult i kultura

CZYTAJ DALEJ

UKSW u grobu swojego Patrona

W liturgiczne wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i 43. rocznicę narodzin dla nieba Prymasa Tysiąclecia przy grobie Patrona UKSW w archikatedrze warszawskiej modlił się ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW, z przedstawicielami społeczności akademickiej uczelni.

W modlitwie, którą poprzedziło złożenie wieńca przy grobie bł. kard. Wyszyńskiego przez rektora UKSW, uczestniczyli m.in. ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. UKSW – prorektor uczelni oraz ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik, dziekan Wydziału Teologicznego UKSW. Obecny był także poczet sztandarowy uczelni oraz przedstawiciele Gwardii UKSW.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Jubileusz 125-lecia kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2024-05-29 09:20

Paweł Wysoki

Parafia św. Agnieszki w Lublinie świętowała jubileusz 125-lecia kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystość poprzedziły rekolekcje maryjne, prowadzone przez o. prof. Mirosława Chmielewskiego ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Ojców Redemptorystów). - Naszym celem jest przypomnienie, ożywienie i odnowienie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zachęcenie parafian do wspólnej modlitwy maryjnej - powiedział proboszcz i dziekan ks. Kazimierz Gacan. - W każdą środę o godz. 18 w świątyni na Kalinowszczyźnie sprawowana jest Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej. Przychodzą na nie wierni, by uczcić Matkę Najświętszą, która nieustannie pomaga, i polecić Jej troski, by je złożyła u stóp Jezusa Chrystusa - powiedział duszpasterz, zapraszając do wspólnej modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję