Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ku refleksji w czasie epidemii. Magurzanie nagrali litanię

Magurzanie nagrali Litanię do Serca Pana Jezusa w 4 kościołach w diecezji poświęconych Sercu Jezusowemu.

[ TEMATY ]

śpiew

litania do Serca Jezusowego

Magurzanie

MJscreen

Magurzanie podczas śpiewu litanii.

Magurzanie podczas śpiewu litanii.

Artyści z Zespołu Regionalnego Magurzanie z Łodygowic wraz z kierownikiem muzycznym zespołu Brygidą Sordyl gościli w parafiach w Soli, Pietrzykowicach, Słotwinie i Pewli Małej. Tam nagrali śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i umieścili go w internecie, aby w czasie epidemii umożliwić słuchającym zatrzymanie się na chwilę refleksji.

Reklama

Czerwiec poświęcamy w szczególny sposób Sercu Jezusowemu. Dlatego podobnie, jak w zeszłym miesiącu podczas majówek, i w tym postanowiliśmy się spotkać z ludźmi na rozważaniach Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mamy nadzieję, że film pozwolił poczuć bliskość i miłosierdzie, jakie daje nam Chrystus – podkreśliła Brygida Sordyl wraz z członkami Magurzan.

Po litanii śpiewają jeszcze pieśń ludową: „Wsyśka moja nadzieja”.

Nagranie można zobaczyć tutaj.

2021-06-30 10:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cała Polska śpiewa Panu

Z pieśnią eucharystyczną na ulicach i placach miast oraz na wiejskich drogach

Wierni od najdawniejszych czasów uznają, że Boga Stwórcę najlepiej wysławiać pieśnią. Pragnienie śpiewu pojawia się w chwilach szczęścia i wielkiej radości. Śpiew w sposób naturalny wyrywa się z nas, gdy mowa, gdy słowa już nie wystarczają, by wyrazić stan uniesienia i miłości. Stąd najpiękniejsze modlitwy to psalmy i hymny. Mijają stulecia, czas biegnie coraz szybciej, świat wokół się zmienia, ale ta naturalna potrzeba i ponadczasowy sens wspólnego śpiewu ciągle w nas tkwią.

CZYTAJ DALEJ

Święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

Niedziela podlaska 21/2002

Tak bliska, Matko nasza.

Tyś bliższa niż ktokolwiek,

Bo komu bym powierzył

dni swoje, złe czy dobre,

jak je powierzam Tobie?

(modlitwa do Wspomożycielki Wiernych)

CZYTAJ DALEJ

Koncert Miastu i Światu

2022-05-24 20:18

[ TEMATY ]

koncert

Mat.prasowy

W niedzielę 12 czerwca o godz. 19.00 na pl. Zamkowym w Warszawie odbędzie się Koncert Miastu i Światu - otwarte muzyczne spotkanie nawiązujące do nauczania św. Jana Pawła II dotyczącego wolności, dialogu i solidarności, zwłaszcza w kontekście jego pięciokrotnej obecności w Warszawie. Ponad 100-osobowy zespół wykonawczy poprowadzą kompozytorzy: Hubert Kowalski, Leopold “Poldek” Twardowski oraz Piotr Pałka.

Wydarzenie będzie muzycznym dziękczynieniem za wolność i inspirowane papieskim przesłaniem pokojowe przemiany w Polsce i Europie, a jednocześnie kontynuacją papieskiej modlitwy o Ducha Świętego i dar pokoju, szczególnie w jedności z naszymi Siostrami i Braćmi na Ukrainie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję