Reklama

Aspekty

Wakacje z tatą w Kołatce

Katolickie Stowarzyszenie Ojcostwo Powołaniem zorganizowało kolejny wyjazd dla ojców z dziećmi. Tym razem panowie ze swoimi pociechami wybrali się nad jezioro Bronków do Kołatki.

[ TEMATY ]

wypoczynek

Ojcostwo Powołaniem

Kołatka

Karolina Krasowska

Ojcowie i dzieci świetnie bawili się w czasie zawodów wędkarskich

Ojcowie i dzieci świetnie bawili się w czasie zawodów wędkarskich

Wakacyjny wypoczynek rozpoczął się 25 czerwca. - Mamy mnóstwo zabaw, spotkań szkoleniowych. Pierwszego dnia mieliśmy spotkanie ze specjalistą uzależnień od internetu, wtedy też ojcowie przygotowali krótkie przedstawienie dla dzieci. Wczoraj mieliśmy szkolenie z pierwszej pomocy, a dzisiaj mamy zawody wędkarskie - mówi Lesław Barczyński, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Ojcostwo Powołaniem.

- Tak jak podczas każdego wyjazdu, tak i tym razem mamy Mszę, spotkanie z Bogiem, modlitwę - dodaje.

Do Kołatki przyjechało 31 ojców z dziećmi wieku od 4 do 18 lat. Wśród nich Sławek Sikora z Głogowa.

- Taki wyjazd dla mnie i dla mojego syna jest bardzo ważny. Żyjemy w bardzo szybkich czasach, ludzie nie mają czasu dla siebie, dla dzieci, dlatego taki wyjazd na pewno sprzyja budowaniu relacji między tatą a dzieckiem - mówi Sławek Sikora.

Wyjazd zakończy się 29 czerwca spływem kajakowym.

2021-06-28 20:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z ojcami o rodzicielskich celach

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

Karolina Krasowska

Aleksandra Mospan na co dzień pracuje z rodzinami i prowadzi warsztaty rodzicielskie.

Aleksandra Mospan na co dzień pracuje z rodzinami i prowadzi warsztaty rodzicielskie.

Katolickie Stowarzyszenie „Ojcostwo Powołaniem” kontynuuje cykl spotkań warsztatowych dla ojców chcących pogłębiać swoją rolę w rodzinie i wychowaniu dziecka.

„Kierunek Ojcostwo” to cykl czterech spotkań warsztatowych rozplanowanych na przestrzeni 2021 roku. Kolejne spotkanie „Moje rodzicielskie cele” odbyło się 12 marca w parafii Miłosierdzia Bożego, a poprowadziła je psycholog Aleksandra Mospan, która na co dzień pracuje z rodzinami i prowadzi warsztaty rodzicielskie.  – Celów rodzicielskich jest wiele. Najczęściej dla rodziców ważne jest by dziecko było asertywne, miało poczucie wartości, potrafiło adaptować się do nowych warunków czy po prostu było życzliwe. Ilu rodziców, tyle oczekiwań wobec rodzicielstwa – mówi Aleksandra Mospan.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Opiekunka Boga. A jak Bogu jest pod twoją opieką?

2022-05-22 21:00

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Adobe.Stock

Postójmy z Maryją przy garnkach, popatrzmy, jak rozwiesza pranie, zmywa podłogę – w domu, do którego Jezus wrócił z Nią i Józefem, „i był im poddany”. Niech ten obraz się w nas „rozrośnie” i wyda owoce.

Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi. Łk 2,51-52

CZYTAJ DALEJ

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP zajęła się projektem formacji dla akolitów i katechistów

2022-05-24 16:13

[ TEMATY ]

akolita

katechista

Karol Porwich/Niedziela

Projektem formacji dla lektorów, akolitów i katechistów zajęła się komisja ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, która 23-24 maja obradowała w Warszawie. Pracom przewodniczył biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.

W komunikacie przekazanym we wtorek PAP poinformowano, że "komisja podjęła dyskusję nad aktualnymi zagadnieniami liturgicznymi, m.in.: hymnu w nieszporach na wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, tekstami mszalnymi z przeznaczeniem dla zakonu barnabitów, tekstem modlitwy dziękczynnej po sprawowaniu Mszy św.".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję