Reklama

Wiadomości

Konferencja prasowa "Człowiek człowiekowi darem jest"

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli Redakcji do udziału w konferencji prasowej dedykowanej tematyce senioralnej "Człowiek człowiekowi darem jest".

[ TEMATY ]

zaproszenia

Adobe.Stock.pl

Angażowanie się w wspieranie, niesienie pomocy na rzecz osób starszych, seniorów stanowi ważną przestrzeń życia społecznego i relacji międzyludzkich. W powyższym zakresie rośnie wrażliwość i świadomość społeczna potrzeby troski o osoby starsze. Angażowanie się różnych osób w taką aktywność, także coraz większej grupy młodzieży, zasługuje na uznanie i promowanie takich postaw.

21 GRUDNIA 2021 R., GODZ. 10.00

Podziel się cytatem

Konferencję prasową moderuje: redaktor Marek Staroń – Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA

UCZESTNICY:

Podziel się cytatem

Reklama

1. Stanisław Szwed - Sekretarz Stanu MRiPS – słowo wprowadzające w konferencję.

2. bp. Tadeusz Lityński – „Człowiek człowiekowi darem jest”.

3. Elżbieta Rafalska – Europoseł – „Polityka senioralna – kierunki działań w Unii Europejskiej”.

4. Władysław Dajczak - Wojewoda Lubuski – „Rola podmiotów rządowych i samorządowych w regionach w aspekcie polityki senioralnej”.

5. prof. Marian Miłek – Senior, członek komitetu honorowego projektu „Senioralne Lubuskie” – „Potrzeba integracji międzypokoleniowej”.

6. KSM - przedstawiciel młodzieży – „Młodzi a seniorzy”.

7. ks. Zbigniew Kucharski - Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA – „Rozwój wrażliwości społecznej w aspekcie seniorów”.

8. Mariusz Książek - Fundacja Instytut Mediów, Tygodnik Katolicki Niedziela – „Troska o seniorów realizacją miłości bliźniego”.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione ciekawe przykłady inicjatyw i projektów realizowanych na rzecz seniorów.

Podziel się cytatem

Dla dziennikarzy będą przygotowane materiały pokonferencyjne.

[zdjecie id="120563"][/zdjecie]
2021-12-20 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: XIX Święto Muzyki

W dniach 18-26 listopada odbędzie się 19. edycja Święta Muzyki. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: zamachy terrorystyczne w dwóch kościołach

2023-01-26 14:03

Adobe Stock

Co najmniej jedna osoba zginęła a cztery odniosły rany w wyniku zamachów na dwa kościoły w portowym mieście Algeciras na południu Hiszpanii. 25 stycznia rano mężczyzna, określany jako YK i ubrany w tzw. dżellabę, czyli rodzaj tuniki, noszonej przez mieszkańców Maghrebu (Afryki Północno-Zachodniej), zabił maczetą zakrystianina i ciężko ranił cztery inne osoby, m.in. księdza, który próbował powstrzymać napastnika. Z doniesień prasowych wynika, że policja zatrzymała go i obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Według jednego z księży agresor wszedł najpierw do kościoła św. Izydora, w którym zranił jedną osobę. Następnie udał się do parafii na Plaza de la Palma [obie świątynie znajdują się w centrum miasta] i tam, jeszcze na ulicy zabił zakrystianina, pozostawiając go martwego na ziemi, po czym ranił kilka innych osób.

CZYTAJ DALEJ

Bp Jan Piotrowski powołał szkołę dla katechistów

2023-01-26 17:45

[ TEMATY ]

bp Jan Piotrowski

Kielce

katechista

flickr.com/episkopatnews

Bp Jan Piotrowski

Bp Jan Piotrowski

Bp Jan Piotrowski we wspomnienie Narodzenia św. Pawła Apostoła odprawił Mszę św. w Koinonii św. Pawła w Kielcach, inaugurując podczas tej uroczystości szkolę dla katechistów. Będzie ją prowadziło Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła”.

– Papież Franciszek ustanowił posługę świeckiego katechisty, jako trwały element instytucjonalny. Nasz biskup bierze ten dar i składa go diecezji, aby byli tu katechiści i słowo Boże było głoszone – mówił ks. Marian Królikowski, przełożony generalny wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję