Reklama

Kościół

Góra Krzyża: modlitwa w intencji ustania epidemii

W najbliższą niedzielę, 19 września, wierni diecezji kaliskiej zgromadzą się wokół Krzyża Jubileuszowego, aby modlić się o ustanie pandemii. Modlitwie przewodniczyć będzie biskup kaliski Damian Bryl.

Od ponad 20 lat we wrześniu, po święcie Podwyższenia Krzyża Świętego, na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski – Kobylej Górze – przy Krzyżu Jubileuszowym gromadzą się wierni, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem biskupa.

- Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii pragniemy stanąć jako pielgrzymi u stóp Chrystusowego Krzyża, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość, prosić za wszystkich chorych na COVID-19 oraz za całą służbę zdrowia zaangażowaną w walkę z epidemią. Pragniemy aby to spotkanie było wyrazem naszej solidarności i braterskiej miłości chrześcijańskiej – mówi bp Damian Bryl, który zachęca diecezjan do wspólnej modlitwy w tej intencji.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 czuwaniem modlitewnym przy relikwiach Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą o ustanie pandemii, za osoby chore i zmarłe na skutek COVID-19 oraz za wszystkie służby medyczne zaangażowane w walkę z epidemią.

O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

2021-09-13 19:55

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

15-lecie krzyża w Sejmie

Dnia 19 października br. minęło 15 lat od zawieszenia w sali plenarnej Sejmu RP krzyża ofiarowanego przez klasztor Paulinów z Jasnej Góry. Z tej okazji została odprawiona w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze Msza św., na którą zostali zaproszeni polscy parlamentarzyści - posłowie i senatorowie - którzy zasiadali i zasiadają w parlamencie od roku 1989. Mszy św. przewodniczył ks. inf. Ireneusz Skubiś, a w koncelebrze był m.in. ks. Kazimierz Kurek, salezjanin, jeden z inicjatorów zawieszenia krzyża w Sejmie. Po Mszy św. w auli tygodnika „Niedziela” odbyło się spotkanie wspomnieniowe, połączone z prezentacją książki zawierającej konferencje abp. Stanisława Nowaka głoszone do polskich parlamentarzystów w ramach dorocznych pielgrzymek posłów i senatorów na Jasną Górę w uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Książka wydana przez Bibliotekę „Niedzieli” jest zatytułowana „Głos z Jasnej Góry do parlamentarzystów polskich”.

CZYTAJ DALEJ

Bóg jest miłosierny i przebacza. Co zatem oznacza kara Boża?

Niedziela Ogólnopolska 48/2020, str. VII

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika:
Wiem, że Bóg jest miłosierny i przebacza. Co zatem oznacza kara Boża?

CZYTAJ DALEJ

Matera: papież odwiedził jadłodajnię dla ubogich

2022-09-25 13:58

[ TEMATY ]

Franciszek

Vatican Media

Papież Franciszek odwiedził w Materze jadlodajnię dla ubogich Mensa della Fraternità (Stołówka Braterstwa) im. Ks. Giovanniego Mele. Spotkał się z jej personelem i poświęcił tę nowo powstałą placówkę.

Ojciec Święty przyjechał do stołówki po zakończeniu Mszy św. wieńczącej włoski Krajowy Kongres Eucharystyczny. Jadłodajnia jest jednym z dzieł-symboli kongresowych. Stworzyła ją Fundacja im. Giuseppe Tamburrino.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję