Reklama

Polska

Biskup polowy odwiedził żołnierzy i funkcjonariuszy na granicy z Białorusią

Biskup polowy Wiesław Lechowicz odwiedził wczoraj żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy z Białorusią. Bp. Lechowiczowi towarzyszyli gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz płk Piotr Fajkowski, dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

[ TEMATY ]

Białoruś

bp Wiesław Lechowicz

wojsko-polskie.pl

Bp Wiesław Lechowicz odwiedził pięć przygranicznych posterunków i podziękował żołnierzom za służbę na rzecz ochrony granic. Odwiedził też placówkę Straży Granicznej w Bobrownikach. Podkreślił, że jest pod wrażeniem ofiarności żołnierzy, którzy w warunkach polowych pełnią służbę od wielu tygodni.

– Jestem wdzięczny księżom kapelanom, którzy wspierają żołnierzy poprzez sprawowanie Mszy św., spowiedź świętą, ale także i rozmowę, czy nawet samą obecność. Wizyta na granicy umocniła mnie w przekonaniu, że żołnierze wykonują bardzo ważną funkcję. Pogłębiła też moją świadomość potrzeby modlitwy w ich intencji. Jestem przekonany, że ich służba w tym miejscu jest niezwykle potrzebna Polsce – powiedział bp Lechowicz.

Ordynariusz wojskowy dodał, że życzył żołnierzom, aby ich służba na granicy trwała tak krótko, jak pozwolą na to okoliczności.

W wywiadach poprzedzających ingres do katedry polowej Wojska Polskiego biskup Wiesław Lechowicz zapowiadał, że w pierwszym tygodniu po ingresie (odbył się 12 lutego) wybierze się na granicę, aby odwiedzić żołnierzy pełniących służbę na wschodzie Polski.

2022-02-17 13:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy potrzeba zgody Kościoła prawosławnego na wizytę papieża?

[ TEMATY ]

Białoruś

Grzegorz Gałązka

Zgoda Białoruskiego Kościoła Prawosławnego (BKP) nie jest potrzebna do tego, by papież mógł przyjechać na Białoruś jako głowa państwa - oświadczył ks. Siergij Lepin, kierujący Synodalnym Wydziałem Informacji BKP.

- Watykan jest niepodległym państwem. Również Białoruś jest niepodległym państwem, świeckim w przeciwieństwie do Watykanu. Nasz prezydent zaprasza głowę innego państwa i jeśli jest to wizyta państwowa, BKP nie bierze w niej udziału i nie jest potrzebna żadna „zgoda” na nią ze strony BKP - wyjaśnił ks. Lepin.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś: problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości

2023-01-30 12:22

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Ks. Paweł Kłys

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś odprawił dziś Eucharystię z okazji trzydziestej rocznicy erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Diecezji Łódzkiej. W kwietniu 1990 roku, kiedy reaktywowano Caritas Diecezji Łódzkiej, rozpoczęto starania o odzyskanie budynku przy ulicy Gdańskiej 111. Obiekt został kupiony przez biskupa Tymienieckiego w 1926 roku, a następnie zagarnięty, przez władze państwowe w 1950 roku. Budynek, który stał się siedzibą Caritas, odzyskano w 1991 roku. Po generalnym remoncie w 1993 roku utworzono w nim kaplicę, której patronem został bł. o. Rafał Chyliński z Łagiewnik.

W homilii metropolita łódzki odwołując się do Ewangelii, podkreślił, że problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości. - Bywa, że jesteśmy tak zanurzeni w przeszłości, że chcielibyśmy w niej mieszkać. Takie podejście wyrywa nas z miejsca, gdzie powinniśmy żyć. Porzucamy miejsce, które Bóg nam dał na dziś, na teraz. Historia nie jest po, to by dać się przykuć łańcuchem do pomnika – podkreślił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję