Reklama

Niedziela Legnicka

Diecezja legnicka na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

Jasna Góra

diecezja

Ks. Mateusz Rycek

Blisko 130 pielgrzymów z różnych zakątków diecezji legnickiej uczestniczyło w nocnym czuwaniu u stóp Matki Bożej Królowej Polski w narodowy Sanktuarium na Jasnej Górze.

Nocne czuwanie rozpoczęło się od Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 z udziałem pielgrzymów, którzy tego dnia nawiedzili Jasną Górę. Po opuszczeniu kaplicy przez pątników, pielgrzymi z diecezji legnickiej zostali, aby przez cała noc, do godz. 4.00, móc przeżywać niezwykłe chwile wpatrując się w cudowne oblicze Jasnogórskiej Pani.

W naszych modlitwach wyrażaliśmy wdzięczność Bogu za 25 lat naszej diecezji oraz za błogosławioną obecność na Ziemi Legnickiej przed 20 laty św. Jana Pawła II. Podczas pamiętnej pielgrzymki umocnił nas swoim słowem i ukoronował cudowny wizerunek Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Naszą modlitwą ogarnialiśmy pasterza naszej diecezji biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, wszystkich Księży Biskupów, duchowieństwo oraz wszystkich diecezjan.

Reklama

Liczną grupę stanowili pielgrzymi, którzy w minionym roku o własnych siłach doszli na Jasną Górę, dlatego też nie mogło zabraknąć prośby za organizatorów i pątników pieszej pielgrzymki diecezji legnickiej, która w tym roku również przeżywać będzie 25-lecie swojego istnienia. Oprócz intencji diecezjalnych, każdy stanął przed Maryją z historią własnego życia, z radościami i problemami dnia codziennego, aby u Niej szukać ratunku i pomocy.

Czas spędzony u tronu Maryi na długo wlał nadzieję w nasze serca i mocno ufamy, że dopomoże nam wiernie wypełniać nasze życiowe powołania.

2017-02-06 17:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs dla katechetów

[ TEMATY ]

konkurs

diecezja

Bożena Sztajner/Niedziela

„Otwarł się po stuleciach na nowo jerozolimski wieczernik i zdumiały się już nie ludy z Mezopotamii i Judei, z Egiptu czy Azji, czy wreszcie przybysze z Rzymu, ale zdumiały się ludy słowiańskie i inne zamieszkujące w tej części Europy, iż apostołowie Jezusa Chrystusa mówią ich językami, że w rodzimej mowie opowiadają „wielkie dzieła Boże”.
(Jan Paweł II, Pielgrzymka do Ojczyzny, 1979 r.)

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba

2023-01-29 16:46

[ TEMATY ]

prymas Polski

abp Wojciech Polak

archidiecezja.pl

„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”.

Eucharystia celebrowana była w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym śp. kard. Józef Glemp został ochrzczony 18 grudnia 1929 roku. Po latach tak o sobie pisał: „Urodzony chłopiec był tak wątły, że tego samego dnia chrztu udzielił ksiądz wikariusz Ludwik Sobieszczyk, później zesłany do Dachau. I tak z życiem doczesnym zaczęło się życie łaski w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś: problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości

2023-01-30 12:22

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Ks. Paweł Kłys

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś odprawił dziś Eucharystię z okazji trzydziestej rocznicy erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Diecezji Łódzkiej. W kwietniu 1990 roku, kiedy reaktywowano Caritas Diecezji Łódzkiej, rozpoczęto starania o odzyskanie budynku przy ulicy Gdańskiej 111. Obiekt został kupiony przez biskupa Tymienieckiego w 1926 roku, a następnie zagarnięty, przez władze państwowe w 1950 roku. Budynek, który stał się siedzibą Caritas, odzyskano w 1991 roku. Po generalnym remoncie w 1993 roku utworzono w nim kaplicę, której patronem został bł. o. Rafał Chyliński z Łagiewnik.

W homilii metropolita łódzki odwołując się do Ewangelii, podkreślił, że problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości. - Bywa, że jesteśmy tak zanurzeni w przeszłości, że chcielibyśmy w niej mieszkać. Takie podejście wyrywa nas z miejsca, gdzie powinniśmy żyć. Porzucamy miejsce, które Bóg nam dał na dziś, na teraz. Historia nie jest po, to by dać się przykuć łańcuchem do pomnika – podkreślił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję