Reklama

Niedziela Kielecka

Odkrywają swoją drogę

Rozmawiali o swoim miejscu w życiu, o Bożym głosie w sercu, modlili się i uczyli – i choć krótko, bo tylko przez trzy dni, ale na tyle, by umocnić się na drodze ku kapłaństwu. W ramach weekendu powołaniowego „Zostań klerykiem na weekend” w kieleckim Seminarium spotkało się 17. uczniów i studentów, od 26 do 28 listopada. Popularny projekt służy rozeznaniu powołania u młodych mężczyzn.

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

powołania

WSD Kielce

Agnieszka Dziarmaga

Kieleckie Seminarium ma na swym koncie kilkanaście edycji tego wydarzenia, wzięło w nim udział co najmniej kilkaset osób. Te spotkania niekiedy skutkują rozpoczęciem studiów i formacji w WSD – jest kilkanaście takich przypadków. – Ja sam byłam uczestnikiem „weekendu” i mógłbym teraz na spokojnie wskazać co najmniej pięciu obecnych alumnów, którzy brali w nim udział – mówi al. Mateusz Smolarczyk, odpowiedzialny w tym roku za organizację.

Uczestnicy przyjechali z różnych parafii diecezji, kieleckiej m.in. z Kielc, Grzymałkowa, Łukowej, Jędrzejowa, Skorzeszyc, Włoszczowy, a nawet z archidiecezji łódzkiej. Mogli doświadczyć życia studenta WSD, włączając się w codzienność klerycką, uczestnicząc w modlitwach, spotkaniach z księżmi profesorami, wykładach, czy w sprzątaniu.

Więcej w papierowym wydaniu Niedzieli Kieleckiej - 19.12.2021.

2021-12-16 09:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nagląca misja uczniów Jezusa

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Koinonia Świętego Pawła

Katarzyna Dobrowolska

Wspólnota Koinonia Świętego Pawła dziękowała za dar wiary i powołania w święto Nawrócenia Pawła Apostoła. Z braćmi i siostrami modlił się w czasie Eucharystii biskup Jan Piotrowski, który przeżywał w tym dniu ósmą rocznicę sakry biskupiej, oraz kapłani kieleckich parafii.

W homilii Biskup zachęcał zebranych do odważnego głoszenia Ewangelii, mimo niechęci świata do słuchania Słowa Bożego, ponieważ jak przekonywał „niesie ona zawsze wiosnę duchowej odnowy” .

CZYTAJ DALEJ

Sukces ministra Ziobry w uruchomieniu elektronicznego dozoru skazanych

2023-01-31 17:35

[ TEMATY ]

sukces

skazany

Zbigniew Ziobro

PAP/Paweł Supernak

- Dzięki przepisom przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości coraz więcej skazanych odbywa kary poza więzieniami, w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE). Rozszerzamy działanie tego skutecznego systemu. Jego maksymalna dobowa pojemność wzrośnie do 10 tys. miejsc – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszej (31 stycznia br.) konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że system przeznaczony jest dla tych, którzy nie są sprawcami najcięższych przestępstw, nie są mocno zdemoralizowani, lecz popełnili w życiu błąd, który mają szansę naprawić.

CZYTAJ DALEJ

Podzielili się miłością. Koncert dla cieszyńskiego hospicjum

2023-01-31 20:59

[ TEMATY ]

hospicjum

koncert kolęd

Mariusz Jaszczurowski

Podziękowania dla chóru Gorol z Jabłonkowa.

Podziękowania dla chóru Gorol z Jabłonkowa.

Zespoły kolędowały dla hospicjum.

W kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie odbył się Koncert Kolęd, który miał charakter charytatywny. Zespół Regionalny Istebna oraz Chór Gorol z Jabłonkowa zaśpiewały na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję