Reklama

Kościół

Bp Włodarczyk: przed nami kwarantanna duchowa

„Przed nami kwarantanna duchowa, którą powinniśmy przyjąć z radością” – mówił na rozpoczęcie Wielkiego Postu w katedrze bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk.

[ TEMATY ]

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

Według ordynariusza, okres ten powinien być czasem szczególnego zatrzymania się nad słowem Bożym. – Byśmy się nawrócili i uwierzyli w Ewangelię. Co zatem na początku tych rekolekcji, mówi do nas Bóg? – pytał ordynariusz. – To słowo mówi nam, że brak nawrócenia prowadzi do upadku, a tym samym do pogrążenia się w smutku i beznadziejności. Natomiast nawrócenie i wierność Bogu, dają prawdziwą, wewnętrzną radość, choć trudności i problemy na drodze Bożych przykazań nie znikają. Słowo, które wciąż do nas kieruje Bóg, dla naszego nawrócenia, mówi nie do rozumu, ale pragnie poruszyć nasze serce – powiedział.

Nawiązując do wspomnianej „kwarantanny duchowej”, bp Krzysztof Włodarczyk dodał, że powinna ona skłaniać człowieka do nieustannego życia w prawdzie. – I kiedy słyszymy od kogoś słowa: „musisz się nawrócić”, czy „modlę się o twoje nawrócenie”, to jakoś wewnętrznie i zewnętrznie się buntujemy. Nawracać się przecież muszą wielcy grzesznicy, ale chyba nie ja? – dodał, cytując słowa: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie”. – Najpiękniejszym życzeniem, jakie mogę usłyszeć, to słowa, że ktoś życzy mi nawrócenia, modli się o nie dla mnie. Tylko wtedy, gdy ono stanie się moim udziałem, mogę być pewny zbawienia, do którego zaprasza mnie Chrystus – powiedział.

Przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości, wołano również o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. – Słyszymy wezwanie do nawrócenia, przemiany życia, porzucenia złych przywiązań, nałogów, czy skłonności do złego. Po to, by ten czas był jak najbardziej owocny, ksiądz biskup postanowił, że będziemy przeżywać liturgię stacyjną nawiedzania wyznaczonych kościołów. Pierwszą stacją jest matka świątyń – katedra. Naszym przewodnikiem i orędownikiem w tym czasie będzie bł. bp Michał Kozal, którego relikwie uroczyście wniesiono – podkreślił proboszcz ks. prałat Stanisław Kotowski.

2022-03-02 17:28

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Małżeństwo nie jest spółką akcyjną, w której każdy ma po pięćdziesiąt procent udziałów!

[ TEMATY ]

małżeństwo

Bp Krzysztof Włodarczyk

adobe.stock.pl

„Małżeństwo nie jest spółką akcyjną, w której każdy ma po pięćdziesiąt procent udziałów” – mówił w kościele św. Sebastiana w Jurgowie bp Krzysztof Włodarczyk. Msza święta zakończyła jego udział w rekolekcjach, które poprowadził pod Tatrami dla Oazy Rodzin.

W swoich rozważaniach Delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie skupił się na sakramencie małżeństwa, jego wartości i wyjątkowości. – Małżeństwo jest spółką akcyjną, do której każdy wnosi sto procent udziałów, całkowicie oddany drugiemu – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję