Reklama

Świat

Bp Wiesław Mering po spotkaniu z kard. Ravasim: lewicowe trendy prędzej czy później miną

[ TEMATY ]

ad limina

L'osservatore Romano

Kardynał Ravasi to kardynał żyjący naprawdę sprawami kultury, chcący ocalić w tej kulturze to, co jest najistotniejsze, czyli w naszym rozumieniu - wartości chrześcijańskie. Jak to zrobić w świecie, który się laicyzuje, odwraca się od tych wartości? Takie pytania spotykamy przynajmniej tutaj, na starym kontynencie.

Ks. kardynał na nasze uporczywe pytania odpowiadał z dużym spokojem i ten spokój się nam udzielał. Wyszliśmy z tego spotkania jakby silniejsi, z większą nadzieją, że te lewicowe trendy pojawiają się, ale też prędzej czy później miną. Natomiast Kościół Chrystusa będzie trwał do zakończenia świata. Nie należy walczyć z każdym poszczególnym przejawem bluźnierstwa czy atakiem na chrześcijaństwo, natomiast trzeba zachować spokój i silne przekonanie dotyczące tego, że ostatecznie wartości chrześcijańskie są człowiekowi potrzebne, bo on bez nich jest nieszczęśliwy. Każdy prędzej czy później to odkryje. Otóż ta pewność właśnie powinna nieść nadzieję i pokój.

2014-02-04 08:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do biskupów z Łotwy i Estonii

[ TEMATY ]

Franciszek

ad limina

Grzegorz Gałązka

Zagrożenia dla życia duchowego, takie jak sekularyzm i relatywizm, problemy rodziny i większe dowartościowanie świeckich w Kościele – to główne tematy, jakie poruszył Franciszek w przemówieniu do biskupów z Łotwy i Estonii. Pięciu hierarchów z tych dwóch krajów, składających wizytę „ad limina Apostolorum” papież przyjął 11 czerwca na audiencji w Watykanie.

„W społeczeństwie, które ma za sobą długi okres ucisku przez reżymy oparte na ideologiach przeciwnych godności i wolności ludzkiej”, trzeba „zmierzyć się z innymi groźnymi pułapkami, jak sekularyzm i relatywizm” – powiedział Ojciec Święty. Zachęcił swych gości do niezmordowanego kroczenia nadal drogą głoszenia Ewangelii Chrystusowej, która jest „słowem zbawienia dla ludzi wszystkich czasów i wszystkich kultur”, nie tracąc przy tym nigdy ufności.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia czynów miłosierdzia

2022-05-16 06:11

Archiwum

Pomimo powrotu części ukraińskich uchodźców do swojej ojczyzny, wciąż napływają do nas nowi uciekinierzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję