Reklama

Aktualności

Program papieskiej podróży do Meksyku

Program papieskiej podróży do Meksyku opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostoslskiej. W dniach 12-17 lutego 2016 r. Franciszek odwiedzi Miasto Meksyk, Ecatepec, Tuxtlę Gutiérrez, San Cristóbal de Las Casas, Morelię i Ciudad Juárez. Do Rzymu powróci 18 lutego.

[ TEMATY ]

Franciszek w Meksyku

Grzegorz Gałązka

Piątek 12 lutego

12:30 odlot samolotem z lotniska Fiumicino

19:30 przylot na międzynarodowe lotnisko im. Benita Juáreza w Mieści Meksyk

Sobota 13 lutego

09:30 ceremonia powitania w Pałacu Narodowym, kurtuazyjna wizyta u prezydenta Republiki 10:15 spotkanie z władzami, społeczeństwem cywilnym i korpusem dyplomatycznym - przemówienie Ojca Świętego

11:30 spotkanie z biskupami Meksyku w katedrze - przemówienie Ojca Świętego

17:00 Msza św. w bazylice Matki Bożej z Guadalupe - homilia Ojca Świętego

Niedziela 14 lutego

09:20 przelot helikopterem do Ecatepec

10:30 Msza św. na terenie Ośrodka Studiów w Ecatepec - homilia Ojca Świętego i „Anioł Pański”

12:50 przelot helikopterem do Miasta Meksyk

13:10 przylot do Miasta Meksyk

16:30 wizyta w szpitalu pediatrycznym im. Federica Gómeza - pozdrowienie Ojca Świętego

18:00 spotkanie ze światem kultury w Audytorium Narodowym - przemówienie Ojca Świętego

Poniedziałek 15 lutego

07:30 odlot samolotem do Tuxtla Gutiérrez

09:15 przelot helikopterem do San Cristóbal de Las Casas

10:15 Msza św. dla Indian stanu Chiapas w miejskim ośrodku sportowym Ojca Świętego

13:00 obiad z przedstawicielami Indian

15:00 wizyta w katedrze

15:35 przelot helikopterem do Tuxtla Gutiérrez

16:15 spotkanie z rodzinami na stadionie im. Victora Manuela Reyny - przemówienie Ojca Świętego

18:10 odlot do Miasta Meksyk

20:00 przylot do Miasta Meksyk

Wtorek 16 lutego

07:50 odlot samolotem do Morelii

10:00 Msza św. z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami - homilia Ojca Świętego

15:15 wizyta w katedrze

16:30 spotkanie z młodzieżą na stadionie im. José Maríi Morelosa y Pavóna - przemówienie Ojca Świętego

18:55 odlot samolotem do Miasta Meksyk

20:00 przylot do Miasta Meksyk

Środa 17 lutego

08:35 odlot samolotem do Ciudad Juárez

Reklama

10:00 przylot na międzynarodowe lotnisko im. Abrahama Gonzaleza

10:30 wizyta w więzieniu CeReSo n.3 - przemówienie Ojca Świętego

12:00 spotkanie ze światem pracy w kolegium Bachilleres stanu Chihuahua - przemówienie Ojca Świętego

16:00 Msza św. na terenach wystawowych - homilia i pozdrowienie Ojca Świętego

19:00 ceremonia pożegnania na międzynarodowym lotnisku w Ciudad Juárez

19:15 odlot samolotem do Rzymu

Czwartek 18 lutego

14:45 przylot na lotnisko Ciampino

2015-12-12 20:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież w samolocie: problemy Meksyku, spotkanie z Cyrylem, uwagi Ukraińców

[ TEMATY ]

Franciszek w Meksyku

Grzegorz Gałązka

Główne problemy Meksyku, ale też spotkanie z Patriarchą Cyrylem i zastrzeżenia ukraińskich grekokatolików do wspólnej deklaracji papiesko-patriarszej, związki homoseksualne, pedofilia – to tylko niektóre z tematów, które poruszyli dziennikarze w czasie ponad godzinnej konferencji prasowej z Franciszkiem na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Meksyku do Rzymu z 17 na 18 lutego.

Najwięcej uwagi papież poświęcił spotkaniu z patriarchą Cyrylem, a zwłaszcza Wspólnej Deklaracji i poważnym zastrzeżeniom, jakie wyraził do tego dokumentu zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp Światosław Szewczuk. W wywiadzie dla biura prasowego swego Kościoła zaznaczył on, że wielu wiernych czuje się zdradzonych przez Watykan i rozczarowanych z powodu półprawd zawartych w tym dokumencie, a nawet widzą w nim pośrednio poparcie dla rosyjskiej agresji na Ukrainę. Kijowsko-halicki arcybiskup większy wyraził też ubolewanie, że choć jest członkiem Papieskiej Rady Popierania Jedności Chrześcijan, w sprawie deklaracji nie był konsultowany.

CZYTAJ DALEJ

Proroctwa bł. Bronisława Markiewicza dotyczące Polaków

[ TEMATY ]

bł. ks. Bronisław Markiewicz

Archiwum sanktuarium bł. ks. Bronisława Markiewicza

Znana jest piękna zapowiedź o przyszłych losach Polski, która wyszła spod pióra bł. Bronisława Markiewicza (†1912). W swej sztuce „Bój bezkrwawy” przepowiada on rzeczy niezwykłe.

Ponieważ Pan was więcej umiłował aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście oczyściwszy się z grzechów waszych, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej [...]. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, że naród położony na południu granicy Polski wyginie w niej zupełnie [...]. W końcu wojna stanie się religijna. Walczyć będą dwa obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz ludzi niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie bankructwo powszechne i nędza, jakiej nikt nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił. Zwycięzcy i zwyciężeni znajdą się w równej niedoli i wtedy niewierni uznają, że Bóg rządzi światem [...]. Wy, Polacy, przez ucisk ten oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet niegdysiejszym waszym wrogom. I tym sposobem wprowadzicie niewidziane dawno braterstwo ludów...

CZYTAJ DALEJ

Watykan: amerykański augustianin prefektem Dykasterii ds. Biskupów

2023-01-30 15:46

Adobe Stock

Ojciec Święty przyjął rezygnację przedstawioną, ze względu na osiągnięty limit wieku (78 lat), przez kard. Marca Ouelleta z urzędu prefekta Dykasterii ds. Biskupów i przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej. Jego następcą mianował biskupa Roberta Francisa Prevosta, dotychczasowego biskupa Chiclayo w Peru, nadając mu jednocześnie tytuł arcybiskupa. Obejmie on urząd 12 kwietnia 2023 r. – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Robert Francis Prevost urodził się w Chicago w USA 14 września 1955 roku. W 1973 roku ukończył niższe seminarium Zakonu Świętego Augustyna. Uzyskał licencjat z matematyki na Villanova University w 1977 r. Wstąpił do augustianów 1 września 1977 r., pierwsze śluby zakonne złożył 2 września 1978 r., a śluby wieczyste 29 sierpnia 1981 r. W następnym roku uzyskał tytuł magistra teologii w Catholic Theological Union w Chicago.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję