Reklama

Kościół

Po co mi Kościół?

W niełatwym czasie częstych ataków na Kościół, jeszcze bardziej potrzebne jest nasze świadectwo, jako wspólnoty tworzących Kościół.

Po co Ci Kościół?

Zbieramy Wasze wypowiedzi i świadectwa, które zostaną opublikowane na portalu niedziela.pl oraz wybrane w drukowanej wersji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Pokażmy wspólnie jak wiele dobra dzieje się w Kościele.

Podziel się cytatem

Napisz świadectwo

Najnowsze wpisy

2020-11-18 19:16
Aneta Lewandowska (Rawa Mazowiecka )
po co mi Kościół ? ....tam jest Żywy Bóg , JEZUS ŻYJE I JEST W ŚRÓD NAS! Ja sama doświadczyłam miłości Jezusa na mszy rekolekcyjnej u nas w kościele w Rawie Mazowieckiej 16.12.2019r. Zachowałabym to świadectwo dla siebie , gdyby nie ksiądz prowadzący rekolekcję , wyszedł na koniec mszy świętej i powiedział : NIEKTÓRZY Z WAS NA TEJ MSZY ŚWIĘTEJ ODCZUWAJĄ W TYM MIEJSCU CIEPŁO, W TYM MOMENCIE PAN JEZUS WAS UZDRAWIA! ( ksiądz wskazał ręką na to miejsce u siebie co i ja też czułam w tym samym miejscu ciepło ) Wierzę że Jezus mnie dotkną i uzdrowił moje ciało i moją dusze. "TWOJA WIARA CIĘ UZDROWIŁA " Każdy dzień to dzień z Jezusem uwielbiając, miłując , ufając i wierząc w Niego, zwłaszcza że to Bóg wybrał ten czas i to miejsce .Pragnę Pana Jezusa w w Słowie Bożym, spowiedzi i Eucharystii a w tych trudnych czasach jeszcze bardziej . CHWAŁA PANU!

2020-11-17 09:11
Anna (XXXXX)
Kościól to Mistyczne ciało Chrystusa, który jest jego Głową i Lud Boży czyli wspólnota ludzi wierzących - świętych i grzeszników . W Kościele Jezus Chrystus nasz Zbawiciel udziela sakramentów św. ludziom wierzącym. Zbawiciel odkupił nas o grzechu i śmierci i otworzył nam drogę do Ojca w niebie. w Kościele mogę przyjmować ciało Pana Jezusa , któe jest pokarmem dla mnie na życie wieczne.

2020-11-16 08:41
Katarzyna Fedków
Kościół jest pełen bogactw i uzdrowień. Eucharystia to lekarstwo na wszystkie choroby duszy i ciała. Kościół katolicki moim domem

2020-11-16 08:40
Gosia Chorazak
Kościół to Bóg, to Jezus Chrystus to wielcy święci to dusze najbliższych, którzy odeszli, to my wierni na całym świecie, zjednoczeni wokół najwyższych wartości: Wiara, Bóg, Honor, Ojczyzna. Kościół jest bramą do spotkania z ukochanymi najbliższymi, którzy odeszli. Dlatego kocham moj Kościół i wszystkie Jego Wartości. Amen

2020-11-16 08:39
Dorota Wroczyńska
Kościół Katolicki jest mi potrzebny, żeby żyć całą Pełnią. Odkrywam w Nim głębię i żywa Bożą obecność. Jest mistycznym ciałem Jezusa, mojej największej miłości. Ciało Ukochanej Osoby kocha się niezależnie od tego, jak bardzo bywa chore i poranione.

2020-11-16 08:06
Małgorzata
Jestem katechetką, ale także człowiekiem, mimo to nigdy nie zadałam sobie pytania po co mi Kościół? Po co mi to wszystko. Kościół był zawsze dla mnie ważny, nauczył dyscypliny (na mszę nie wolno się spóźniać). Osoby związane z Kościołem ukształtowały moją wiedzę i mentalność, która dziś wydaje się nie z tego świata, jakbym żyła w innej epoce, ale korzystając z etycznych rozwiązań, działam zgodnie ze swoim sumieniem, a nie z tym co pokazują idole w telewizji. Kościół żyje już ponad 2000 lat, a idole przemijają z chwilą gdy pojawi się następny.

2020-11-16 08:02
Elżbieta (X)
Bo właśnie Kościół pielęgnuje wartości chrześcijańskie(dekalog),tradycje i przez lata komuny był ostoją patriotyzmu..A kim bylibyśmy bez Boga,bez wiary???

2020-11-16 08:02
Estera (x)
Bo tam mieszka żywy BÓG...od dziecka byłam nauczona, żeby wejść do każdego kościoła będąc w jakiejś miejscowości i Panu BOGU powiedzieć: dzień dobry. Jestem dumna z takiego wychowania! Kościoły powinny być otwarte jak nasze serca dla BOGA !

2020-11-16 08:01
Ewa (X)
Żeby znać drogę do Nieba i dojść tam

2020-11-16 08:00
Monika (x)
Oczyszczam się z grzechów, jednoczę się z Panem w Eucharystii , pogłębiam więź z Bogiem ,wzrastam duchowo

2020-11-13 08:27

Ocena: +19 -9

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pasterskie szukanie

Niedziela Ogólnopolska 21/2014, str. 30-31

[ TEMATY ]

Kościół

Bożena Sztajner/Niedziela

„Wolę Kościół po wypadku niż Kościół chory” – powtarza papież Franciszek swoje duszpasterskie credo.
Co zrobić, żeby nie zachorować z powodu zaduchu Kościoła szczelnie zamkniętego?
W jakich wypadkach warto uczestniczyć, ryzykując poranienie, ale dając też szansę Bogu Żywemu, który przez swój Kościół chce zbawić świat?

Sobór Trydencki (1545-63) uznał parafię za podstawową strukturę organizacyjną Kościoła. Jednocześnie wskazał dwa jej podstawowe elementy. Zdaniem soboru, parafii powinno zostać przypisane terytorium o ściśle określonych granicach oraz wyznaczony proboszcz, na którym spoczywałaby odpowiedzialność za stan życia duchowego ludzi zamieszkujących to terytorium. Wskazania soboru pozostają wciąż aktualne. Współczesna parafia ma dokładnie wytyczone granice, w obrębie których żyje społeczność ludzka, podlegająca władzy określonego proboszcza.

CZYTAJ DALEJ

Bogumił Łoziński: nie ma twardego dowodu, że Jan Paweł II krył pedofilów

2023-01-26 13:59

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

PAP/Rafał Guz

Nie ma żadnego twardego dowodu, że Jan Paweł II krył pedofilów lub pozwalał na pedofilię – powiedział zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Gość Niedzielny" Bogumił Łoziński na konferencji prasowej połączonej z promocją dodatku do tygodników katolickich "Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę".

POBIERZ DODATEK W WERSJI PDF JAN PAWEŁ II ODKRYWAMY PRAWDĘ

CZYTAJ DALEJ

Ciało w pełnej krasie. Spektakl Alchemii Teatralnej

2023-01-26 21:57

[ TEMATY ]

Świdnica

spektakl

Andrzej Błażewicz

Alchemia Teatralna

Zuzanna Kleina

Klaudia Karczmarz

Dramat „E(ro)tycznie” akcentuje wpływ stereotypów zakorzenionych w społeczeństwie na postrzeganie własnego ciała. Na zdjęciu: Adam Cisek.

Dramat „E(ro)tycznie” akcentuje wpływ stereotypów zakorzenionych w społeczeństwie na postrzeganie własnego ciała. Na zdjęciu: Adam Cisek.

Nasze postrzeganie ciała kształtujemy przez całe życie, a nawet najdrobniejsze sytuacje i jeden „niewinny żart” potrafią odcisnąć trwałe piętno – zdają się mówić młodzi aktorzy.

Młodzieżowa grupa Alchemii Teatralnej przyzwyczaiła widzów do regularnych pokazów, podczas których sięgają po zróżnicowany repertuar. Głównym tematem spektaklu wystawionego premierowo 22 stycznia w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury stały się kobiece ciało i społeczna presja na nie nakładana; jednak już kolejne sceny ukazały, jak istotna w konfrontacji z różnymi ludźmi i sytuacjami bywa płaszczyzna emocjonalna i psychiczna. Sztuka powstała na podstawie nagrodzonego w Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę Teatralną (w 2022 roku) dramatu „E(ro)tycznie” autorstwa Zuzanny Kleiny, licealistki i uczestniczki Alchemii Teatralnej, zaś za jego reżyserię odpowiada Andrzej Błażewicz.

CZYTAJ DALEJ