Reklama

Na czasie

Karty wstępu na spotkanie z Ojcem Świętym

Można już odbierać bilety na spotkanie z Ojcem Świętym, które będzie miało miejsce 18 sierpnia na krakowskich błoniach. Nasze diecezja otrzymała ok. 8 tys. wejściówek. Odebrała je 29 lipca s. Tadea z Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Karty wstępu można odbierać w Kurii, codziennie, od wtorku do soboty, w godz. 8.30-13.30. Oprócz rzeszy wiernych z naszej diecezji w spotkaniu z Ojcem Świętym weźmie udział ośmiu kapłanów. Są to: ks. Tadeusz Stokowski, ks. Ireneusz Faba, ks. Józef Lenda, ks. Jerzy Witek, ks. Mieczysław Miarka, ks. Janusz Kania, ks. Mirosław Tosza, ks. Janusz Grela. Będą spowiadać i udzielać Komunii św. Jak zapewnili organizatorzy, kapłani rozdający Komunię św. w sektorze "0" będą posiadali identyfikatory, wydane przez Biuro Ochrony Rządu. Należy pamiętać, że identyfikator jest ważny z dowodem osobistym, dlatego należy zabrać powyższy dokument. Kapłani udzielający Komunii św. powinni przywieźć ze sobą komżę z białego materiału. Dla księży rozdających Komunię będą przygotowane naczynia z Najświętszym Sakramentem. Nie muszą więc przywozić ze sobą puszek. Do odpowiednich sektorów kapłani rozdający Komunię zostaną zaprowadzeni przez ceremoniarzy. Do sektorów będzie można wchodzić od godz. 8.00. Pielgrzymi powinni zaopatrzyć się, w zależności od pogody, w odpowiedni strój, przyda się na pewno płaszcz ortalionowy, dla starszych osób przenośne krzesło. Trzeba będzie wziąć też coś do ochrony przed słońcem lub deszczem - parasol, nakrycie głowy. Nie zaszkodzi mieć przy sobie sok czy wodę mineralną i kanapki. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów będą czuwać służby medyczne, ale mamy nadzieję, że nie będą musiały interweniować zbyt często.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pogrzeb kapłana w Janowicach Wielkich

2022-12-06 14:56

[ TEMATY ]

pogrzeb kapłana

Janowice Wielkie

ks. Piotr Suska

ks. Piotr Nowosielski

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 grudnia 2022 r., rozeszła się w diecezji wieść, o śmierci ks. Piotra Suski, proboszcza parafii w Janowicach Wielkich i Radomierzu. Ks. Piotr, został odwołany do wieczności w 46. roku życia i 21. roku kapłaństwa. Zmarł w szpitalu w Jeleniej Górze.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich, 5 grudnia, pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, w gronie prawie 50. koncelebransów, rodziny i bardzo licznego udziału wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Lasy Państwowe odpierają zarzuty posłanek KO dot. konkursu "Drewno jest z lasu"

2022-12-06 18:35

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego surowca, był otwarty dla wszystkich i miał obiektywne kryteria - brzmi wtorkowe oświadczenie Lasów Państwowych. Wcześniej posłanki KO poinformowały o zawiadomieniu prokuratury w związku z tym konkursem.

"Lasy Państwowe od zawsze, na różne sposoby, wspierają lokalne społeczności w całej Polsce, m.in. organizując konkursy. Lasy Państwowe protestują przeciwko próbom upolitycznienia społecznej działalności leśników, a zwłaszcza podawania nieprawdziwych informacji, które mają celowo wprowadzać w błąd opinię publiczną" - brzmi oświadczenie LP, opublikowane na stronie Lasów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję