Reklama

Kościół

„Stocz Bitwę” – wielkopostne wyzwanie duszpasterstwa młodzieży archidiecezji przemyskiej

„Stocz Bitwę” to wielkopostne wyzwanie dla młodych ciałem i duchem przygotowane przez duszpasterstwo młodzieży archidiecezji przemyskiej. W mediach społecznościowych codziennie będą publikowane wyzwania dotyczące pracy nad sobą, cytaty z Pisma Świętego i świętych, a 3 razy w tygodniu krótkie konferencje. Pojawi się także wirtualna skrzynka pytań.

[ TEMATY ]

bitwa

Wielki Post

mlodziez.przemyska.pl

Do jakiej walki zachęca duszpasterstwo młodzieży? – Do walki o piękne człowieczeństwo i swoje zbawienie – mówi ks. Marcin Wilk, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

W mediach społecznościowych duszpasterstwa młodzieży codziennie będą pojawiać się wyzwania dotyczące pracy nad sobą, które mają pomóc w skupianiu się na poszczególnych tematach przygotowanych na ten czas. Będą także publikowane cytaty z Pisma Świętego oraz świętych.

Trzy razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.00 będą emitowane krótkie, maksymalnie 7-minutowe, konferencje na oficjalnym kanale YouTube „Duszpasterstwo Młodzieży AP”.

Podziel się cytatem

Na bieżąco będą pojawiały się także nowe informacje, dotyczące wydarzeń zaplanowanych na czas wyzwania „Stocz Bitwę”. Będą to m.in. zaproszenia na adoracje i drogi krzyżowe. Pojawi się także wirtualna skrzynka pytań, która będzie anonimowa, a pytania będzie można zadać w formularzu na Facebooku lub na Instastory.

Reklama

– Zapraszamy, aby młodzież podjęła te 40-dniowe wezwania. Mogą także korzystać z wirtualnej skrzynki pytań, która jest bardzo dobrą okazja, aby rozwiązać swojej osobiste czy cudze problemy. Zachęcamy też do śledzenia wszystkich nowinek w mediach społecznościowych i abyśmy przeżyli ten czas Wielkiego Postu świadomie i owocnie – mówi ks. Marcin Wilk.

Duchowny zachęca również, aby zaangażować do tego projektu rówieśników i dorosłych’ „którzy jeszcze leżą na przysłowiowej kanapie, o której mówił papież Franciszek”. – To jest właśnie ta okazja, aby z niej wstać – mówi duszpasterz młodzieży.

2021-02-17 16:49

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący Episkopatu apeluje o pogłębienie życia duchowego w Wielkim Poście

[ TEMATY ]

Wielki Post

abp Stanisław Gądecki

Archiwum Archidiecezji

Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ich duszpasterzy z apelem o szczególne pogłębienie życia duchowego w nadchodzącym czasie – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu na Wielki Post 2021.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i obowiązujących rygorów sanitarnych, nikt nie może zostać pozbawiony dostępu do Eucharystii i innych sakramentów.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Zgierz: 20 lat działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

2022-11-27 18:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

W pierwszą niedzielę Adwentu w kościele MB Dobrej Rady w Zgierzu odbyły się uroczystości 20-lecia działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Mszy św. przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który w homilii powiedział o dwóch poleceniach Jezusa. Pierwsze z nich to zawrócenie uwagi na swoje serce. - Serce, które jest ociężałe, nie potrafi kochać. Jezus każe popatrzeć nam na naszą wiarę przez pryzmat miłości. Wiara nie jest tylko wydarzeniem intelektu, że poznajemy konkretne prawdy. Wiara jest przede wszystkim osobowym spotkaniem z Bogiem i skoro jest spotkaniem między osobami, to jest przestrzenią miłości – wyjaśnił duszpasterz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję