Reklama

Aspekty

To był strzał w dziesiątkę

Przyjaciele Paradyża z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach w miesiącu grudniu ubiegłego roku zorganizowali konkurs plastyczny pn. „Rodzinne Betlejem”, którego rozstrzygnięcie wraz z wręczeniem nagród, miało miejsce w połowie lutego.

[ TEMATY ]

Słubice

Archiwum autora

Organizatorzy postawili przed uczestnikami zadanie wykonania szopki betlejemskiej siłami rodziny. Celem konkursu było m. in. podkreślenie i umocnienie więzi rodzinnej przez realizowanie wspólnego projektu jako przedsięwzięcia akcentującego zbliżające się Boże Narodzenie oraz kształtowanie postaw, promowanie wartości wspólnoty w Roku Rodziny. Organizatorzy zaskoczeni byli pozytywną reakcją słubickich uczniów a także ich rówieśników z innych miast naszej diecezji. Dzięki kreatywności uczestników komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem oceny prac, które zostały wykonane przez wielopokoleniową rodzinną drużynę. I to była jedna z najważniejszych intencji organizatorów - rozwijanie zdolności twórczych, połączonych z integracją w dążeniu do wspólnego celu – przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Dzięki wykonanym pracom został wzbogacony świąteczny wystrój słubickiego kościoła. W dniu 10.02. br dokonano podsumowania konkursu. Komisja potwierdzając wysoką jakość wykonanych szopek stwierdziła, że wszystkie zasługują na wyróżnienie. 1. miejsce zajęła Amelia Gronowska, Słubice, 2. miejsce - Zuzanna Żywiczka, Słubice, 3. miejsce - Zuzanna Szpiganowicz, Deszczno, wyróżnienie otrzymali - Julia i Kacper Rękawieccy, Słubice. Wręczenia nagród dla rodzinnych drużyn dokonał proboszcz parafii ks. Andrzej Wawrzysiuk wraz z ks. Marcinem Krechowiczem. Ksiądz Proboszcz podsumowując konkurs zwrócił uwagę jak kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz dorosłych poprzez wspólne wypracowanie koncepcji, planowanie i realizacje wykonania pracy plastycznej są ważne dla kształtowania prawidłowych relacji w rodzinie.

2022-02-15 11:16

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup objął patronatem słubicki Panteon Pamięci Żołnierza Polskiego

[ TEMATY ]

Słubice

Panteon Pamięci Żołnierza Polskiego

Kamil Krasowski

Biskup złożył do Panteonu Pamięci ziemię z Polskiego Cmentarza Wojennego na Monte Cassino

Biskup złożył do Panteonu Pamięci ziemię z Polskiego Cmentarza Wojennego na Monte Cassino

W 77. rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Cassino podczas uroczystości w kościele Ducha Świętego w Słubicach do słubickiego Panteonu Pamięci Żołnierza Polskiego bp Tadeusz Lityński złożył ziemię z mogił gen. broni Władysława Andersa (dowódcy 2 Polskiego Korpusu) i starszego ułana Franciszka Kasztelana z 15 Pułku Ułanów Poznańskich, który poległ 18 maja w ostatnim dniu bitwy pod Monte Cassino.

W uroczystościach wziął udział sztandar, a także posterunek honorowy przy panteonie z 15. batalionu Ułanów Poznańskich im. gen. broni Władysława Andersa z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego z Międzyrzecza. Batalion dziedziczy barwy i tradycje 15. Pułku Ułanów Poznańskich, przedwojennego i odtworzonego w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, jednostki biorącej między innymi w walkach o zdobycie Monte Cassino.

CZYTAJ DALEJ

Sól, światło i miasto na górze – Co zrobić by życie było pełne smaku, nadziei i Boga?

2023-02-04 12:13

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

V Niedziela zwykła, Rok A
5 lutego 2023
Ewangelia: Mt 5,13-16 Zobacz www.niezbednik.niedziela.pl

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję