Reklama

Kościół

Bp Włodarczyk: przed nami kwarantanna duchowa

„Przed nami kwarantanna duchowa, którą powinniśmy przyjąć z radością” – mówił na rozpoczęcie Wielkiego Postu w katedrze bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk.

[ TEMATY ]

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

Według ordynariusza, okres ten powinien być czasem szczególnego zatrzymania się nad słowem Bożym. – Byśmy się nawrócili i uwierzyli w Ewangelię. Co zatem na początku tych rekolekcji, mówi do nas Bóg? – pytał ordynariusz. – To słowo mówi nam, że brak nawrócenia prowadzi do upadku, a tym samym do pogrążenia się w smutku i beznadziejności. Natomiast nawrócenie i wierność Bogu, dają prawdziwą, wewnętrzną radość, choć trudności i problemy na drodze Bożych przykazań nie znikają. Słowo, które wciąż do nas kieruje Bóg, dla naszego nawrócenia, mówi nie do rozumu, ale pragnie poruszyć nasze serce – powiedział.

Nawiązując do wspomnianej „kwarantanny duchowej”, bp Krzysztof Włodarczyk dodał, że powinna ona skłaniać człowieka do nieustannego życia w prawdzie. – I kiedy słyszymy od kogoś słowa: „musisz się nawrócić”, czy „modlę się o twoje nawrócenie”, to jakoś wewnętrznie i zewnętrznie się buntujemy. Nawracać się przecież muszą wielcy grzesznicy, ale chyba nie ja? – dodał, cytując słowa: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie”. – Najpiękniejszym życzeniem, jakie mogę usłyszeć, to słowa, że ktoś życzy mi nawrócenia, modli się o nie dla mnie. Tylko wtedy, gdy ono stanie się moim udziałem, mogę być pewny zbawienia, do którego zaprasza mnie Chrystus – powiedział.

Przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości, wołano również o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. – Słyszymy wezwanie do nawrócenia, przemiany życia, porzucenia złych przywiązań, nałogów, czy skłonności do złego. Po to, by ten czas był jak najbardziej owocny, ksiądz biskup postanowił, że będziemy przeżywać liturgię stacyjną nawiedzania wyznaczonych kościołów. Pierwszą stacją jest matka świątyń – katedra. Naszym przewodnikiem i orędownikiem w tym czasie będzie bł. bp Michał Kozal, którego relikwie uroczyście wniesiono – podkreślił proboszcz ks. prałat Stanisław Kotowski.

2022-03-02 17:28

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Włodarczyk: wielu wierzących traci tożsamość chrześcijańską

[ TEMATY ]

wiara

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Tak wielu wierzących traci tożsamość chrześcijańską, z dystansem traktując Boże przykazania. Wielu nie przyznaje się do wiary, ponieważ nie ułatwia im to życia w doczesnym świecie” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk. Wieczernik na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem był miejscem Eucharystii, która stanowiła centrum Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

– Jesteśmy jak Apostołowie w Wieczerniku. Wszyscy razem, na tym samym miejscu, z Maryją, Matką Jezusa. Ona, która jest przybytkiem Ducha Świętego i Jego Oblubienicą, przewodzi nam w czuwaniu, modlitwie, słuchaniu słowa Bożego, siebie nawzajem. Do czego przygotowujesz nasze serca Maryjo? – pytał biskup, dodając, że gdzie nie ma Maryi, tam nie ma Ducha Pańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do modlitwy za parafie: ich drzwi muszą stać otworem

2023-01-30 16:37

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną. Ich drzwi muszą stać otworem dla wszystkich. Papież Franciszek mówi o tym w intencji modlitewnej na luty, w której zachęca do modlitwy za parafie.

Intencji towarzyszy film przygotowany przez Światowej Sieci Modlitwy Papieża przedstawiający różne wymiary życia parafialnego w wielu zakątkach świata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję