Reklama

Niedziela Częstochowska

Dekanalne dni chorych

We wrześniu odbędą się dekanalne dni chorych. W tym roku wyznaczono 7 miejsc, do których będą pielgrzymować wierni.

[ TEMATY ]

archidiecezja częstochowska

Dekanalne dni chorych

Maciej Orman/Niedziela

Światowy Dzień Chorego. Błogosławieństwo lurdzkie, kościół św. Wojciecha w Częstochowie, 11 lutego 2020

Światowy Dzień Chorego. Błogosławieństwo lurdzkie, kościół św. Wojciecha w Częstochowie, 11 lutego 2020

REGION CZĘSTOCHOWSKI

Bazylika archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie, 20 września, godz. 11. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: św. Antoniego, św. Józefa, św. Zygmunta w Częstochowie; blachowieński, kłobucki, olsztyński i porajski.

Kościół św. Wojciecha BM w Częstochowie, 22 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: NMP Jasnogórskiej, świętokrzyski, św. Wojciecha w Częstochowie; miedźnowski, mstowski, mykanowski i truskolaski.

Reklama

REGION RADOMSZCZAŃSKI

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Gidlach, 17 września, godz. 12. Przewodniczy abp Wacław Depo. Pielgrzymują dekanaty: św. Lamberta, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku; brzeźnicki, gidelski, kłomnicki i pajęczański.

Kościół Nawiedzenia NMP w Rozprzy, 17 września, godz. 16. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: gorzkowicki, kodrąbski, rozprzański i sulmierzycki.

REGION WIELUŃSKI

Sanktuarium Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszce, 29 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: działoszyński, krzepicki, mokrski i praszkowski.

Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu, 21 września, godz. 11. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: NMP Pocieszenia, św. Wojciecha BM w Wieluniu oraz osjakowski.

REGION ZAWIERCIAŃSKI

Sanktuarium NMP w Żarkach-Leśniowie, 15 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: koziegłowski, myszkowski, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, NMP Królowej Polski w Zawierciu i żarecki.

2021-09-08 15:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kocham Kościół, a Ty?

[ TEMATY ]

młodzież

archidiecezja częstochowska

facebook.com/ArchiCzest

Najnowsza inicjatywa prosto z archidiecezji częstochowskiej, w którą włączyła się młodzież. Dołącz i Ty!

Wszystkie młodzieżowe wspólnoty Archidiecezji Częstochowskiej wspólnie ruszają z inicjatywą #KochamKościół. Akcja polega na pozytywnym przekazie treści o Kościele, powrocie młodych do pierwszych chwil przy Bogu w Kościele, do odnowienia relacji i uświadomienia sobie, że nawet jeśli dziś z czymś się nie zgadzają, czy czegoś nie rozumieją - to jednak kochają Kościół i nie chcą z niego tak szybko odchodzić!

CZYTAJ DALEJ

Czy możliwy jest dialog chrześcijan z muzułmanami?

2022-08-09 12:38

Niedziela Ogólnopolska 33/2022, str. 16

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Jasmin Merdan/Fotolia.com

Pytanie czytelnika:
Czy możliwy jest dialog chrześcijan z muzułmanami?

CZYTAJ DALEJ

Kustosz z Rokitna nowym proboszczem zielonogórskiej konkatedry

2022-08-16 13:33

[ TEMATY ]

konkatedra

Zielona Góra

Rokitno

ks. Piotr Bortnik

Kamil Krasowski

Kapłan obejmie zielonogórską konkatedrę po pięciu latach posługi w Rokitnie

Kapłan obejmie zielonogórską konkatedrę po pięciu latach posługi w Rokitnie

Ks. kan. Piotr Bortnik obejmie jako proboszcz zielonogórską konkatedrę pw. św. Jadwigi Śląskiej.

O takiej decyzji poinformował pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński podczas wczorajszych diecezjalnych uroczystości dożynkowych w Rokitnie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję