Zabytkowy modrzewiowy kościół w Chabielicach został spalony przez okupanta 5 września 1939 r. Za księdza proboszcza Józefa Strózika w 1945 r. zbudowano kościół, który funkcjonował do 1957r. Wtedy to oddano do użytku nową, murowaną świątynię. Ówczesny proboszcz ks. Adam Bąkowicz zostawił kościół w stanie surowym, pod dachem. Dokończenia budowy kościoła podjął się jego następca, ks. Piotr Siczek.1 września 1972 r. parafię objął ks. Julian Ryznar. Kolejnym proboszczem został ks. Sławomir Orłowski (1 września 1988 r.). 3 stycznia 1999 r. objął parafię obecny proboszcz ks. Janusz Sawicki.
W czasie uroczystości 29 września Ksiądz Proboszcz wymienił prace dokonane w ostatnim czasie, wśród nich: kompletną renowację prezbiterium, odnowienie 2 bocznych ołtarzy, ołtarz posoborowy z marmuru oraz wiele innych inwestycji. Następnie poprosił Księdza Arcybiskupa o konsekrację ołtarza. Po błogosławieństwie wody Ksiądz Arcybiskup pokropił wodą święconą bardzo licznie zebranych uczestników uroczystości oraz ołtarz i ściany świątyni.
W homilii powiedział m.in.: „Ksiądz Proboszcz przygotował w tej świątyni wiele rzeczy do poświęcenia. Chciał uczcić 50. rocznicę konsekracji kościoła. Przywołać przeszłość znaczoną ofiarną pracą kapłanów i waszym udziałem duchowym i materialnym. To świadczy, że chcieliście iść drogą wiary waszych ojców. Staraliście się, aby ta świątynia była piękna, by jej wystrój sprzyjał modlitwie. Chcę gorąco podziękować Księdzu Proboszczowi za jego starania, aby ta świątynia była piękną wizytówką parafii”. Po ukazaniu znaczenia ołtarza w świątyni Ksiądz Arcybiskup wezwał wiernych do refleksji i odpowiedzi na ważne pytania: „Czy troszczę się o to Boże życie dane mi na chrzcie św.? Czy podążam do ołtarza, żeby się spotkać z Tym, który mi daje życie wieczne, Który mnie umiłował do końca, Który mi ofiarował moje życie? Czy potrafię zachować właściwą hierarchię, czy Bóg jest na pierwszym miejscu w moim życiu, bo wtedy wszystko jest na właściwym miejscu? Ten dzień jest szczególną okazją, byśmy się pochylili nad tym rozpoznaniem prawdy o sobie, w tym wezwaniu ludzkim i chrześcijańskim. By nieustannie wielbić Boga, przyczynić się, by życie naszego domu było życiem ludzi wierzących” - mówił Ksiądz Arcybiskup.
Na uroczystość przybyli licznie kapłani, wśród nich byli proboszczowie: ks. prał. Julian Ryznar, ks. kan. Sławomir Orłowski, ks. Stanisław Matuszczyk, siostrzeniec ks. Adama Bąkowicza, oraz kapłani dekanatu szczercowskiego z ks. dziekanem Józefem Komperdą. Następnie Pasterz archidiecezji łódzkiej dokonał konsekracji ołtarza przez namaszczenie świętym olejem, okadzenie i odmówienie modlitwy konsekracyjnej.
Z wielkim aplauzem została przyjęta przez wiernych nominacja Księdza Proboszcza do godności kanonika. Słowa wdzięczności Pasterzowi archidiecezji wypowiedziały na koniec dzieci, młodzież oraz przedstawiciele rodzin. Nowo mianowany kanonik dziękując Księdzu Arcybiskupowi za wizytę, powiedział m.in.: „Jestem szczęśliwy, że mogę pracować jako proboszcz w parafii, która ma tak piękną historię. Z dumą wspominam dziś moich poprzedników, kapłanów, proboszczów ich duszpasterskie osiągnięcia. Pragnę dalej iść tą drogą, przyczyniając się do ulepszenia tej świątyni. Dziękuję Księdzu Arcybiskupowi za przybycie do nas, za poświęcenie naszych wcześniej wymienionych dokonań, a przede wszystkim za konsekrację ołtarza posoborowego. Dziękuję wszystkim tu obecnym, księżom, wiernym i gościom przybyłych na tę uroczystość”. Uroczystości w Chabielicach to kolejny dowód żywotności Kościoła łódzkiego, który zachowując to, co w przeszłości było wartościowe i piękne, kroczy ku przyszłości. Księdzu Kanonikowi oraz wiernym parafii Chabielice składamy najlepsze gratulacje: ad multos annos!
Pomóż w rozwoju naszego portalu