Reklama

Niedziela Świdnicka

Instalacje proboszczowskie

Ks. Rafał Chudy objął parafię w Konarach

Dotychczasowy wikariusz par. Świętej Trójcy w Boguszowie – Gorcach ks. Rafał Chudy objął urząd proboszcza w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Konarach.

[ TEMATY ]

ks. Rafał Chudy

Konary

instalacja proboszczowska

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Ks. Rafał Chudy podczas liturgicznego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza

Ks. Rafał Chudy podczas liturgicznego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza

Liturgicznego wprowadzenia, tzw. instalacji proboszczowskiej dokonał w sobotę 3 lipca bp Marek Mendyk. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania dekretu mianującego ks. Rafała Chudego na proboszcza. Dekret odczytał dziekan dekanatu Strzegom ks. prał. Marek Babuśka.

Nowe zadania i obowiązki

Posługa proboszcza, to nie tylko administrowanie parafią w imieniu biskupa, ale przede wszystkim przewodzenie danej wspólnocie parafialnej, jako pasterz, który prowadzi powierzony sobie lud drogami Ewangelii. To sprawowanie sakramentów świętych, w tym najważniejszego z nich - Eucharystii. - Przyjmij na siebie obowiązki proboszcza tej parafii i prowadź dalej posługiwanie swoich poprzedników jako nauczyciel, prezbiter i duszpasterz wszystkich wiernych powierzonych Twojej duszpasterskiej trosce – mówił do nowego proboszcza biskup świdnicki, a przekazując symbolicznie klucze do kościoła bp Mendyk polecił ks. Rafałowi otwieranie świątyni wszystkim, którzy szukają Boga. – Niech się stanie ona centrum życia parafialnego. Kieruj i zarządzaj tą parafią, jako to zostało ci polecone – jako pilny i gorliwy pracownik winnicy Pańskiej – dodał.

ks. Mirosław Benedyk

Msza święta z obrzędem wprowadzenia nowego proboszcza

Msza święta z obrzędem wprowadzenia nowego proboszcza

Następnie przedstawiciele wspólnoty parafialnej symbolicznym bochnem chleba i kwiatami przywitali nowego proboszcza, życząc, aby jego posługa przynosiła wiele wspaniałych owoców. Dalej bp Marek Mendyk zachęcił przybyłych parafian do dobrej współpracy z nowym proboszczem, podkreślając, że możliwe to będzie dzięki natchnieniom i kierowaniu przez Ducha Świętego.

Reklama

Pasterz diecezji również wyjaśnił główne z zadania nowego proboszcza, które polegają na obowiązku nauczania, uświęcenia i pasterzowania. W wygłoszonej podczas Mszy św. homilii bp Mendyk zachęcał do ożywienia wiary, podkreślając, że nie ma wiary bez pokory, a wiarę tracą ludzie przemądrzali i zbyt pewni siebie.

ks. Mirosław Benedyk

Powitanie nowego proboszcza przez członków Rady Parafialnej

Powitanie nowego proboszcza przez członków Rady Parafialnej

Droga ks. Rafała

Przypomnijmy, że ks. Rafał Chudy jest kapłanem od 18 lat. Przez ten okres pracował jako wikariusz w sanktuarium w Wambierzycach, w par. św. Antoniego w Pieszycach, w par. św. Piotra i Pawła w Wałbrzychu, w par. Podwyższenia Krzyża św. w Kłodzku, w par. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, a przez ostatnie sześć lat w par. Św. Trójcy w Boguszowie-Gorcach. Jako duszpasterz trzeźwości diecezji świdnickiej, przyczynił się do powstania Apostolatu Trzeźwości jako pomoc kierowaną do ludzi uzależnionych i ich bliskich. Ks. Rafał zastąpił na urzędzie w Konarach ks. kan. Andrzeja Ćwika, skierowanego na proboszcza do Bystrzycy Kłodzkiej, który przez osiem lat przewodził miejscowej wspólnocie liczącej 1617 wiernych zamieszkujących 12 miejscowości, gromadzących się w 4 kościołach, w Konarach, Damianowie, Drogomiłowicach i w Jenkowie.

ks. Mirosław Benedyk

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Konarach

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Konarach
2021-07-03 00:03

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MŚ 2022 - japońscy piłkarze przeprosili kibiców

2022-12-06 12:08

[ TEMATY ]

sport

PAP/EPA/Neil Hall

Japońscy piłkarze przeprosili kibiców, że nie udało im się po raz pierwszy awansować do ćwierćfinału mistrzostw świata. "Mam nadzieję, że kiedyś się uda" - przyznał kapitan Maya Yoshida po porażce w rzutach karnych z Chorwacją w 1/8 finału turnieju w Katarze.

"Przepraszam, że nie awansowaliśmy do ćwierćfinału, co byłoby historycznym osiągnięciem i czymś nowym dla naszych fanów" - powiedział skrzydłowy Junya Ito.

CZYTAJ DALEJ

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Prawda o Maryi Niepokalanie Poczętej, jako wolnej od grzechu i pełnej doskonałości, nie sprawia, że staje się Ona daleka nam wszystkim. Jest zupełnie odwrotnie.

Jako wspólnota Kościoła katolickiego 8 grudnia obchodzimy my uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przywilej Niepokalanego Poczęcia jest dla Maryi wyjątkowym darem łaski Bożej, a dla Kościoła – dogmatem wiary. Przypomnijmy, że dogmat to nauka wiary zawarta w Objawieniu, której interpretacja jest ściśle określona przez Kościół. To po prostu twierdzenie objawione przez Boga i przyjmowane za pewne. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi został uroczyście ogłoszony przez papieża Piusa IX w Bazylice św. Piotra w Rzymie 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus.

CZYTAJ DALEJ

Nie marnuj żywności!

2022-12-06 19:05

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

W gospodarstwach domowych rocznie marnuje się ok. 3 milionów ton żywności. Dużo kupujemy i dużo wyrzucamy, a przecież marnowanie jedzenia to grzech. Małą podpowiedź w tej kwestii daje nam ks. Witold Hyla, proboszcz z wrocławskiej Kleciny.

Po raz kolejny zaglądamy na klecińską plebanię, aby poznać recepturę na pasztet, który możemy uzyskać z tzw. odzysku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję