Reklama

Świat

Intensywne Ad limina

[ TEMATY ]

ad limina

Ks. Rytel-Andrianik

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

W środę biskupi polscy są zaproszeni do Papieskich Rad: ds. Jedności Chrześcijan, ds. Emigracji, ds. Dialogu Międzyreligijnego, „Cor Unum” (koordynuje działania charytatywne Kościoła), „Iustitia et Pax” (zajmuje się promowaniem pokoju i sprawiedliwości oraz nauczaniem Kościoła w sprawach społecznych). Ponadto biskupi odwiedzają Sygnaturę Apostolską, będącą najwyższym organem sądowniczym Kościoła katolickiego.

Reklama

Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczy grupie biskupów odwiedzających Papieską Radę ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, która została powołana do życia przez bł. Jana Pawła II. Przewodniczącym tej Rady, będącej odpowiednikiem Ministerstwa Zdrowia, jest ks. abp Zygmunt Zimowski - bliski współpracownik trzech papieży. Wśród kompetencji rady jest doradzanie Ojcu Świętemu w sprawach duszpasterstwa pracowników służby zdrowia i pacjentów oraz w kwestiach bioetycznych.

Po południu biskupi celebrują Mszę św. w bazylice świętych Janów na Lateranie, której przewodniczy i homilię głosi ks. abp Józef Michalik, metropolita przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Dziś też ma miejsce audiencja generalna z Ojcem Świętym Franciszkiem, na która przybyło kilkadziesiąt tysięcy wiernych pomimo deszczowej pogody. Są na niej obecni także biskupi polscy, którzy w tym czasie nie mają odwiedzin w Papieskich Radach.


PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WIZYCIE „AD LIMINA”

2014-02-05 10:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy styl przyjmowania biskupów

[ TEMATY ]

ad limina

Archidiecezja Łódźka

To nie tylko kwestia „ustawienia krzeseł”.

CZYTAJ DALEJ

Żadna siła nie odbierze im Boga

2022-05-17 08:34

Niedziela Ogólnopolska 21/2022, str. 16-17

[ TEMATY ]

Chiny

Archiwum o. Jana

Zakaz chodzenia do kościoła na nabożeństwa i katechezę obejmuje dzieci i młodzież do lat 18

Zakaz chodzenia do kościoła na nabożeństwa i katechezę obejmuje dzieci
i młodzież do lat 18

Wielu katolików w Chinach ma doświadczenie żywego spotkania z miłującym Bogiem. To jest właśnie siła, która daje nadzieję na przyszłość – mówi o. Jan, polski misjorarz pracujący w tym kraju.

Ks. Paweł Gabara: W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, która jest czczona w sanktuarium Sheshan k. Szanghaju, obchodzimy Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Jak obecnie wygląda sytuacja katolików w tym kraju?

O. Jan*: Ogólnie można stwierdzić, że sytuacja Kościoła w Chinach się pogarsza. Oficjalnie konstytucja państwowa gwarantuje wolność religijną, jednakże polityka obecnego rządu ukierunkowana jest na zamknięcie się na świat zachodni. Chrześcijaństwo w Chinach ukazywane jest jako coś całkowicie obcego kulturze chińskiej, dlatego przesłanie wiary poddawane jest procesowi schińszczania (sinizacji), czyli siłą jest ono dostosowywane do doktryny ideologii komunistycznej panującej w Chinach.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Matka poważnych pytań. Czy rzeczywiście jesteś w Jezusowej rodzinie?

2022-05-24 20:45

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Adobe.Stock.

Czy pamiętamy/dopuszczamy myśl, że może się zdarzyć (tak jak w tej Ewangelii), że ktoś stojący na zewnątrz – pozornie poza wspólnotą – może być Jezusowi bliższy i zjednoczony z Nim swoją wolą o wiele mocniej, niż my znajdujący się wewnątrz?

Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów». Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką». Mk 3,20-21.31-35

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję