Reklama

Polska

Caritas: 500 tornistrów, 20 laptopów i 70 dzieci na koloniach

Na progu roku szkolnego Caritas podsumowała akcję "Tornister pełen uśmiechu". Obdarowała także dzieci z rodzin pokrzywdzonych przestępstwem.

[ TEMATY ]

dzieci

Caritas

wakacje

rok szkolny

Informacja prasowa

26 sierpnia w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbyło się spotkanie finalizujące akcję Caritas "Tornister pełen uśmiechu". Przybyły na nie rodziny z dziećmi z Koszalina i innych miejsc diecezji, głównie cudzoziemcy przybyli do Polski z Ukrainy – podopieczni Centrum Wsparcia Integracji działającego we współpracy z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Na spotkaniu wręczono dzieciom i młodzieży 100 tornistrów wypełnionych wyprawkami szkolnymi. Łącznie Caritas przygotowała 500 wyprawek szkolnych. Większa ich część została już rozdysponowana w parafiach dla uczniów z terenu diecezji. Dodatkowo – wzorem lat ubiegłych – część trafi za wschodnią granicę Polski – na Litwę i Ukrainę.

Reklama

Tego dnia Caritas obdarowała również 20 dzieci z rodzin pokrzywdzonych przestępstwem laptopami i wyprawkami szkolnymi. Łącznie pomoc trafiła do 32 rodzin. Laptopy sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

– Zweryfikowaliśmy sytuację materialną rodzin pokrzywdzonych przestępstwem, biorąc pod uwagę m.in. wielodzietność i rodzaj przestępstwa, jakim rodzina została pokrzywdzona – mówi Karolina Gargas z centrali Caritas w Koszalinie. – Laptopy trafiły do 20 rodzin i będą służyły obdarowanym dzieciom i ich uczącemu się rodzeństwu.

Tego lata Caritas wsparła podopiecznych Punktów Pomocy Pokrzywdzonych Przestępstwem przyjmując dzieci i młodzież na kolonie. W lipcu w swoim ośrodku wypoczynkowo-rekolekcyjnym w Kołobrzegu Caritas gościła 22 dzieci, zaś w sierpniu w Ostrowcu – 46 uczestników.

Reklama

– Celem tych działań jest złagodzenie skutków przestępstw, którym rodziny zostały dotknięte. Na przykład podczas kolonii, oprócz form odnawiających więzi rówieśnicze nadszarpnięte podczas lockdownu, zapewniliśmy uczestnikom wsparcie specjalistów w dziedzinie psychologii – wyjaśnia Karolina Gargas. – Pomoc, której w ramach tego projektu Caritas udziela osobom pokrzywdzonym, jest bezcenna i bardzo potrzebna. Przekonujemy się, że wywołuje to uśmiech, daje nadzieję i poczucie bezpieczeństwa.

W diecezji działa 9 Punktów Pomocy Pokrzywdzonym: w Koszalinie, Szczecinku, Kołobrzegu, Sianowie, Darłowie, Białogardzie, Połczynie-Zdroju, Wałczu i Złocieńcu. Informacje o adresach, danych kontaktowych i dyżurach osób pierwszego kontaktu w punktach pomocy można znaleźć na stronie internetowej Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Dostępny jest również telefon całodobowy działający 7 dni w tygodniu: +48 532 460 213.

2021-08-26 18:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

WHO chce deprawować dzieci

[ TEMATY ]

dzieci

gender

Ulrica (@Ullie) / Foter.com / CC BY-SA

Organizacje obrony praw człowieka ostrzegają przed przymusową seksualizacją dzieci, propagowaną przez Światową Organizację Zdrowia. Zagrożeniem tym zajęła się włoska fundacja Novae Terrae.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przed Regina Caeli: niech nowi święci pobudzają do dialogu

2022-05-15 12:11

[ TEMATY ]

Franciszek

święci

PAP/EPA/Riccardo Antimiani

„W czasach gdy niestety narastają w świecie dystanse i powiększają się napięcia, niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu, zwłaszcza w sercach i umysłach tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska i są powołani do tego, by być protagonistami pokoju, a nie wojny” – powiedział papież przed odmówieniem modlitwy Regina Caeli i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa na zakończenie kanonizacji dziesięciorga nowych świętych.

"Drodzy bracia i siostry!

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Marsz dla Życia i Rodziny

2022-05-16 06:13

[ TEMATY ]

Marsz Życia i Rodziny

Paweł Wysoki

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, na ulice miasta wyszli uczestnicy radosnej manifestacji. Przemierzając drogę od Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II do archikatedry, w niedzielne popołudnie, 15 maja, głosili prawdę, że każde życie jest święte, a rodzina jest bezcenną wartością.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję