Reklama

Polska

Biskup polowy odwiedził żołnierzy i funkcjonariuszy na granicy z Białorusią

Biskup polowy Wiesław Lechowicz odwiedził wczoraj żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy z Białorusią. Bp. Lechowiczowi towarzyszyli gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz płk Piotr Fajkowski, dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

[ TEMATY ]

Białoruś

bp Wiesław Lechowicz

wojsko-polskie.pl

Bp Wiesław Lechowicz odwiedził pięć przygranicznych posterunków i podziękował żołnierzom za służbę na rzecz ochrony granic. Odwiedził też placówkę Straży Granicznej w Bobrownikach. Podkreślił, że jest pod wrażeniem ofiarności żołnierzy, którzy w warunkach polowych pełnią służbę od wielu tygodni.

– Jestem wdzięczny księżom kapelanom, którzy wspierają żołnierzy poprzez sprawowanie Mszy św., spowiedź świętą, ale także i rozmowę, czy nawet samą obecność. Wizyta na granicy umocniła mnie w przekonaniu, że żołnierze wykonują bardzo ważną funkcję. Pogłębiła też moją świadomość potrzeby modlitwy w ich intencji. Jestem przekonany, że ich służba w tym miejscu jest niezwykle potrzebna Polsce – powiedział bp Lechowicz.

Ordynariusz wojskowy dodał, że życzył żołnierzom, aby ich służba na granicy trwała tak krótko, jak pozwolą na to okoliczności.

W wywiadach poprzedzających ingres do katedry polowej Wojska Polskiego biskup Wiesław Lechowicz zapowiadał, że w pierwszym tygodniu po ingresie (odbył się 12 lutego) wybierze się na granicę, aby odwiedzić żołnierzy pełniących służbę na wschodzie Polski.

2022-02-17 13:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej prosi o duszpasterzy dla Polonii

[ TEMATY ]

Polonia

bp Wiesław Lechowicz

KEP

Zwracam się z prośbą do kapłanów, którzy mogliby jakiś czas swego kapłańskiego życia poświęcić, pracując wśród Polonii: pomyślcie, przemódlcie i porozmawiajcie ze swoimi biskupami diecezjalnymi, być może Duch Święty poprowadzi was do pracy wśród Polonii - powiedział bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jak podkreślił, miejsca, w których jest największa potrzeba polskich duszpasterzy to obecnie Niemcy, Francja, Anglia i Skandynawia.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w ramach swojej posługi odwiedził ostatnio m.in. Bułgarię, Włochy i Francję. W najbliższym czasie planuje wyjazd do Norwegii, Niemiec i Anglii. "Wszędzie, gdzie jestem, spotykam się - zarówno ze strony księży pracujących wśród Polonii, jak i samych Polaków - z prośbą o kapłanów, którzy mogliby jakiś czas być duszpasterzami wśród naszych rodaków żyjących poza granicami kraju" - powiedział bp Wiesław Lechowicz.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj biskup, wyznawca

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

pl.wikipedia.org

Czy wiesz, że...

CZYTAJ DALEJ

A gdybyś obudził się tylko z tym, za co wieczorem podziękowałeś Bogu?

2022-12-06 21:40

Marzena Cyfert

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Swoje patronalne święto przeżywa dzisiaj parafia św. Mikołaja we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów.

W homilii o. Lukoszek przypomniał życiorys św. Mikołaja, podkreślając jego zamiłowanie do czynienia dobra i bardzo dużą wrażliwość na ludzką biedę. Zauważył, że św. Mikołaj był niezwykłym człowiekiem, o czym świadczy fakt, że po tylu latach od jego śmierci jest znany i wspominany na całym świecie. – Jego szczególnym darem i charyzmatem były dobroć i dobre uczynki, ale spełniane w ukryciu – tak, żeby tylko Bóg je widział. Można powiedzieć, że każdy święty odkrywa przed nami jakiś aspekt tajemnicy samego Boga i w ten sposób do nas przemawia. Św. Mikołaj odkrył, jak bardzo Bóg go kocha i jak bardzo dobry jest dla niego samego. Dlatego odpowiedział Bogu swoją miłością – mówił o. Lukoszek, podkreślając, że miłość do Boga jest bardzo konkretna. Ona namacalnie ujawnia się przez miłość do drugiego człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję