Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Biskup Roman Pindel: To czas na miłosierdzie chrześcijańskie

– Spotkanie z obywatelem Ukrainy, płaczącym, że jego bliscy, którzy pozostali w domu rodzinnym, są 50 km od frontu, uświadamia, jak blisko nas jest wojna i jej ofiary – podkreśla biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel w słowie skierowanym do wszystkich diecezjan.

Pasterz diecezji zauważa, że sytuacja, jaka panuje na Ukrainie, o której dowiadujemy się z Internetu, telewizji, skłania szczególnie do czynienia miłosierdzia chrześcijańskiego poprzez modlitwę, jałmużnę i pokutę, tym bardziej że zbliża się Wielki Post.

Biskup zachęca do wytrwałej modlitwy oraz do podjęcia postu przynajmniej w środę popielcową. Jednocześnie prosi, by złożyć dar pieniężny w niedzielę 27 lutego i w środę popielcową „dla tych, którzy już przybywają do naszej Ojczyzny, jako pierwsze ofiary tej wojny”. – Choćby w taki sposób przyjmijmy ich, pamiętając o tym, że przecież wielu naszych rodziców i dziadków było uchodźcami, przesiedleńcami czy więźniami w czasie wojny – przypomina.

Prosi również księży, aby w tych trudnych dniach byli szczególnie dyspozycyjni, jeśli chodzi o gotowość udzielenia sakramentu spowiedzi. – Księża pamiętający wrzesień 1939 roku powtarzali, że po żadnych rekolekcjach nie było tyle osób do spowiedzi, jak w dniu wybuchu II wojny światowej. Bardzo proszę Księży o dyspozycyjność w tych dniach, aby mogli obficie szafować Boże miłosierdzie wobec wiernych – zauważa.

Reklama

Słowo do diecezjan będzie odczytane w parafiach w niedzielę 27 lutego. Będzie również odśpiewana Suplikacja, czyli pieśń błagalna: „Święty Boże, Święty Mocny”.

W środę popielcową o godz. 20.30 w mediach społecznościowych diecezji bielsko-żywieckiej będzie transmitowany Różaniec z bp. Romanem Pindlem.

2022-02-25 17:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekordowe wsparcie dla Ukrainy

Niedziela Ogólnopolska 21/2022, str. 36

[ TEMATY ]

Ukraina

rosyjska agresja na Ukrainę

pl.wikipedia.org

Słynne amerykańskie Javeliny już walczą na Ukrainie

Słynne amerykańskie Javeliny już walczą na Ukrainie

Prezydent USA podpisał ustawę, która pozwala na dostawy broni na Ukrainę na takiej samej zasadzie, na jakiej otrzymywali ją alianci podczas II wojny światowej.

Obecna wojna na Ukrainie to największe działania zbrojne w Europie od czasów II wojny światowej. Podczas gdy wiele bogatych państw debatuje nad dozbrajaniem Kijowa i pomocą Ukraińcom, prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę, która pozwala na szybkie i odbiurokratyzowane wysyłanie dużych ilości broni na Ukrainę. Teraz to Kijów staje się przyczółkiem, którego należy bronić, podobnie jak kiedyś była nim Wielka Brytania. – Jestem wdzięczny prezydentowi USA za wsparcie Ukrainy w walce o naszą wolność i przyszłość. Podpisanie ustawy to historyczny krok. Jestem przekonany, że znów razem wygramy i będziemy bronić demokracji na Ukrainie i w Europie jak 77 lat temu – oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski.

CZYTAJ DALEJ

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba iść na Mszę św.?

[ TEMATY ]

gromnica

Karol Porwich/Niedziela

Zapewne wielu z nas zastanawia się, czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, katolik ma obowiązek uczestniczenia w Eucharystii?

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.

CZYTAJ DALEJ

Wędrówka z Małym Księciem. Jasełka w szkole sióstr zmartwychwstanek

2023-02-01 13:09

[ TEMATY ]

Częstochowa

szkoła

jasełka

siostry zmartwychwstanki

Maciej Orman/Niedziela

Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie 1 lutego odwiedził Mały Książę, aby podczas jasełek wraz z uczniami klas drugich wędrować w poszukiwaniu Miłości.

Jak zaznaczyła dyrektor s. Agata Sidoruk, celem przedstawienia była refleksja nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Małgorzata Łapeta, wychowawczyni kl. II a, która przygotowała jasełka m.in. we współpracy z Anną Urbaniak, wychowawczynią kl. II b, zwróciła uwagę, że łączą one w sobie tradycję i współczesność.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję