Reklama

Aktualności

Papież zapowiedział swą podróż do Meksyku

Papież Franciszek zapowiedział swą podróż do Meksyku w lutym 2016 r. Wspomniał o niej w homilii wygłoszonej podczas Mszy św., jaką odprawił w bazylice św. Piotra w święto Matki Bożej z Guadalupe - patronki tego kraju i całej Ameryki Łacińskiej.

[ TEMATY ]

Franciszek w Meksyku

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Według wstępnych informacji Franciszek będzie przebywał w Meksyku w dniach 12-17 lutego 2016 r. Odwiedzi Miasto Meksyk, Ecatepec, Tuxtlę Gutiérrez, San Cristóbal de Las Casas, Morelię i Ciudad Juárez, skąd odleci do Rzymu. 13 lutego - jak sam zapowiedział - odwiedzi sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe.

W wygłoszonej po hiszpańsku homilii papież podkreślił, że Bóg kocha nas miłością bezinteresowną, bezgraniczną, nie oczekując niczego w zamian. Ta miłosierna miłość Boga jest najbardziej zdumiewającym atrybutem Boga, syntezą zawierającą orędzie ewangeliczne, wiarę Kościoła.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Franciszek zauważył, że miłosierdzie jest miłością, która jak gdyby „przejmuje” słabość i niegodność człowieka, by go od nich uwolnić. Po to Syn Boży stał się człowiekiem, by ich doświadczyć i zanieść na krzyż cały ból ludzkiej egzystencji. Tak wielka jest otchłań jego współczucia i miłosierdzia, że stał się towarzyszem drogi i sługą zranionej ludzkości. - Żaden grzech nie może wymazać jego miłosiernej bliskości - zapewnił Ojciec Święty.

Reklama

Powierzył Maryi cierpienia i radości narodów całego kontynentu amerykańskiego, które uznają ją za swą patronkę pod wezwaniem Matki Bożej Guadalupe. Prosił ją o wstawiennictwo, aby trwający rok jubileuszowy stał się czasem zasiewu miłości miłosiernej w sercach osób, rodzin i narodów, abyśmy sami stawali się miłosierni, zaś wspólnoty chrześcijańskie - oazami i źródłami miłosierdzia, świadkami miłości, „która nie dopuszcza wykluczenia”.

Po Mszy papież modlił się przed kopią obrazu Matki Bożej z Guadalupe. W tym czasie chór śpiewał hymn „Guadalupana”, opowiadający o objawieniu się Maryi św. Janowi Diego w 1531 r.

W czasie liturgii papież modlił się także za swych rodziców, którzy, jak powiedział, przekazali mu życie i wiarę. Dziś bowiem mija 80. rocznica ich ślubu.

2015-12-12 20:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek w Ciudad Juárez: Nigdy więcej śmierci i wykorzystywania!

[ TEMATY ]

Franciszek w Meksyku

Catholic News Service/facebook.com

"Nigdy więcej śmierci i wykorzystywania! Zawsze jest czas, aby się zmienić, zawsze jest droga wyjścia i szansy, zawsze jest czas, aby błagać o miłosierdzie Boga - zaapelował Franciszek podczas Mszy św. na terenach wystawowych w Ciudad Juárez. Papież odniósł się do kryzysu humanitarnego związanego z globlanym zjawiskiem przymusowej migracji. "Kryzys ten, który można zmierzyć liczbami, my chcemy mierzyć imionami, historiami, rodzinami" - podkreślił Franciszek wskazując na jego przyczyny: ubóstwo, niesprawiedliwość, przemoc, handel narkotykami i zorganizowaną przestępczość.

Publikujemy tekst papieskiej homilii.

CZYTAJ DALEJ

33. rocznica święceń kapłańskich bp. Artura Ważnego

2024-05-24 09:14

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

fot. Jarosław Olesiński (DKS)/diecezja.sosnowiec.pl

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

25 maja biskup sosnowiecki Artur Ważny obchodzi 33. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

Księdzu Biskupowi w tym szczególnym dniu życzymy Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego, a także sił i zdrowia na każdy następny dzień wypełniania swojej pasterskiej posługi w Kościele sosnowieckim.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii”

2024-05-24 19:56

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Eucharystia

Karol Porwich/Niedziela

Rekolekcje o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii” prowadzone są w ostatni weekend każdego miesiąca. Odbywają się one na Jasnej Górze od przeszło dwóch lat, więc wpisały się już w cykl jasnogórskich posług.

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych pogłębieniem nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia Eucharystii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję