Reklama

X Ogólnopolski Festiwal Piosenki

Jarosław Nieradka

Po raz trzeci w zielonogórskim amfiteatrze zabrzmi hejnał rozpoczynający Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Pokój i Dobro". W dniach 22-25 sierpnia do miasta przyjedzie młodzież z całego kraju, by uczestniczyć w spotkaniach, wspólnie się modlić i bawić na dwóch koncertach.

Festiwal "Pokój i Dobro" osiadł w Zielonej Górze po kilkuletniej wędrówce - przybył tu w 2000 r. razem z franciszkanami, którzy objęli nowo utworzoną parafię. Zanim to nastąpiło konkurs piosenki i spotkanie młodzieży odbywały się w Miliczu, następnie w Rychwałdzie i Żywcu. Jak mówią franciszkanie, festiwal jest spotkaniem młodych chrześcijańskich twórców oraz ludzi dobrej woli, którzy poprzez imprezy kulturalne pragną przekazywać orędzie Ewangelii w duchu św. Franciszka z Asyżu. W ten sposób uczestnicy festiwalu głoszą prawdy o Bogu i człowieku oraz idee powszechnego dobra i pokoju. O dobrym przyjęciu takiej formy ewangelizacji świadczy fakt, że festiwal w tym roku odbywa się już po raz dziesiąty i cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno młodzieży, która tu przyjeżdża, jak i zielonogórzan.

X Festiwal "Pokój i Dobro" rozpocznie się w czwartek, 22 sierpnia o godz. 18.00 Mszą św. w kaplicy ojców franciszkanów przy ul. Kilińskiego. W piątek i sobotę uczestnicy będą brać udział w spotkaniach i konferencjach, których tematem przewodnim w tym roku jest rodzina jako wartość oraz jej zagrożenia. Oprócz dyskusji na temat Uzależnienie w moim domu czy Poradnia rodzinna: po co i dla kogo?, młodzież wysłucha też świadectw.

Po południu odbędą się koncerty - piątkowy wieczór w amfiteatrze otworzy konkurs piosenki, do którego zakwalifikowanych zostało 8 zespołów i 3 solistów, m.in. z Gliwic, Szczecina oraz Białegostoku. Zieloną Górę będzie reprezentować zespół "The Fruit of the Light", który tworzą absolwenci Liceum Katolickiego. Jako gwiazdy wystąpią: folkowy zespół "40+30/70" oraz Eleni. Koncert zakończy się marszem pokoju z amfiteatru do centrum miasta, który poprowadzi bp Józef Zawitkowski, a śpiewem ubogaci Antonina Krzysztoń. Następnego dnia, w sobotę 24 sierpnia, na koncercie galowym zaśpiewają laureaci konkursu piosenki oraz Jacek Dewódzki i zespół Good Religion; na deskach estrady wystąpi również Kabaret "Hi-Fi". Niewątpliwą atrakcją będzie również autorski spektakl przygotowany przez Teatr A - Manufaktura, czyli sceniczna adaptacja starotestamentowej Księgi Jonasza - musical Jonasz. X Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Pokój i Dobro" zakończy się w niedzielę 25 sierpnia Eucharystią.

Patronat nad przedsięwzięciem objął ordynariusz zielonogórsko-gorzowski bp Adam Dyczkowski oraz poseł Józef Zych. Organizatorzy - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Promocji Kultury Chrześcijańskiej "Pokój i Dobro", ojcowie franciszkanie oraz parafia św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze - zapraszają do uczestnictwa w festiwalu wszystkich, którzy chcą wziąć udział w dziele ewangelizacji i dzielić się Bożą radością z innymi.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Mikołaj biskup, wyznawca

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

pl.wikipedia.org

Czy wiesz, że...

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Skromniejsza zbiórka żywności

2022-12-06 15:55

archiwum Caritas AK

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

    W prawie 60 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej w piątek i sobotę 2 i 3 grudnia odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas.

    Przeprowadzali ją wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Zespołów Charytatywnych przy pomocy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję