Reklama

Niedziela Łódzka

Tomaszów Mazowiecki: Świętowali w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego

Pierwsza październikowa niedziela okazała się być wyjątkowa, świąteczna i bardzo radosna dla tomaszowskiej parafii. 

W trakcie uroczystej sumy sprawowanej o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego, koncelebrowanej przez ks. proboszcza Pawła Dziedziczaka, ks. wikariusza Konrada Sulmirskiego, poprzedniego wikariusza ks. Piotra Kępniaka oraz przez pochodzącego z tutejszej Parafii ks. Krzysztofa Hajkowskiego zebrani uczestniczyli w sakramencie chrztu świętego trojga nowych dzieci, dziękowali dobremu Bogu za 50 lat pożycia małżeńskiego dwóch par, a także modlili się w intencji całej społeczności nowopowstałego przy kościele Żłobka "Kreatorek".

W wygłoszonym Słowie Bożym ks. biskup wiele uwagi poświęcił: ludzkiemu sumieniu, tajemnicy Bożego Miłosierdzia, zagrożeniom współczesnego świata, swoistemu zatraceniu granicy dobra i zła, a także marginalizacji naszej wiary.

Reklama

Po Eucharystii wszyscy przybyli goście udali się na plac przykościelny, gdzie dokonano uroczystego poświęcenia w/w placówki, zaś następnie, z racji niedawnego wspomnienia św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, można było uczestniczyć w licznych i różnorodnych atrakcjach m.in: sportowych, wokalnych, plastycznych, czy też w grze terenowej.

Tak wyjątkowe popołudnie zakończyła wspólna modlitwa oraz obietnica, iż na kolejnym jesiennym festynie parafianie spotkają się już za rok!

2020-10-08 16:02

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pokłonili się Dzieciątku Jezus

Niedziela łódzka 2/2022, str. III

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Tomaszów Mazowiecki

Archiwum parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim

Uczestnicy tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli

Uczestnicy tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli

Już po raz dziesiąty ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Jak na jubileuszową edycję przystało, nie mogło zabraknąć wielu różnorodnych atrakcji, które w piękny i radosny sposób ubogaciły świętowanie Objawienia Pańskiego. O oprawę muzyczną i wspólne kolędowanie zadbały: Schola Hosanna, zespół ludowy Nad Wolbórką, a także Lovers Gypsy Jazz. Bez wątpienia wzruszającym momentem „miejskich jasełek” było przybycie Trzech Mędrców na teren parafii Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w otoczeniu „żywej szopki” oddano uroczysty pokłon Dzieciątku Jezus. Zgodnie z tradycją tomaszowski orszak połączono także z konkursem na najpiękniejszą szopkę oraz gwiazdę betlejemską. Co ciekawe, po raz pierwszy w ramach towarzyszącemu orszakowi jarmarku, można było posilić się pożywnym żurkiem czy też oscypkiem spod samiuśkich Tater! – Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy zaangażowali się w organizację naszego jubileuszowego orszaku, na czele z władzami samorządowymi wszystkich szczebli, ale w sposób szczególny dziękuję tomaszowskiej społeczności, za liczny udział w tym wydarzeniu – mówi ks. Łukasz Biś, koordynator tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli. – W tym nowym roku, niech Boże Dziecię wszystkich nas błogosławi i umacnia, byśmy w tej trudnej rzeczywistości wytworzonej przez pandemię, nie czuli się samotni i opuszczeni – dodaje kapłan.

CZYTAJ DALEJ

Czy moje wybory zawsze są przemodlone?

2023-01-05 11:34

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 1-20.

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Najgorsza współczesna zabawka. Telefon w ręce od najmłodszych lat

2023-01-30 13:09

[ TEMATY ]

porady

smartfon

Adobe Stock

Coraz częściej spotykany obrazek to dziecko w wózku, które zamiast przyglądać się światu rzeczywistemu, skupia się na tym wirtualnym. Lekarze wielu specjalności ostrzegają, że to pułapka, która może mieć konsekwencję na resztę życia dziecka. Dowiedz się, jakie.

Jak wynika z raportu „Nastolatki 3.0”, opublikowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, polski nastolatek wpatrywał się w 2020 r. w ekran komputera lub smartfona ok. 12 godzin na dobę, częściowo z powodu zdalnych lekcji, które zajmowały ponad 7 godzin dziennie. Niemniej jednak czas spędzany przez młodzież i coraz młodsze dzieci w sieci rośnie z roku na rok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję