Reklama

Franciszek

Papież do biznesmenów: wzywam was do podjęcia konkretnych zobowiązań

Papież Franciszek skierował list do uczestników spotkania zorganizowanego przez watykańską Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, które odbyło się wczoraj w Pałacu Laterańskim. Wzięli w nim udział przedstawiciele Watykanu, Papieskiej Akademii Nauk oraz ekonomiści i biznesmeni. Sympozjum odbyło się pod hasłem „Przygotowanie na przyszłość”, a jego celem była refleksja nad metodami budowania zrównoważonej i przyjaznej człowiekowi gospodarki.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Franciszek zaznacza, że w ciągu dwóch lat pandemii nie tylko przegapiliśmy jako ludzkość wiele okazji do zmiany naszego podejścia, ale popełniliśmy nowe niesprawiedliwości i stworzyliśmy kolejne nierówności. „Brakuje troski o nasz wspólny dom, kuleje dystrybucja szczepionek, rośnie głód, ubóstwo i handel bronią” – wylicza papież i zaznacza, że to głównie na świecie biznesu i finansów spoczywa odpowiedzialność za zmianę tego kierunku i ciężar poszukiwania kreatywnych rozwiązań.

Reklama

Zachęca uczestników spotkania do unikania pustosłowia, które wyraża się w deklarowaniu dobrych intencji i przypominaniu wzniosłych zasad. „Wzywam was do podjęcia konkretnych zobowiązań. Zróbcie to, co do was należy, aby biznes i finanse służyły ludziom i naszej planecie. Niech miernikiem sukcesu nie będzie zysk i ekspansja, ale liczba osób, które dzięki wam wyjdą ze skrajnego ubóstwa i znajdą godną pracę” – czytamy w liście.

Franciszek kończy przesłanie retorycznym pytaniem: „Czy rzeczywiście tak trudno jest zapewnić każdemu warunki do tego, by swoją pracą pomagał zmieniać świat?” I dodaje: „bardzo bym chciał, aby wszyscy wzięli na siebie odpowiedzialność za przygotowanie lepszej przyszłości!”.

2022-01-13 15:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek do Polaków: polecajmy Jezusowi Miłosiernemu Kościół i świat

[ TEMATY ]

audiencja

papież Franciszek

źródło: vaticannews.va

„Z ufnością módlmy się do Jezusa Miłosiernego za Kościół i za całą ludzkość, szczególnie za tych, którzy cierpią w tym trudnym czasie” – zachęcił Ojciec Święty wiernych języka polskiego podczas dzisiejszej audiencji ogólnej transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

CZYTAJ DALEJ

Katolicki prezent na Dzień Mamy - lista pomysłów

2022-05-24 13:27

[ TEMATY ]

mama

Adobe Stock

Dzień Mamy to idealny moment na zrobienie prezentu i podziękowanie naszym mamom za trud jaki wkładają w nasze wychowanie. Najlepsze co możemy im dać to duchowe prezenty, których mamy całkiem pod dostatkiem.

Do mamy za mamy

CZYTAJ DALEJ

Koncert Miastu i Światu

2022-05-24 20:18

[ TEMATY ]

koncert

Mat.prasowy

W niedzielę 12 czerwca o godz. 19.00 na pl. Zamkowym w Warszawie odbędzie się Koncert Miastu i Światu - otwarte muzyczne spotkanie nawiązujące do nauczania św. Jana Pawła II dotyczącego wolności, dialogu i solidarności, zwłaszcza w kontekście jego pięciokrotnej obecności w Warszawie. Ponad 100-osobowy zespół wykonawczy poprowadzą kompozytorzy: Hubert Kowalski, Leopold “Poldek” Twardowski oraz Piotr Pałka.

Wydarzenie będzie muzycznym dziękczynieniem za wolność i inspirowane papieskim przesłaniem pokojowe przemiany w Polsce i Europie, a jednocześnie kontynuacją papieskiej modlitwy o Ducha Świętego i dar pokoju, szczególnie w jedności z naszymi Siostrami i Braćmi na Ukrainie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję