Reklama

Niedziela Częstochowska

Droga siedmiu darów

Siostry honoratki, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej i duszpasterstwo młodzieży zapraszają po raz kolejny na wieczorne Drogi Krzyżowe w plenerze.

To kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy. Tym razem jednak tematem będzie siedem darów Ducha Świętego, stąd nazwa „Droga siedmiu darów” (ang. 7 gifts road).

Lekarstwo

„Od 3 marca 2022 r., w każdy czwartek Wielkiego Postu mamy okazję do wyjścia z domu, żeby doświadczyć drogi przemiany, wyjścia z niemocy grzechu do życia w mocy Ducha Świętego. Tegoroczną inspiracją w przeżywaniu Wielkiego Postu są dla nas dary Ducha Świętego, bowiem to one są lekarstwem na nasze grzechy” – czytamy w zaproszeniu.

Szansa na refleksję

– Każda Droga Krzyżowa będzie dedykowana jednemu darowi. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przejść z nami tę drogę i modlić się w tym roku szczególnie w intencjach osób chorych i cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują – zachęca s. Natalia, honoratka, współorganizatorka „Drogi siedmiu darów”. Dlaczego warto wziąć w niej udział? – To droga, która może być okazją do zastanowienia się nad swoim życiem, nad jego sensem, ale też droga, która może być naszym darem modlitwy dla innych – podkreśla. Rozważania stacji przygotowuje młodzież, ale do udziału w nabożeństwie zaproszeni są wszyscy chętni.

Szczegóły organizacyjne

Drogi Krzyżowe będą się odbywać w każdy czwartek Wielkiego Postu, z wyjątkiem ostatniej, w którą uczestnicy wyruszą w Wielką Środę. Nabożeństwo będzie rozpoczynać się w wyznaczonej parafii o godz. 19.30. Cel będzie zawsze ten sam – sanktuarium na Jasnej Górze. Średnia długość trasy to 6 km. Najdłuższy dystans, który będzie do pokonania, to 11 km, a najkrótszy – 4 km. Uczestnicy będą szli w grupach 10-osobowych. Bardzo ważne – trzeba mieć na sobie odblaski! Organizatorzy zapewniają, że każda z tras jest przygotowana z zachowaniem wszystkich obowiązujących środków ostrożności.

Informacje o Drogach Krzyżowych będą dostępne na plakatach w parafiach, a także w internecie – na stronie: www.powolanie.honoratki.pl , na Facebooku (Duszpasterstwo Młodych Honoratki) i na Instagramie.

Reklama

Drodze siedmiu darów błogosławi abp Wacław Depo. To jak, idziemy?

Terminy Dróg Krzyżowych i parafie rozpoczęcia:

3 marca – parafia NMP Częstochowskiej w Częstochowie

10 marca – parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Częstochowie

17 marca – parafia Przemienienia Pańskiego w Częstochowie

24 marca – parafia św. Jana z Dukli w Częstochowie

31 marca – parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie

7 kwietnia – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie

13 kwietnia – parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej

2022-03-01 14:40

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5 tysięcy poszło za Jezusem

– Dziękuję, że nie opuściliście Go, że nie skazaliście Go na samotność – mówił 11 kwietnia podczas Akademickiej Drogi Krzyżowej abp Józef Kupny. Wzięło w niej udział ponad 5 tys. młodych ludzi z Duszpasterstw Akademickich i nie tylko. Szli za prostym, drewnianym krzyżem, rozważając Mękę Pańską w kluczu wezwania papieża Franciszka: „Błogosławieni ubodzy...”. – Był taki czas w życiu Jezusa, że szczególnie potrzebował obecności człowieka. To był czas Jego męki. Wtedy niewielu dało mu tę współczującą obecność i swoje serce. Większość utraciła tę niepowtarzalną okazję, by wesprzeć w drodze krzyżowej swego Zbawcę i Boga. My dzisiaj niejako nadganiamy utracony wtedy czas – mówił na zakończenie nabożeństwa Metropolita Wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania w diecezji kaliskiej

2023-02-05 09:27

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Karol Porwich/Niedziela

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w diecezji kaliskiej będzie odbywało się zgodnie z nową instrukcją. Przygotowanie młodzieży ma trwać dwa lata, a jego celem jest przypomnienie podstawowych praw życia chrześcijańskiego, zintensyfikowanie życia religijnego i pomoc w odnalezieniu się w we wspólnocie Kościoła, w szczególności pomoc w odkrywaniu powołania życiowego.

Inicjatorem powstania instrukcji jest biskup kaliski Damian Bryl, który zauważył potrzebę ujednolicenia sposobu przygotowania do sakramentu bierzmowania w diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Sudan Południowy/ Papież: odłóżmy broń nienawiści i zemsty

2023-02-05 10:34

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Na zakończenie wizyty w Sudanie Południowym papież Franciszek odprawił w niedzielę w stolicy kraju Dżubie mszę, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy osób. Odłóżmy broń nienawiści i zemsty - apelował.

W homili papież powiedział, że wierzący są powołani do tego, by w radości, z wdzięcznością dawać świadectwo o przymierzu z Bogiem, pokazując, że "jesteśmy ludźmi zdolnymi do tworzenia więzi przyjaźni, do życia w braterstwie, do budowania dobrych relacji międzyludzkich, by nie dopuścić do tego, by zapanowało zepsucie zła, choroba podziałów, brud nieuczciwych interesów, plaga niesprawiedliwości".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję