Reklama

Z intencjami papieskimi w drodze na Jasną Górę

"Błogosławione niech będą stopy pielgrzymów!"

Niedziela Ogólnopolska 32/2002

Sierpniowe dni to czas szczególnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Ze wszystkich stron naszej Ojczyzny podążają w pielgrzymce wiary niezliczone rzesze polskiego Narodu, aby przed Tronem Maryi, naszej Matki i Królowej, złożyć pokorny dar gorącej modlitwy i chrześcijańskiej pokuty. A wszystko to - w intencjach Kościoła Chrystusowego, aby mógł spełniać swe posłannictwo wobec świata na drogach trzeciego tysiąclecia. W pielgrzymim hołdzie przynosimy Jasnogórskiej Opiekunce Ojczyzny nasze trudne dziś, naznaczone głębokim niepokojem o przyszłość Polski. Prosimy o Jej przedziwną pomoc i obronę, abyśmy dochowali wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi.
Tegoroczne pielgrzymowanie ma jednak swój szczególny wymiar. Oczekujemy bowiem z wielką nadzieją na spotkanie podczas sierpniowej wizyty z umiłowanym Ojcem Świętym Janem Pawłem II i na jego orędzie, przez które chce on na nowo przypomnieć Polsce i światu prawdę, że Bóg jest bogaty w miłosierdzie. Idąc więc za wskazaniami Papieża, pragniemy z odwagą i nową dojrzałością wiary "wypływać na głębię", aby odkryć ponownie, czym jest nadzieja naszego powołania. Podążając z różnych stron Polski i świata na Jasną Górę, w tym roku w sposób szczególny modlimy się we wszystkich intencjach Ojca Świętego Jana Pawła II.
Idąc przez tę ziemię ku Ojczyźnie Niebieskiej, pragniemy przez znak autentycznego pielgrzymowania w konkretnym wymiarze potwierdzić nasze szczere dążenie do pełni miłości, której doskonały wzór ukazuje nam Maryja w chwale Wniebowzięcia. Pielgrzymujemy więc na Jasną Górę, do miejsca, które Bóg sam wybrał i bardzo umiłował, a na dowód tej miłości dał nam w Najświętszej Maryi Pannie, której Święty Obraz Jasnogórski jest wsławiony niezwykłą czcią wiernych, skuteczną pomoc i niezawodną nadzieję. Przychodzimy, by w szkole Maryi uczyć się dróg roztropności i mądrości Bożej, abyśmy pośród zamętu tego świata nie odłączyli się od miłości Chrystusa. Chcemy przy Sercu Matki i razem z Nią rozpoznać Jezusa, który jest naszym jedynym Panem i Zbawicielem.
Drodzy Pielgrzymi! Niech będą błogosławione Wasze stopy za to, że idąc do Jasnogórskiej Matki, wskazujecie wszystkim właściwą drogę, na której człowiek może na nowo rozpoznać Chrystusa. Już dwa tysiące lat Maryja jest przewodniczką w wierze i najwspanialszym wzorem świętości dla wszystkich pokoleń. Błogosławimy Ją za to, bo uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej przez Pana, i prosimy, aby była Matką naszej wiary.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy w tym roku wyruszyli na wspaniały pielgrzymkowy szlak. Niech Bóg wynagrodzi Wasz trud i poświęcenie. Jasna Góra pamięta o Was w codziennej modlitwie, a w sposób szczególny w dniach nowenny przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - od 6 do 14 sierpnia codziennie o godz. 7.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu jest sprawowana Msza św. za wszystkich zdążających ku Jasnej Górze i w ich intencjach. Gdy już szczęśliwie dotrzemy do Tronu Królowej Polski 14 sierpnia - w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Mszą św. o godz. 20.00 na Szczycie Jasnej Góry rozpoczniemy wielkie czuwanie modlitewne, podczas którego będziemy prosić o szczęśliwy przyjazd Ojca Świętego do naszej Ojczyzny. Muzyką i śpiewem będzie nas ubogacał zespół "Mocni w Duchu" z Łodzi. Po Eucharystii rozpocznie się modlitwa Apelu Jasnogórskiego, a po niej w misterium wieczoru modlitewnego wpisze się Kantata Maryjna, skomponowana przez Józefa Skrzeka do słów Romana Brandstaettera, dedykowana Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
Kochani Pielgrzymi! Ojciec Święty tak bardzo potrzebuje Waszej modlitwy i pokuty. Dlatego ufam, że nasze wspólne spotkanie na Jasnej Górze w dzień Matki Bożej Wniebowziętej wyprosi dla Jana Pawła II przeobfite zdroje łask, tak bardzo potrzebnych w dziele prowadzenia Kościoła i wypełniania misji Piotra. Wszystkich zawierzam w modlitwie Jasnogórskiej Matce Kościoła.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie konto jest obecne na Twitterze od 10 lat

2022-12-06 09:36

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Przed 10 laty – 12 grudnia 2012 Benedykt XVI zamieścił pierwszy wpis na Twitterze. Przypominając tę rocznicę niemiecka agencja katolicka KNA zwróciła uwagę, że wtedy „wiadomość była ta była sensacją (...) i mało kto mógł przypuszczać, że wówczas już ponad 85-letni Ojciec Święty zostanie pierwszym tweetującym papieżem.

Watykan potraktował to jednak poważnie. Dziesięć lat temu otwarto na Twitterze nie tylko jeden papieski kanał, ale dziewięć: od włoskiego i angielskiego po arabski i łaciński. Papież jest wszechobecny na Twitterze”.

CZYTAJ DALEJ

Sztab Generalny: spotkanie świąteczne z korpusem dyplomatycznym i ordynariuszami Wojska Polskiego

2022-12-06 20:56

[ TEMATY ]

wojsko

Karol Porwich/Niedziela

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadejścia Nowego Roku gen. Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego WP spotkał się z attaché wojskowymi, pełniącymi misję dyplomatyczną na terenie Polski. W spotkaniu uczestniczyli ordynariusze Wojska Polskiego. W Warszawie akredytowanych jest ponad 60 zagranicznych przedstawicielstw wojskowych.

Podczas tradycyjnego, corocznego spotkania Szef Sztabu Generalnego podziękował attaché wojskowym za współpracę w mijającym roku, podkreślił konieczność współdziałania na rzecz bezpieczeństwa regionalnego i globalnego oraz w sprawach dalszej pomocy walczącej Ukrainie. – To wielki honor Was gościć. Bardzo doceniam to, że będąc w absolutnie kluczowym historycznym momencie jesteśmy razem, silni i zjednoczeni. Życzę Wam pomyślnych chwil, nadziei i energii, której będziemy potrzebowali w nadchodzącym czasie – powiedział gen. Andrzejczak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję