Reklama

Niedziela Wrocławska

Paczka dla Lwowiaka już w drodze. Pierwsza paczka!

Spod Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej wyruszyła dziś ciężarówka z tradycyjną Paczką dla Lwowiaka, która dotrze do Lwowa i okolic. To już ósma edycja tej szlachetnej inicjatywy, mającej wesprzeć potrzebujące rodziny materialnie, ale i duchowo. By wiedziały one, że - jesteśmy, myślimy, pamiętamy. Akcja z roku na rok zyskuje na popularności. Do tego stopnia, że w drugiej połowie grudnia na Ukrainę odjedzie kolejny transport!

materiał prasowy

- Centrum Historii Zajezdnia to miejsce, w którym Solidarność się rodziła, ale też w którym solidarność staramy się uprawiać – zauważa Marek Mutor, dyrektor tamtejszego Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Te starania wrocławian przeszły w tym roku oczekiwania organizatorów „Paczki dla Lwowiaka”.

Reklama

Żywność trwała, artykuły higieniczne, produkty do dezynfekcji, środki czystości, maści przeciwodleżynowe, ale też zabawki, pieluchy czy środki higieniczne dla małych dzieci – tego typu artykuły można, a nawet trzeba było dostarczać do wczoraj, do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184. Tam właśnie były gromadzone, by dziś udać się w podróż do Lwowa i okolic. By wsparły tamtejszą ludność, m.in. naszych rodaków.

Dary zostaną przekazane m.in. dzieciom z Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, podopiecznym Domu Miłosierdzia dla Seniorów w Brzuchowicach oraz innym potrzebującym.

- Dziękuję wszystkim, którzy rokrocznie angażują się w tę piękną akcję. I wszystkim darczyńcom. Dzięki Wam liczba zebranych darów rośnie z roku na rok. Jak mówi Kazimierz Pabisiak, kiedyś zawoził je niewielki bus, a dziś potężna i wypełniona po brzegi ciężarówka – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, który patronuje wydarzeniu.

Reklama

Paczki tradycyjnie pakowała młodzież z VIII L.O. im. Bolesława Krzywoustego, m.in. pod czujnym okiem radnego Jarosława Krauzego. – Dary wciąż są gromadzone, dlatego w drugiej połowie grudnia odjedzie do Lwowa, po raz pierwszy w historii akcji, dodatkowy transport. To będzie wysyłka z serca – podkreśla Jarosław Krauze.

- Mamy też uzbieraną pokaźną sumę pieniędzy, około 20 tysięcy złotych. To rekord, a trzeba pamiętać, że darowizny finansowe będą zbierane aż do 20 grudnia – przypomina Kazimierz Pabisiak, członek Rady Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi, rokrocznie organizującej Paczkę. Poniżej dane potrzebne do dokonania wpłaty:

Nr konta 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504

Fundacja Św. Jadwigi, pl. Staszica 4, 50-221 Wrocław

- Ja też kiedyś, w latach 80., dostałem podobną paczkę. Znajdowały się w niej rzeczy fajne, wtedy dla nas nieosiągalne. Ale nie musiałem nawet zaglądać do środka, żeby się wzruszyć. Mamy wspaniałą, empatyczną młodzież, nauczycieli i rodziców, którzy teraz wspierają innych. Tylko za mało o tym mówimy – dodaje Kazimierz Pabisiak.

Przed rokiem, w ramach siódmej edycji akcji, udało się zebrać kwotę 18 602,87 zł.

Za projektem, poza Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundacją im. św. Jadwigi, stoją Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Centrum Historii Zajezdnia, Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, Urząd Miejski Wrocławia, 1 KS Ślęza Wrocław oraz Straż Miejska, która tradycyjnie brała czynny udział w gromadzeniu darów.

2021-12-03 13:51

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brewiarz - skąd ta modlitwa i czy także dla świeckich?

2022-01-25 09:27

Bożena Sztajner/Niedziela

Czy także świeccy katolicy mogą odmawiać Brewiarz, zwany także Liturgią Godzin? Skąd wziął się zwyczaj tej modlitwy i dlaczego nazywa się ją modlitwą Kościoła?

W ciągu wieków różnie nazywano oficjalną i publiczną modlitwę Kościoła: najczęściej „brewiarz”, rzadziej officium divinum (służba Boża). Nazwy te występują jeszcze w Konstytucji o liturgii, ogłoszonej przez Sobór Watykański II. Nie wyrażają one jednak w sposób dostateczny istotnego sensu tej modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Brutalny napad na kierowcę furgonetki Fundacji Pro- Prawo do życia

2022-01-26 20:37

[ TEMATY ]

życie

aborcja

Fundacja Pro – Prawo do Życia

prawo do życia

materiał prasowy

Doszło do kolejnego, bardzo groźnego ataku na kierowcę samochodu antyaborcyjnego Fundacji Pro-Prawo-do życia. Pojazd jeździł po Warszawie i informował mieszkańców o działaniu w dalszym ciągu bezkarnych przestępców aborcyjnych, handlujących nielegalnymi pigułkami poronnymi.

Kiedy samochód zatrzymał się na światłach w dzielnicy Wilanów, nagle podbiegł do niego mężczyzna. Napastnik najpierw rzucił ciężkim przedmiotem w auto, a później otworzył drzwi i zaczął szarpać i ciągnąć za ubranie kierowcę samochodu. Uderzył go również dwukrotnie drzwiami i uszkodził jego telefon. Zdarzenie można zobaczyć na nagraniu, które udostępniamy.

CZYTAJ DALEJ

Osadzeni bliżej Boga

2022-01-26 20:04

[ TEMATY ]

więzienie

resocjalizacja

zakład karny

Adobe Stock

Więzienie nie tylko służy odbyciu kary przez osadzonego, lecz również może stać się miejscem, które zbliży do Pana Boga.

Tak się stało w przypadku 20-letniego więźnia Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie, który w okresie świątecznym podczas Mszy św. przystąpił do pierwszej Komunii św. Do tego dnia przygotowywał się znacznie wcześniej pod opieką księdza kapelana tej jednostki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję