Reklama

Warszawa: wielkanocne spotkanie Pary Prezydenckiej z Wojskiem Polskim

W siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie wielkanocne prezydenta RP Andrzeja Dudy, zwierzchnika sił zbrojnych z Wojskiem Polskim. Z uwagi na pandemię koronawirusa spotkanie z ponad 30 jednostkami i kontyngentami wojskowymi odbyło się w formie videokonferencji. Życzenia żołnierzom w kraju i na misjach złożył także biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

[ TEMATY ]

Warszawa

Andrzej Duda

para prezydencka

prezydent.pl

Prezydent podziękował żołnierzom za „wytężoną, piękną, codzienną służbę, realizowaną z oddaniem”. – Dziękuję wszystkim żołnierzom, którzy biorą udział w walce z pandemią koronawirusa. Dziękuję za służbę dla Ojczyzny – nieprzerwaną, zawsze w gotowości, zawsze na stanowisku – mówił prezydent Duda. Zwierzchnik sił zbrojnych życzył spokojnych, dobrych świąt Wielkiej Nocy, wyraził nadzieję, że staną się one momentem przełomowym w walce z pandemią. – Niech będą one w rzeczywistości odrodzeniem: duchowym i fizycznym – dla nas, naszej Ojczyzny i całego świata – powiedział.

Życzenia złożyła także Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, która wyraziła nadzieję, że czas świąt będzie okazją „do odpoczynku i wytchnienia od codziennych, niełatwych i bardzo wymagających obowiązków”. – Chciałabym, aby te święta były przepełnione nadzieją, że wspólnymi siłami uda nam się pokonać pandemię koronawirusa – podkreśliła.

W spotkaniu w siedzibie BBN poza prezydentem uczestniczyli Mariusz Błaszczak, minister Obrony Narodowej i Paweł Soloch, szef BBN. Minister Błaszczak dziękował żołnierzom za służbę i zaangażowanie w walkę przeciwko pandemii. Podkreślił, że mimo pandemii w minionym roku udało się zrealizować wiele zadań, podnoszących bezpieczeństwo naszej ojczyzny. – Nadchodzące święta przypominają o odradzającym się życiu. Życzę paniom i panom w mundurach zdrowych i dobrych świąt zmartwychwstania Pańskiego – powiedział. W imieniu żołnierzy Wojska Polskiego za życzenia podziękował gen. Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego.

– Pokój Wam! To były pierwsze słowa, jakie Zmartwychwstały Jezus skierował do swoich uczniów. W obliczu zbliżających się świąt wielkanocnych pragnę je powtórzyć i skierować do wszystkich żołnierzy Wojska Polskiego – powiedział bp Józef Guzdek. Ordynariusz Wojska Polskiego życzył żołnierzom, którzy są „sługami pokoju i bezpieczeństwa”, aby zmartwychwstały Jezus „błogosławił im w realizacji trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej misji”. – Pamiętajcie, że dobro i prawda ostatecznie odnoszą tryumf nad złem i kłamstwem. Niech wszędzie, gdziekolwiek pod biało-czerwoną flagą pełni służbę polski żołnierz, pojawia się nadzieja na lepsze jutro, na pokój i pojednanie zwaśnionych stron – powiedział.

Reklama

Biskup Guzdek złożył także życzenia rodzinom wojskowym. – Niech nadejdzie czas spotkania przy wspólnym stole i umocnienia rodzinnych więzi. Życzę spokojnych, zdrowych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego – powiedział biskup polowy.

W spotkaniu wzięli udział także prawosławny ordynariusz wojskowy abp Jerzy Pańkowski oraz bp Marcin Makula, naczelny kapelan ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego.

2021-03-31 18:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Betlejem w Warszawie

Niezwykle widowisko w Hali Torwar. Ponad 20 artystów śpiewem opowie dzieje Bożego Narodzenia.

To będzie koncert na bardzo wiele głosów, ponieważ w trakcie wydarzenia do artystów ze śpiewem dołączą widzowie. – Stworzymy razem największy w Polsce chór kolędników – piszą organizatorzy trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”, która w obecnej edycji odwiedzi 10 miast w całym kraju.

CZYTAJ DALEJ

Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do Nowej Wsi Grodziskiej

2023-02-05 09:34

parafianie

Po raz 9. wierni z parafii Matki Bożej Anielskiej w Nowej Wsi Grodziskiej wraz ze swoim proboszczem ks. Łukaszem Langenfeldem odwiedzili Kraków. Tym razem przywieźli bezcenny dar – relikwie św. Jana Pawła II.

Jak to dawniej bywało

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Franciszek spotka się z Cyrylem jedynie w warunkach pokoju

„Ojciec Święty nie traci nadziei na spotkanie za Patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem, ale może do niego dojść tylko w sytuacji pokojowej, tak by rozmowy dotyczyły wyłącznie kwestii teologicznych” – powiedział w rozmowie z korespondentem agencji Tass, sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z państwami, abp Paul Richard Gallagher.

Abp Gallagher podkreślił ponadto że przygotowania do spotkania zwierzchników obu Kościołów chrześcijańskich rozpoczną się dopiero na początku okresu pokoju. „Papież chce spotkać się z Cyrylem nie w czasie wojny, by nic nie odwracało uwagi od kwestii teologicznych” - wyjaśnił wysoki przedstawiciel Stolicy Apostolskiej. Abp Gallagher dodał, że sam jest w stałym kontakcie z szefem Wydziału ds. Zewnętrznych Stosunków Kościelnych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, metropolitą wołokołamskim Antonim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję