Reklama

Aspekty

Słubice. Zaśpiewajmy Niepodległej

Już po raz kolejny w sali audiowizualnej słubickiej parafii pw. Ducha Świętego 10 listopada spotkała się grupa osób pragnąca śpiewem przywitać rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości.

[ TEMATY ]

Słubice

Narodowe Święto Niepodległości

Michał Sobociński

W rodzinnej atmosferze wraz z proboszczem ks. kan. Robertem Węglewskim uczestnicy śpiewali pieśni legionowe i wojskowe z okresu międzywojennego. Spotkanie rozpoczęto modlitwą w intencji Ojczyzny oraz służb mundurowych chroniących granicy państwowej. Przy herbatce i ciasteczkach przypominali sobie utwory, które od lat w wigilię święta narodowego rozbrzmiewały w słubickim domu parafialnym. Były także tak zwane „premiery”, które rozbawiły uczestników, wprowadzając ich w radosne świętowanie. Podczas rozmów biesiadujący zwrócili uwagę na radosny charakter świętowania 11. listopada, którego dzień po 123. latach zniewolenia stał się dla Polaków symbolem długo oczekiwanej wolności. Spotkanie zakończono odśpiewaniem hymnu „Boże coś Polskę”. I w tak doniosłej atmosferze udali się z radosnymi sercami do swych domów by nazajutrz uczcić tą ważną datę w kalendarzu polskiego patrioty.

2021-11-11 13:44

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słubice. Ks. Marcin Majewski z Medalem Pro Patria

[ TEMATY ]

Słubice

Pro Patria

Foto: powiatslubicki.pl/ Wojciech Obremski

Ks. ppor. Marcin Majewski odebrał medal 21 grudnia podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu.

Ks. ppor. Marcin Majewski odebrał medal 21 grudnia podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu.

Ks. ppor. Marcin Majewski został odznaczony Medalem Pro Patria.

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na wniosek starosty słubickiego Leszka Bajona przyznał ks. ppor. Marcinowi Majewskiemu, organizatorowi wielu uroczystości o charakterze religijno-patriotycznym oraz Michałowi Sobocińskiemu, wieloletniemu społecznikowi, organizatorowi Słubickiego Panteonu Pamięci Żołnierza Polskiego medale Pro Patria. To wyjątkowe odznaczenie jest wręczane osobom szczególnie zasłużonym w kultywowanie pamięci o walce o niepodległość ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2023-02-01 12:11

[ TEMATY ]

opłatek

Krakow

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Arcybiskup Marek Jędraszewski

Arcybiskup Marek Jędraszewski

- Chcę podkreślić odpowiedzialność, która spoczywa na człowieku, za to wielkie dobro jakim jest świat. Pan Bóg stawiając człowieka na szczycie stworzeń nie upoważnił go do tego, by świat niszczył i rujnował, ale powołał go, by w Jego imię opiekował się światem i o niego się troszczył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego pszczelarzy, sadowników i leśników.

W czasie Mszy św., odprawionej przed opłatkiem, homilię wygłosił kapelan Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie, ks. Wiesław Popielarczyk. Podkreślił, że należy zaufać Bogu, by móc pokonywać codzienne trudności. Zauważył, że leśnicy są niezwykłą grupą osób, troszczących się o polskie lasy, by przynosiły pożytek. Pszczelarze przypominają, by dbać o środowisko i aby ludzie znali podstawowe prawdy związane z jego ochroną. – Jesteśmy tu, by dać świadectwo naszej wiary, ufności Bogu, by nabrać siły, odwagi – podkreślił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję